Diskuze

Balkonové rostliny

Jak pěstovat begonie - jaká zem


Jitulinaja 11.04.10

Dobrý den, do jaké země se sází begonie? Mám na ně objednané samozavlažovací truhlíky od lebiše, ale nevím jakou zem?


Reagovat
Re: Jitulinaja | yBett 28.03.14

Prosím o radu, jak hluboko zatlačit hlízu při sázení.


Reagovat
sempraflora 24.04.10

Begoniím vyhovuje substrát pro pelargonie, nejsou nijak náročné. Pozor na přemokření – to ale nehrozí s truhlíky od Lebiše, tam si berou jen tolik, kolik potřebují. Jen pozor, tyto truhlíky nemají pro vysoké těžiště dobrou stabilitu, tak je dobře upevněte. Begonie mají mít polostín, nesnášejí sluneční úpal. Nejsou tak hladové, jako muškáty a surfinie, ale hnojit se i tak musí, alespoň 1× za 2 týdny kombinovaným hnojivem.


Reagovat
Re: sempraflora | drazinka 19.11.13

Me letos tahle nadherne vykvetla begonie, dala jsem ji do hliny trochu slepicince. Jinak neni narocna, jen ma rada polostin.


Reagovat
jahulka 08.06.10

Já mám hlízy begonie staré snad sedm let a tak narostly,že už se mi do samozavlažovacího truhlíku nevejdou. Dávám je do normálního velkého květináče a mám je venku na dešti, v polostínu. A jak bylo řečeno občas pohnojím. Myslím, že jediné, co těmto kytkám opravdu vadí, je vítr a prudké slunce, jinak jsou zcela nenáročné.


Reagovat
sud 08.06.10

Ahoj Jahulko,kyž máš velké brambory begonií,tak je můžeš rozřezat,doopravdy jako brambory s očky,fungluje to-mam vyzkoušeno


Reagovat
Vali 30.09.10

…mám v truhlících prvním rokem begonie, potřebuji poradit, jak je nejlépe na zimu uskladnit…


Reagovat
Re: Vali | J.Nová 28.10.12

Pěstuji begonie již 8 let. Vždy byly krásné vykosé, samý květ. Každý kdo šel kolem je obdivoval. Poslední dva roky jsou na jaře krásné a během června vždy chtí plíseň i nově koupené. Nevím si s tím rady.


Reagovat
Re: J.Nová | HaGr 28.10.12

A vymyla jste dobře truhlíky po těch nakažených?


Reagovat
Re: HaGr | J.Nová 29.10.12

Vymyla jsem truhlík, dala úplně novou zem. Začaly krásně růst ikvést a najednou plíseň, ale i u těch koupených a na jiném místě.


Reagovat
sempraflora 01.10.10

Z begónií hlíznatých přezimuje pouze podzemní část – hlíza. Ta právě v období od září do listopadu narůstá, tudíž je třeba ponechat rostliny alespoň do konce října v truhlících a pouze čistit od odumřelých listů a květů. Když listová část úplně zajde (většinou po prvním mrazíku), pak je čas hlízy vyjmout, očistit a uložit na suchém místě, kde nemrzne. Hlízy během zimy kontrolovat, špatné ihned odstranit.Už koncem ledna, nebo v únoru až březnu, se hlízy mohou opět sázet.


Reagovat
jahulka 01.10.10

Je lepší je vysadit už v únoru. Letos jsem zaváhala, vasadila jsem je až v dubnu a vykvetly až v polovině srpna. A uklízím je taky až přejdou mrazem. Hlíza se pak oddělí skoro sama. :-D


Reagovat
smetajana 31.03.12

zdravím,mám nové hlízy begonií od zahradníka tak 3cm mám je už měsíc na rašelině,rosím je a jsou v teple,ale mají jen malé špičky narašení a vůbec se nezvětšují,hlízy které jsem si letos koupila v obchodě balené v pytlíku ,ty rostou.Co mám dělat,aby se to pohnulo.Díky


Reagovat
HaGr 30.10.12

Tuhle radu jsem zbaběle okopírovala z jiné stránky : Pokud máte nějaké rostliny napadené plísní, je ten správný čas, je ošetřit fungicidem. Většina fungicidů jsou preventivní postřiky a musíte začít postřik, dříve než plíseň vznikne. Fungicidy jsou toxické a měly by být používány s opatrností. Někdy je dobré dát begónie na jiné místo a vyřeší se tím problém plísní. Plíseň obvykle znamená, že se rostlině něco nelíbí. :mavam:


Reagovat
Re: HaGr | J.Nová 31.10.12

Děkji za radu, fungicid si pořídím a příští rok vyzkouším. Dokonce jsem i sama uvažovala se změnou původního místa i když tam se mě vždy begonie moc líbily a vynikly. Ještě prosím o další radu. V současné době jsem měla možnost pořídit si nádherné řízky od letošních begonií, barvy, které jsem dosud neměla. Myslítě, že se mě ještě chytí a udělají hlízu? Děkuji za radu.


Reagovat
emilka12 30.10.12

Já mám napadené fialky, ale jen v jedné místnosti, Manžel v ní celou noc silně chrápe, muže to byt tím chrápání :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: m.


