Diskuze

Nemoci rostlin

Kaderavost broskvi


bubli 17.03.11

Tak si rikam jestli uz neni nejvyssi cas postrikat broskvon proti kaderavosti. Nebo jsem to zas prosvihla? Mam postrik opakovat a kolikrat?


Reagovat
lopata 19.03.11

kupte přípravek syllit, naředte ho dle letáku na přípravku a stromek postříkejte. čím dříve to uděláte, tím lépe. Jakmile budete ještě cca týden čekat, budete mít kadeřavost daleko větší.Stromky jsou narašené, ted popršelo a př. týden má být zase nad 10 stupnu, tzn ted to ,,pojede,,. Pokud jste nestříkala v únoru mědí, tak udělejte aspon ten syllit. a nejlépe po odkvětu ještě jeden postřik. Stromku tím dost pomůžete. Pokud nebudete chemicky ošetřovat, tak pujdou stromky do kopru- kadeřavost je zabije.(stromek se vysílí, nemá listy atd…)


Reagovat
Jura007 20.03.11

Nesouhlasím s tím, že bez chemického postřiku kadeřavost broskvoň zabije. To platí jen pro stromky mladší než pět let, u starých to neplatí – ty přežijou a po opadání napadených listů vyraší listy nové. Broskvoně jsem pěstoval cca 20 let a teď se je chystám vysázet znova. Chemickými přípravky bojujeme proti kadeřavosti především proto, abychom ještě ten rok sklidili nějakou úrodu. Mám ale zkušenost, že i v ročnících s masívním náletem kadeřavosti jsme sklízeli pěkně šťavnaté broskve – jen to bylo bylo o 2 až 3 týdny později než obvykle…


Reagovat
Jura007 20.03.11

Ještě bych měl dodat, že moje zkušenost platí primárně pro určitou část jižní Moravy – Hodonínsko, Vyškovsko, jižní část Kroměřížska. Tady je těžká jílovitá půda, do které se broskvoně (jakoby) nehodí, ale která v horkém létě (nad 35 stupňů ve stímu) brání vysychání vody od kořenů – a tím paradoxně stromek chrání před uhynutím. Na písčitých půdách a taky v údolních nánosech řek se broskvoně samozřejmě chovají jinak.


Reagovat
lopata 20.03.11

Juro, nechci tu polemizovat zda ano, nebo ne… to bysme se tu mohli hádat do aleluja… ano, pokud je normální rok a pokud je štěstí, tak stromky můžou být bez postřiku.. pokud je rok jako loni, tak jsem měl kadeřavostjako krávu i když jsem stříkal.. pak se ale dívat na stromek, jak má zmuchlané listy, to je prostě smutné,aspon pro mě.. literatura uvádí, že kadeřavost oslabuje stromek, látková výměna, díky špatným a opadaným listům neprobíhá jak má,kadeřavost ničí i plody, teda pokud tam nějaké jsou.. v nejhorším případě může odejít i celá větěv.. to je prostě fakt, který popisuje i literatura .. každopádně, shrnu to.. pokud si někdo vysadí ovocné stromy, měl by jim poskytnout aspon minimální péči, kterou stromek vyžaduje.. v dnešní době internetu a všeobecných informací lze během hodinky najít docela dost informací o postřicích, stříhání, hnojení atd..


Reagovat
Dominik Mik 21.03.13

Doufám, že moje broskvoň ji nedostane. :!


Reagovat
Anonymni 13.05.23

Great fun here https://fundohub.com/lightning/


Reagovat
Anonymni 31.07.23

A game like Minecraft or can't miss https://paper-mc.io


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.