Kakaovník pravý

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kubikk
5 příspěvků 08.03.12 18:46
Kakaovník pravý

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenost s Kakaovníkem a kupováním semen přes internet :D :srdce:

Reakce:

Tereza5555
175 příspěvků 10.03.12 12:09

Zdravím kubikku. Zkušenost bohužel s kakaovníkem nemám, ale našla jsem adresu, kde by se daly koupit http://osiva-semena.cz/…ku-5-ks.html
Já osobně když něco objednávám tak už (po špatné zkušenosti) radši vybírám tak, abych si to mohla osobně vyzvednout. Jinak myslím, že ale v nějakém obchodě s užitkovými rostlinami nebo v zahradnictví by Vám mohly poradit. Mějte se hezky. Terka

Kamkam
28 příspěvků 17.02.14 11:48

Koukám stará diskuze, přesto napíšu svoji zkušenost… dokonce konkrétně i s obchodem ve příspěvku nade mnou :? semínka kakaovníku musí být opravdu čerstvá, aby vyklíčila a podle zkušenosti jednoho pěstitele, který se o to pokoušel i z čerstvého plodu, rostlinky mu stejně nevydržely - myslí, že kakaovník potřebuje zřejmě nějakou symbiotickou houbu (jako třeba vanilkovník)… semínka, která mi přišla z tohoto obchodu už byla pod slupkou rozpraskaná a tak tak držela pohromadě (ten pěstitel má na svých stránkách dokonce fotky, jak vypadají semínka, když už nemají šanci klíčit - vypadala přesně jako ta zaslaná), slupka se musí sundat, jinak hnije a plesniví, takže některá semínka se potom rovnou rozpadla :zed: za mě už si nikdy semínka kakaovníku neobjednám… možná tak po nějakém super doporučení :mrgreen:

kubikk
5 příspěvků 02.05.14 23:32

Dobrá. Takže asi radši nic objednávat nebudu a popřípadně se zeptám v zahradnictví. Jinak děkuji všem za pomoc.

Kamkam
28 příspěvků 11.05.14 17:59

Já když už, radši bych asi rovnou objednala kakaový bob… ale ani do toho jsem pak už nešla, když mi ten pěstitel napsal, že se rostlinky stejně neudržely… ale někdy v budoucnu si ho skoro určitě seženu a zkusím štěstí :)

Kamkam
28 příspěvků 11.05.14 18:02

Nebo kdybych někdy zahlídla kakaovník v obchodě, tak určitě neodolám :mrgreen:

ŠMEJT  22.11.14 15:24
je to smejt

Nnnnnnnnnnnnn­nnnéééééééééé­éééééééééékkkkkkkkkkkkk­uuuuuuuuúppppppppppppp­oooooooooooov­vvvvvvváááááá­ááttttttttja sem koupil dal sem tomu vse nejnej nej lepsi a nic takze NEKUPOVAT JETO ŠMEJT A MUSI SE TO SAZET HNET Z CERSTVYHO NEBO NEOTERENYKO KAKAOVÝHO BOBU KDYS SOU TO SEMINKA JEJICH PROCENTO VYKLICENI SE ASI PO 3 NEBO 2 HODINÁCH PO OTEV. KAKAOVÝHO BOBU SNIŽUJE O 98,2 PROCENTA NEKUPOVAT :( :,( :( :,( :,( :,( :,( :,( :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :cert: :cert: :cert:

ŠMEJT  22.11.14 15:26
kakaov.bob

Kakaovy bob sem musi jit ppl letecky stoji to preprava 5000Kč a to nekecam

Kamkam
28 příspěvků 24.08.15 13:31

Sice ne do roka a do dne, ale přece :mrgreen: lusky (před tím neznalá jsem je nazývala boby, přitom to jsou až ta semena :oops: ) jsou doma :dance:
pro případné další návštěvníky téhle diskuze sem přidám info o pokusech s klíčením

Kamkam
28 příspěvků 24.08.15 13:47

.

Příspěvek upraven 01.09.15 v 18:56

Kamkam
28 příspěvků 30.08.15 09:58

Tak jsem lusky už před pár dny otevřela, s klíčivostí si nemusím dělat starosti, protože všechna semena už byla naklíčená :mrgreen: tak uvidím, jak budou pokračovat… pokud by to někoho zajímalo, budu přidávat info na profil :)

Váš příspěvek