Kdy a jak strihat vres

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

verveve
30 příspěvků 21.07.10 21:40
Kdy a jak strihat vres

Ahoj,
mam na zahrade vres uz asi 4 roky . vim, ze se strihat nemusi, ale ten nas nevypada moc pekne - je v prostredku vyholeny tkaze jsou to takove hole klacky a jen na koncich je zeleny a kvete. Takze premylsim, ze bych ho ostrihala, ale netusim kdy - nekde pisi, ze na jare jinde, ze po odvetu. Nebo je to jedno?
A take jak hodne ho mam ostrihat - kdyz ho vezmu az na „stare“ drevo obroste nebo je to problem?
Diky moc
 Verca

Reakce:

jahulka
123 příspěvků 26.07.10 16:06

Ahoj,
já mám dobré zkušenosti se stříháním vřesu brzy na jaře. Nikdy nestřihám do starého dřeva, sestřihnu jen odkvetlé klasy. Do podzimu vřesy krásně obrostou a znovu kvetou. Existují ale i jarní odrůdy, ty nemám, ale citem bych je ostřihala po odkvětu, někdy v létě.
Jinak žádné odrůdy vřesů by se neměly střihat do starého dřeva, vřesy nemají schopnost rašit ze starého dřeva. :-)

lottka  21.10.10 12:17
Stříhání vřesu

Jahulka má pravdu, nestříhat do starého dřeva,protože jste ho nestříhala vůbec je v prostředku vyholený. Dočetla jsem se, že v přírodě na původních stanovištích prý vřesy okusují ovečky, proto je ho potřeba sříhat a to po odkvětu. Já už jsem letos jeden vřes co odkvetl ostříhala, ostatní ještě kvetou. Na zimu k němu přisypte trochu rašeliny.

Váš příspěvek