Diskuze

Kaktusy a sukulenty

Kdy na zimu domů?


hanucha 28.09.12

Zdravim, vaham jestli dat uz kytky na zimu domu nebo je jeste nechat venku :think: Co vy, jak jste na tom? Mate je uz doma nebo je nechavate jeste uzivat si podzimniho slunicka?


Reagovat
Re: hanucha | ivvi 02.10.12

:mavam: tak já zatím přestěhovala hortenzie, begonie pod pergolu, ale letos mám v truhlíkách bílý jasmín a teď tak kráásně kvete… zatím teda nemrzne, ale tady v Jeseníkách to může být razdva… chtěla bych si ho nechat přezimovat… nemáte někdo zkušenosti ( mám ho poprvé) :think:


Reagovat
Re: ivvi | george5167 08.10.12

Proboha proč schováváte hortenzie na zimu pod pergolu? Hortezie je Hydrangea, miluje polostín / m :roll: á ráda nohy ve škopku /, vlhko a vodu. Namrzá její zelená část, ale vždycky obrazí a ještě ten rok kvete. Hledejte tmavě modré klony / ne tmavé na chvilku chemickým procesem a specielní zálivkou /. Existují, ale myslím, že je skoro nikdo u nás nemá. Mají trochu odlišné listy, kde je vidět ten zdroj tmavé barvy. Ve střední Itálii a na Gardě jsou sem tam vidět. / Na Gardském jezeře žil před sto léty nějaký pan HRUSKA / Hruška? /, který tam postavil v Brenzone zajímavou všehochuťovou zahradu. Teď je to atrakce.


Reagovat
Re: george5167 | HaGr 09.10.12

Když už jste se dostal k hortenziím, pár postřehů mám: kamarádce vymrzla, ale je to díky tomu, že v zimě byla venku v květináči a ten promrzá snadněji(možná i uschla, nepoznám to z toho pahýlu). A já si to svou raději zakrýván chvojím…a vydržela první zimu. Dostala jsem jí vloni hojně MODŘE kvetoucí, letos měla pouze jeden kvítek-RŮŽOVÝ a to přestože jsem jí dávala hnojivo pro modré hortenzie(rada profesionála) a okolo zapíchala hliněné lžičky(babská rada).O modrých hortenziích slyším poprvé, vždy se mluvilo o úpravě ph půdy :think:. Zdravím. Hanka PS:Osobně si myslím, že modrá hortenzie je pro nás pouze zvolená meta. Chceme jí, protože je hůře dostupná. Mě osobně se líbí růžové také :kytka:,vždyť jsou krásné :mavam:


Reagovat
Re: george5167 | ivvi 09.10.12

[citace] @george5167 píše: Proboha proč schováváte hortenzie na zimu pod pergolu? Hortezie je Hydrangea, miluje polostín / m :roll: á ráda nohy ve škopku /, vlhko a vodu. Namrzá její zelená část, ale vždycky obrazí a ještě ten rok kvete. Hledejte tmavě modré klony / ne tmavé na chvilku chemickým procesem a specielní zálivkou /. Existují, ale myslím, že je skoro nikdo u nás nemá. Mají trochu odlišné listy, kde je vidět ten zdroj tmavé barvy. Ve střední Itálii a na Gardě jsou sem tam vidět. / Na Gardském jezeře žil před sto léty nějaký pan HRUSKA / Hruška? /, který tam postavil v Brenzone zajímavou všehochuťovou zahradu. Teď je to atrakce. [/citace]


Reagovat
Re: ivvi | ivvi 09.10.12

… já neschovávám hortenzii na zimu pod pergolu :-O já ji tam měla když ještě bylo přes den krásně… nebojte, už je zazimovaná :kytka:


Reagovat
kyti5 28.09.12

Tak pokojové už jsem uklidila tak před 14 dny. Neboť rána už u nás byla docela chladná pár dní a nerada bych o ně přišla. Jinak oleandry a jiné, které budu zimovat ještě nechávám venku.


Reagovat
buliznik 28.09.12

Jsem na tom podobně, oleandr, durman, hořc. stromek atd. uklízím koncem října. :palec: :mavam:


Reagovat
HaGr 29.09.12

Asi záleží na poloze a jak u vás klesá v noci teplota, jestli už jste na nule, dala bych to určitě dovnitř. Sousedce, co má chatu na Vysošině, už pár kousků pomrzlo.


Reagovat
george5167 09.10.12

Na HaGr : rady byly správné včetně té lžičky / specializované hnojivo je běžně k dostání /.Snad se ozve další amatérský pěstitel s nějakou novinkou. Jsou k dispozici nádherné barvy hortenizí. Mám např. bílou s krvavými slzami. Abych byl zdvořilý : s tmavě modrou se trochu mýlíte. Sem tam sem dojdou tmavě modré rostliny do hypermarketů většinou z Holandska / a do Holandska většinou od Holanďanů ze zahradnictví z Jižní Afriky, kterých valem ubývá / a ty jsou většinou chemizované. Já jsem se zmínil o klonech /?/,které kvetou tmavě modře a na jejichž listech je znát rozdíl. Tmavě modrá barva u květů je rarita, jestli jste si všimla, došly poprvé tmavě modré orchidee / např. OBI /, ale stojí 3× tolik, co jiné barvy. Nikdy jsem to před tím neviděl, snad nějaký pěstitel orchideji by řekl víc. Ještě adresu na internetu o botanické zahradě p. Hrusky http://www.hellergarden.com/link_03_de.html. Upozorňuji, že je to dost velký kýč, ale i z kýče lze brát ponaučení. Zdravím.


Reagovat
HaGr 09.10.12

Nějak začínáme ztrácet nit a od zazimování jsme se dostali k orchydeím a do botanické zahrady pana Hrusky :nevim:. Ale hlavní věc je, že nás to hrabání v zemi baví, tak snad někdy příště :mavam: Pěkný den.

PS: Jestli jsem si mohla něco vzít z předchozího příspěvku, tak má chemizovaná hortenzie z hypermarketu (na obrázku ten mrňousek uprostřed)už nebude mít modré květy, protože ani hliník ani hnojivo pro hortenzie jí k modrému květu nepomohlo. To nevadí, první zimu přežila venku, přestože vloni kvetla v březnu a další roky už mi bude dělat jen radost :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.