Diskuze

Tipy na zkrášlení zahrady /dekorace

Jarní zahrádka


Jura007 01.03.10

Vzhledem k tomu, že se blíží jaro, dovolím si založit toto téma. Pokud máte na své zahrádce něco, s čím sechcete pochlubit, neváhejte a šup sem s ním…


Reagovat
Jura007 01.03.10

A já se hnedka pochlubím..... Už „to“ mám venku! :lol: Akorát nevím přesně, jak se „to“ jmenuje… Prý to má být jestřábník žlutý, ale v žádné chytré knížce jsem ho až doteď nenašel.


Reagovat
Kajjka 01.03.10

Juro moc hezký :palec: škoda že bydlím v paneláku a zahrádku nemám a nemůžu si na to zvyknout ale budu se jezdit kochat k našim na dědinu a až mamči něco vyraší tak sem taky hodím fotečku Super jarní téma :wink:


Reagovat
Titty 01.03.10

Tak já bych zatím mohla fotit akorát tak haldy sněhu. :roll: Ale dočkám se taky a pak se pochlubím. Zatím sem budu chodit koukat, abych se na to jaro pěkně naladila. :-D


Reagovat
Lesina 01.03.10

My máme sněženky a vykukují nám i další kvítka.

Bohužel je naše zahrádka zatím in statu nascendi :( Ale letos se zdá, že s ní konečně začneme víc pracovat :)

Nejprve nám dost dlouho trvalo zjistit, co vlatně kde chceme a teď čekáme na hrubější práce, které se musí udělat… Ale snad…


Reagovat
Halka 01.03.10

Ahoj Juro, je to talovín, viz odkaz. My už ho máme taky venku, tedy pár. Nádherný trs sněženek bohužel loni něco sežralo nebo prostě zmizel. :cry: Dají se vůbec sněženky koupit? Ale tulipány a krokusy už taky lezou. Dneska jsem si aspoň koupila řezané, doufám, že rozkvetou.

Halka

Jo ještě ten odkaz na kytí: http://www.garten.cz/…his-talovin/


Reagovat
Pája 01 01.03.10

Jé vy se máte že už vám lezou kvítka. Nám zatím nic :-( Jen bláto všude. Ale snad se už brzy budu dloubat ve skalce a kochat se až to všechno vykvete.


Reagovat
Eliška 01.03.10

Zahrádku nemám, ale vřes na balkoně už vystřídaly narcisky a krokusy :-D a jako vždy mě překvapilo, že v truhlíku přežily ty mrazy lesní jahody 8-o Jé, co bych dala za zahrádku!


Reagovat
Jura007 01.03.10

Halko, sněženky jsou jak plevel, můžu ti jich nechat, co jenom budeš chtít…


Reagovat
Jura007 01.03.10

A za tu zmínku o talovínu díky… Já jsem na kvítka docela anitalent a tak s tím na stará kolena zkouším něco dělat…


Reagovat
JaSe 01.03.10

Ahoj, u mě kvetou sněženky, leze čemeřice, tulipány, krokusy, obráží hortenzie a dneska jsem přistihla bláznivý hyacint, který už také tlačí květ ven. Na to, že se má ještě ochladit, je to docela divočina. Tulipány prorazily i vrtsvu přemrzlého sněhu, ten už je ale dneska skoro pryč.


Reagovat
Lesina 01.03.10

U nás se teď aktuálně řeší vydláždění terásky před kuchyní – jak se to udělá, můžeme konečně uvést do provozu hlavní vchod a na to se přímo šíleně těším!!! Doteď se u nás chodí domů přes kuchyň – grrr!

Máme dům na terénní nerovnosti (není to svah, fakt jen skokově klesne terén) – před kuchyní je plac, který sousedí s verandou, jenže ta má dveře ne bokem na plac, ale na čelní zdi, která je už cca metr a půl nad zemí. Ke dveřím sice vedou schody, ale ty ústí do plotu a dojít se k nim dá jen když se sleze (aktuálně bahnem) z toho placu k plotu a pak se o metr vedle zase vyleze ke dveřím. No a po opravě schodů manželem na ně máme zakázáno stoupat :D Až se srovná ten plac, udělá se ke dveřím boční rampa a schody se opraví a otočí o 90° směrem do zahrady :) Tak na tohle se moc těším. Celou zimu si maluju, jak budu mít před kuchyní místo bahýnka dlažbu, stolek, lavičku a spoustu kytek… Jak vysypaný písek z pískoviště jen smetu a jak nebudu řešit rozčvachtanou hlínu kolem bazénku…

A až se to udělá, zmizí mi ta hromada šutrů a další kromada štěrku kolem baráku a začne se řešit zbytek.

Jediný malinký problém je, že o takovou pidizakázku nikdo nestojí – krize nekrize…


Reagovat
Jura007 01.03.10

Lesi, pokud můžu posoudit ze svého okolí – o krizi akorát blbě kecají některé napodobeniny manažerů..... jinak každodenní ekonomika se koulí někudy jinudy… 8-o


Reagovat
Lesina 01.03.10

No, kéž by to klaplo :)

L.


Reagovat
JaSe 04.03.10

Ahoj, Lesino, na takové práce bych na Tvém místě zkusila využít někoho z UK. Mám s nimi dobré zkušenosti. Jednoho doporučil náš zedník, přes něj jsem se dostala k dalším. Obkopali skoro celý barák, dali nopkovou fólii, zahrabali kamínkama, udělali obrubníky (připraveno na zámkovou dlažbu), vyvezli nepořádek ze zahrady, rozbili betonové chodníky okolo baráku – aby se dal podřezat barák a pak udělat ta nopková fólie. Určitě tam u Vás se také staví, zkuste někoho oslovit. Oni jsou pracovití a pracují dobře.


Reagovat
Jura007 11.04.10

JaSe, nechtěla jsi napsat UA? To je mezinárodní poznávací značka Ukrajiny. UK je, pokud vím, United Kingdom čili Velká Británie – ti pracují za trochu jiný peníz… to by se ta terasa asi prodražila… :mrgreen:


Reagovat
Anonymni 25.09.21

Dekorace na zahradu patří stejně jako do domu nebo bytu. Ovšem jak vybrat. Tady v eshopu – https://www.velky-nakup.cz/…korace-1437/ mají například stojany nebo květináče. Drtivá většina lidí jsou u nás zahradníci, takže květináče by se hodily určitě. Když sázet, tak to neznamená vždycky do záhonu, může to být i normálního květináče. Mají také jako dekoraci například dřevěný kořen.


Reagovat
Anonymni 26.09.21

Mojí jarní zahrádkou jsou golfová hřiště a greeny. Jakmile začne být trochu hezky, opadne sníh, vyrazím si na golf https://www.sportli.sk/…ie/golf-189/ . Miluji to. Člověk poměrně dost nachodí a i když se to nezdá, hodně ale hodně se hýbe. Posledně podle hodinek jsem nachodila kolem 25 km. A to mi přijde jako slušný výsledek.


Reagovat
Anonymni 11.08.22

Ja jsem dobre nakoupila v eshopu eobuv, maji fajn boty na zahradu, pohodlne pantofle a dalsi vybaveni, muzu doporucit.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.