Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Je tohle tulipán?


Jura007 25.04.10

Tak jsem při koupi zahrady dostal ve výsadbě rostlin i spoustu toho, co dodneška neumím pojmenovat. Jednou z těch rostlin je i tento „skoro-tulipán“. Má hodně úzké listy, květní kalich široký nanejvýš 15–20 milimetrů a cibulku o průměru ještě menším. Při přesazování jsem si všiml, že při dramatické změně hladiny podzemní vody vytváří „vícepatrové“ cibulky. Nevíte někdo, jak se tahle rostlina jmenuje?

Jeden můj známý tvrdil, že prý je to tulipán úzkolistý. Ovšem já jsem na rozpacích, jestli je ten člověk potomkem Hanse Christiana Andersena nebo barona Prášila… :mrgreen:


Reagovat
Jura007 25.04.10

Jééé, pardon – ještě fotečka… Ty široké listy patří normálnímu tulipánu, který se mně podařilo zamíchat mezi cibulky toho „cizince“…


Reagovat
Jura007 25.04.10

…a ještě jedna fotka…


Reagovat
Re: Jura007 | poncirus 19.05.16

Já bych řekla, že je to tulipán Tarda


Reagovat
mína77 26.04.10

Tak mě to přijde jako jeden druh tulipánů. Viděla jsem ho u Starkla v katalogu. Ještě jsem ten katalog pro jistotu vyhrabala. Píšou název Tulipa tarda (T.dasystemon) a že může být až 8 květů na jedné rostlině.


Reagovat
Pája 01 26.04.10

Ahoj jj je to tulipán mě byl prodán jako že je to skalkový tulipán.


Reagovat
chuanitka 26.04.10

Jé, to mám taky a doteď bych neřekla, že je to tulipán :lol:


Reagovat
Jura007 26.04.10

Tak to vypadá, že baron Prášil měl možná pravdu…


Reagovat
Tinuvien 01.05.10

Je to tulipán, viděla jsem podobné v neděli na Flóře. Jde o skalničkový, půdopokryvný druh :wink:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.