Diskuze

Pokojové rostliny

"je to Mučenka"?


Iveta 7 23.09.12

Prosím o radu, zakoupila jsem tuto květinu jako Mučenku, ale nejsem si jistá zda to doopravdy Mučenka je.Je veliká s velikými listy ale nekvete. :(


Reagovat
Daddoo 23.09.12

Ano, je to mučenka. Na horní části rostliny nejsou patrné úponky, ale ve středu rostliny jsou vidět. Může to být obří mučenka – P. quadrangularis, křídlatá mučenka – P. alata /tu dnes ukazoval Přemek v Receptáři…/, nebo jejich kříženec P. x decaisneana. Nedá se to určit pouze podle listů, bohužel až podle květu, kterého se u quadrangularisky většinou v květináči nedočkáme. P. x decaisneana mi vykvetla až po té, co jsem ji na jaře vysadila do volné půdy.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.