Diskuze

Tropické okrasné rostliny

Kakaovník pravý


kubikk 08.03.12

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenost s Kakaovníkem a kupováním semen přes internet :D :srdce:


Reagovat
Re: kubikk | Tereza5555 10.03.12

Zdravím kubikku. Zkušenost bohužel s kakaovníkem nemám, ale našla jsem adresu, kde by se daly koupit http://osiva-semena.cz/…ku-5-ks.html Já osobně když něco objednávám tak už (po špatné zkušenosti) radši vybírám tak, abych si to mohla osobně vyzvednout. Jinak myslím, že ale v nějakém obchodě s užitkovými rostlinami nebo v zahradnictví by Vám mohly poradit. Mějte se hezky. Terka


Reagovat
Re: Tereza5555 | ŠMEJT 22.11.14

Nnnnnnnnnnnnn­nnnéééééééééé­éééééééééékkkkkkkkkkkkk­uuuuuuuuúppppppppppppp­oooooooooooov­vvvvvvváááááá­ááttttttttja sem koupil dal sem tomu vse nejnej nej lepsi a nic takze NEKUPOVAT JETO ŠMEJT A MUSI SE TO SAZET HNET Z CERSTVYHO NEBO NEOTERENYKO KAKAOVÝHO BOBU KDYS SOU TO SEMINKA JEJICH PROCENTO VYKLICENI SE ASI PO 3 NEBO 2 HODINÁCH PO OTEV. KAKAOVÝHO BOBU SNIŽUJE O 98,2 PROCENTA NEKUPOVAT :( :,( :( :,( :,( :,( :,( :,( :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :cert: :cert: :cert:


Reagovat
Kamkam 17.02.14

Koukám stará diskuze, přesto napíšu svoji zkušenost… dokonce konkrétně i s obchodem ve příspěvku nade mnou :? semínka kakaovníku musí být opravdu čerstvá, aby vyklíčila a podle zkušenosti jednoho pěstitele, který se o to pokoušel i z čerstvého plodu, rostlinky mu stejně nevydržely – myslí, že kakaovník potřebuje zřejmě nějakou symbiotickou houbu (jako třeba vanilkovník)… semínka, která mi přišla z tohoto obchodu už byla pod slupkou rozpraskaná a tak tak držela pohromadě (ten pěstitel má na svých stránkách dokonce fotky, jak vypadají semínka, když už nemají šanci klíčit – vypadala přesně jako ta zaslaná), slupka se musí sundat, jinak hnije a plesniví, takže některá semínka se potom rovnou rozpadla :zed: za mě už si nikdy semínka kakaovníku neobjednám… možná tak po nějakém super doporučení :mrgreen:


Reagovat
Re: Kamkam | kubikk 02.05.14

Dobrá. Takže asi radši nic objednávat nebudu a popřípadně se zeptám v zahradnictví. Jinak děkuji všem za pomoc.


Reagovat
Kamkam 11.05.14

Já když už, radši bych asi rovnou objednala kakaový bob… ale ani do toho jsem pak už nešla, když mi ten pěstitel napsal, že se rostlinky stejně neudržely… ale někdy v budoucnu si ho skoro určitě seženu a zkusím štěstí :)


Reagovat
Kamkam 11.05.14

Nebo kdybych někdy zahlídla kakaovník v obchodě, tak určitě neodolám :mrgreen:


Reagovat
ŠMEJT 22.11.14

Kakaovy bob sem musi jit ppl letecky stoji to preprava 5000Kč a to nekecam


Reagovat
Kamkam 24.08.15

Sice ne do roka a do dne, ale přece :mrgreen: lusky (před tím neznalá jsem je nazývala boby, přitom to jsou až ta semena :oops: ) jsou doma :dance: pro případné další návštěvníky téhle diskuze sem přidám info o pokusech s klíčením


Reagovat
Kamkam 24.08.15

.

Příspěvek upraven 01.09.15 v 18:56


Reagovat
Kamkam 30.08.15

Tak jsem lusky už před pár dny otevřela, s klíčivostí si nemusím dělat starosti, protože všechna semena už byla naklíčená :mrgreen: tak uvidím, jak budou pokračovat… pokud by to někoho zajímalo, budu přidávat info na profil :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.