Jarní zahrádka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jura007
192 příspěvků 01.03.10 06:26
Jarní zahrádka

Vzhledem k tomu, že se blíží jaro, dovolím si založit toto téma.
Pokud máte na své zahrádce něco, s čím sechcete pochlubit, neváhejte a šup sem s ním…

Reakce:

Jura007
192 příspěvků 01.03.10 06:28

A já se hnedka pochlubím..... Už „to“ mám venku! :lol: Akorát nevím přesně, jak se „to“ jmenuje… Prý to má být jestřábník žlutý, ale v žádné chytré knížce jsem ho až doteď nenašel.

Kajjka
1 příspěvek 01.03.10 07:51

Juro moc hezký :palec: škoda že bydlím v paneláku a zahrádku nemám a nemůžu si na to zvyknout
ale budu se jezdit kochat k našim na dědinu a až mamči něco vyraší tak sem taky hodím fotečku
Super jarní téma :wink:

Titty
5 příspěvků 01.03.10 08:48

Tak já bych zatím mohla fotit akorát tak haldy sněhu. :roll: Ale dočkám se taky a pak se pochlubím. Zatím sem budu chodit koukat, abych se na to jaro pěkně naladila. :-D

Lesina
182 příspěvků 01.03.10 08:55

My máme sněženky a vykukují nám i další kvítka.

Bohužel je naše zahrádka zatím in statu nascendi :( Ale letos se zdá, že s ní konečně začneme víc pracovat :)

Nejprve nám dost dlouho trvalo zjistit, co vlatně kde chceme a teď čekáme na hrubější práce, které se musí udělat… Ale snad…

Halka
26 příspěvků 01.03.10 09:21

Ahoj Juro,
je to talovín, viz odkaz. My už ho máme taky venku, tedy pár. Nádherný trs sněženek bohužel loni něco sežralo nebo prostě zmizel. :cry:
Dají se vůbec sněženky koupit?
Ale tulipány a krokusy už taky lezou. Dneska jsem si aspoň koupila řezané, doufám, že rozkvetou.

Halka

Jo ještě ten odkaz na kytí:
http://www.garten.cz/…his-talovin/

Pája 01
36 příspěvků 01.03.10 12:32

Jé vy se máte že už vám lezou kvítka. Nám zatím nic :-(
Jen bláto všude. Ale snad se už brzy budu dloubat ve skalce a kochat se až to všechno vykvete.

Eliška
14 příspěvků 01.03.10 12:38

Zahrádku nemám, ale vřes na balkoně už vystřídaly narcisky a krokusy :-D
a jako vždy mě překvapilo, že v truhlíku přežily ty mrazy lesní jahody 8-o
Jé, co bych dala za zahrádku!

Jura007
192 příspěvků 01.03.10 19:29

Halko, sněženky jsou jak plevel, můžu ti jich nechat, co jenom budeš chtít…

Jura007
192 příspěvků 01.03.10 19:30

A za tu zmínku o talovínu díky… Já jsem na kvítka docela anitalent a tak s tím na stará kolena zkouším něco dělat…

JaSe
26 příspěvků 01.03.10 19:52

Ahoj,
u mě kvetou sněženky, leze čemeřice, tulipány, krokusy, obráží hortenzie a dneska jsem přistihla bláznivý hyacint, který už také tlačí květ ven. Na to, že se má ještě ochladit, je to docela divočina. Tulipány prorazily i vrtsvu přemrzlého sněhu, ten už je ale dneska skoro pryč.

Lesina
182 příspěvků 01.03.10 20:58

U nás se teď aktuálně řeší vydláždění terásky před kuchyní - jak se to udělá, můžeme konečně uvést do provozu hlavní vchod a na to se přímo šíleně těším!!! Doteď se u nás chodí domů přes kuchyň - grrr!

Máme dům na terénní nerovnosti (není to svah, fakt jen skokově klesne terén) - před kuchyní je plac, který sousedí s verandou, jenže ta má dveře ne bokem na plac, ale na čelní zdi, která je už cca metr a půl nad zemí.
Ke dveřím sice vedou schody, ale ty ústí do plotu a dojít se k nim dá jen když se sleze (aktuálně bahnem) z toho placu k plotu a pak se o metr vedle zase vyleze ke dveřím. No a po opravě schodů manželem na ně máme zakázáno stoupat :D Až se srovná ten plac, udělá se ke dveřím boční rampa a schody se opraví a otočí o 90° směrem do zahrady :) Tak na tohle se moc těším. Celou zimu si maluju, jak budu mít před kuchyní místo bahýnka dlažbu, stolek, lavičku a spoustu kytek… Jak vysypaný písek z pískoviště jen smetu a jak nebudu řešit rozčvachtanou hlínu kolem bazénku…

A až se to udělá, zmizí mi ta hromada šutrů a další kromada štěrku kolem baráku a začne se řešit zbytek.

Jediný malinký problém je, že o takovou pidizakázku nikdo nestojí - krize nekrize…

Jura007
192 příspěvků 01.03.10 21:02

Lesi, pokud můžu posoudit ze svého okolí - o krizi akorát blbě kecají některé napodobeniny manažerů..... jinak každodenní ekonomika se koulí někudy jinudy… 8-o

Lesina
182 příspěvků 01.03.10 21:26

No, kéž by to klaplo :)

L.

JaSe
26 příspěvků 04.03.10 19:32

Ahoj,
Lesino, na takové práce bych na Tvém místě zkusila využít někoho z UK. Mám s nimi dobré zkušenosti. Jednoho doporučil náš zedník, přes něj jsem se dostala k dalším. Obkopali skoro celý barák, dali nopkovou fólii, zahrabali kamínkama, udělali obrubníky (připraveno na zámkovou dlažbu), vyvezli nepořádek ze zahrady, rozbili betonové chodníky okolo baráku - aby se dal podřezat barák a pak udělat ta nopková fólie.
Určitě tam u Vás se také staví, zkuste někoho oslovit. Oni jsou pracovití a pracují dobře.

Jura007
192 příspěvků 11.04.10 20:01

JaSe, nechtěla jsi napsat UA? To je mezinárodní poznávací značka Ukrajiny. UK je, pokud vím, United Kingdom čili Velká Británie - ti pracují za trochu jiný peníz… to by se ta terasa asi prodražila… :mrgreen:

Váš příspěvek