Reagovat
Re: emilka12 | HaGr 30.10.12

Určitě, chce to operaci, přemístit fialky, nebo manžela :lol: :lol: :lol:


Reagovat
Re: HaGr | emilka12 30.10.12

.ja si dělam srandu ale aby to tak byla praavda. :mrgreen: :mrgreen: [citace] @HaGr píše: Určitě, chce to operaci, přemístit fialky, nebo manžela :lol: :lol: :lol: [/citace]


Reagovat
Re: emilka12 | HaGr 30.10.12

Zkus nejdříj ty fijalky(nebo aspoň jednu)to bude nejlevnější a nejschůdnější pro začátek :mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | drazinka 18.11.13

Muze to byt tim, ze manzel vydychuje spatny vzduch co vadi kytkam, me se stalo to, ze manzel kouri, sice ne v byte, ale jak mu dam tam kytku, tak brzo chcipne zivori tam. Menila jsem mu tam kytky, ale jak tam byla chvili hned byla sklesla, spatna. Pritom druhy pokoj je na tu stejnou svetovou stranu, tam se kytkam dari, i u me v loznici na sever. Tak jsem prisla na to, ze on vydychuje v noci z plic ten nikotin a to jim asi vadi. To je muj usudek.


Reagovat
Re: drazinka | emilka12 18.11.13

[citace] @drazinka píše: Muze to byt tim, ze manzel vydychuje spatny vzduch co vadi kytkam, me se stalo to, ze manzel kouri, sice ne v byte, ale jak mu dam tam kytku, tak brzo chcipne zivori tam. Menila jsem mu tam kytky, ale jak tam byla chvili hned byla sklesla, spatna. Pritom druhy pokoj je na tu stejnou svetovou stranu, tam se kytkam dari, i u me v loznici na sever. Tak jsem prisla na to, ze on vydychuje v noci z plic ten nikotin a to jim asi vadi. To je muj usudek. [/citace] Jak jsem pochopila vy s ním v jedné místnosti nespáváte.?A kytkám se to má líbit?.Určitě to bude nikotinem. :nevim: :mavam: :mavam:


Reagovat
HaGr 01.11.12

Nezbývá, než to zkusit, příroda je mocná. Buď se jem v Vás bude líbit, nebo ne. Držím palce :mavam:.


Reagovat
smajlicek90 04.08.13

Chtěla bych se zeptat mám begonie z baumaxu kupovala jsem pack po 10 a jsou to ty malinký květy teď jsou krásný, ale jde mi o přezimování tyhle mají taky hlízu nebo to jsou jednoletky? děkuju :-)


Reagovat
Re: smajlicek90 | muškatek 04.08.13

Ne ty hlízu nemají jsou to jednoletky, já je vyhazuji, ale prý se dají přezimovat a to seříznout málo zalévat a dát do studena zkuste a uvidíte zda se zadaří.


Reagovat
Re: muškatek | eva nováková 05.06.14

Proč s 8 hliz pěstovaných ve stejných podmínkách vykličili jen dvě. ostatni jsou pevne ale nerostou. děkuji za odpověd. Eva


Reagovat
smajlicek90 04.08.13

A jak moc do studena? myslíte že tak 15 stupnu stačí nebo to je teplo?


Reagovat
emilka12 19.11.13

Ta je krásnááá. Já říkám že ty slepičince jsou zázračný. :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:


Reagovat
DenBára 12.01.14

Ahoj, koupila jsem si po vánocích v baumaxu kytičku v květináčku. Byla trochu více zaschlá, ale říkala jsem si že se třeba se vzpamatuje. Ptala jsem se prodavačky co to je za kytku, říkala že to je begonie a že se zalévá do úpatí listů. Listy má užší do špičata a pruhované. Myslíte někdo že to ta begónka bude nebo né? :?:


Reagovat
Re: DenBára | drazinka 28.03.14

[citace] @DenBára píše: Ahoj, koupila jsem si po vánocích v baumaxu kytičku v květináčku. Byla trochu více zaschlá, ale říkala jsem si že se třeba se vzpamatuje. Ptala jsem se prodavačky co to je za kytku, říkala že to je begonie a že se zalévá do úpatí listů. Listy má užší do špičata a pruhované. Myslíte někdo že to ta begónka bude nebo né? :?: [/citace] Nevim, musela bych ji videt, fotku nemate?


Reagovat
Ezmy 21.04.14

Dobrý den, zakoupila jsem v Baumaxu veliké, krásně narašené hlízy begonia grandiflora. Na přebalu se píše: vysazuje se na slunné stanoviště, udržujte zeminu vlhkou. Měla jsem za to, že tyhle velkokvěté begonie úpal ani přemokření nesnášejí. Jaké máte, prosím, zkušenosti? Děkuji za odpověď, Eva.


Reagovat
drazinka 21.04.14

Dobry den, begonie nesnasi plne slunce, maji rady stin svetlo, tez ne premokreni.


Reagovat
Janka861 30.05.14

Dobry den,

dostala jsem zdarma sazenicky begonie. Teda je to z Holandska, na sazenickach bylo Begonia. Zasadila jsem do truhliku, ale prekvapilo me, ze nemaji hlizu, jen normalni korinky, co je to za begonie a jak se o ni starat? Prikladam fotku…

Janka


Reagovat
muškatek 30.05.14

Ty hlízu nemají jsou to voskovky vypěstované ze semínka.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.