Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Kdy vynášíte ven oleandry?


Lesina 21.04.10

Ahoj,

otázka je už v názvu diskuse – oleandry mám ještě zazimované na půdě a řeším, zda už s nimi ven – vím, že se u nich nemusí čekat na zmrzlé, ale ještě nemám odvahu – jak to máte vy?

L.


Reagovat
Nijara 21.04.10

Podle toho kde bydlíte.Pokud někde v nížině,např­.Litoměřice,Rou­dnice,tak už můžete.Pokud bydlíte někde pod horami,jako já,nebo ještě výš,tak bych to ještě nezkoušela.Dnes u nás padal sníh.Pokud je budete vyndavat, dejte je zatím na místo chráněné před větrem.Na stálé místo je dáte až už bude opravdu teplo.Zálivku zatím mírnou.


Reagovat
janinkaz 22.04.10

Lesi, tchýně je vyndala asi před týdnem. Tak snad se jim nic nestane :-)


Reagovat
sud 28.04.10

Ty už mám venku dost dloho,vydrží až –5°C :roll:


Reagovat
buliznik 05.05.10

Taky je mám venku už od Jiřího každý rok a zatím v pohodě. :palec: :palec: :palec:


Reagovat
labut 09.05.10

ahoj jaké máte barvy oleandrů,já už je mám dávno venku a už začínají růst já mám bílý a růžovobílý


Reagovat
labut 09.05.10

bílorůžový


Reagovat
sud 09.05.10

Já mam dva oleanry a to jsou ty za černou borovicí, :roll: – růžový a červený,ale zatím nic nedělají,tak doufám,že hodně pokvetou


Reagovat
labut 10.05.10

sud krásná borovice i oleandry,nemáte někdo nějáké zakořenělé řízky jiné barvy?


Reagovat
jahulka 04.06.10

Ahoj, já si oleandry vždy přivezu z dovolené u moře a vydrži mi nejdéle dva roky, pak chytnou puklice a přestanou růst a kvést. Máte někdo vyzkoušený nějaký postřik? Sice tyhle chemikalie nemám moc ráda, ale asi to bude potřeba.


Reagovat
Han-da 08.06.10

Já také bojuju s puklicemi na oleandrech a také nemám moc ráda chemii, docela se mi osvědčilo dát do mechanického postřikovače 1 lžičku oleje a trochu Jaru nebo něčeho podobného, dolít vodou. Důkladně protřepat a roztokem postříkat rostlinu, na které jsou puklice, červci. Na škůdcích se vytvoří povlak, který je zadusí. Před zazimováním je částečně ořežu a stříkám nějakým prostředkem na savé a žravé, zjistila jsem totiž, že nejvíc se množí ty potvory přes zimu.


Reagovat
jahulka 08.06.10

Děkuji za radu. Je to přesně tak, ty puklice se tam objeví vždy přes zimu. Zajímalo by mě, odkud najednou vylezou, v domě , na chodbě, žádné jiné kytky tam nemám…


Reagovat
kyti5 17.04.11

také si vozím oleandry od moře a pěkně zakoření a rostou, já je mám přes zimu v chladnu a puklice nemají


Reagovat
kyti5 17.04.11

takto je zapíchám ,když je přivezu do truhlíků se zeminou a dost jich zakoření


Reagovat
kyti5 17.04.11

kořínky se tvoří rychle neboť je teplo a oni teplo milujía hned je sázím do květníčků a začínají kvést


Reagovat
kyti5 17.04.11

zde už jsou přesazené


Reagovat
kyti5 17.04.11

a zde už jsou velké

a dávám je ven docela brzy už je mám tak 5 týdnů venku , snesou až –5st. takže se není čeho obávat a líp se otuží, než když se vyndají za plného slunce :wink: :wink:


Reagovat
buliznik 17.04.11

taky je mám už asi 14 dní venku,snesou menší mrazík :palec: :palec:


Reagovat
Marta Kubíčková 23.08.14

Prosím o radu proč mě žloutnou lístky oleandru. Zalévám pravidelně a občas i hnojím
:(


Reagovat
Re: Marta Kubíčková | kyti5 23.08.14

Zřejmě zaléváte málo, ale u oleadrů je to časté že listy žloutnou, nyní už nehnojte – pomalu se budou připravovat na zimu


Reagovat
sud 23.08.14

Hodně zalévat, říká se, že má mít stále nohy v mokru (vodu v misce) :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: sud | kyti5 23.08.14

Zde jsou moje – sem taky taky nějaký list zežloutne a upadne ale chtějí opravdu hodně hodně vody a já mám veliké květináče


Reagovat
Anonymni 28.07.23

Většina dnešních hodinek je voděodolná. Pokud pouzdro otevřete a nezavřete správně,může do hodinek vniknout voda. O hodinu méně a vaše záruka vyprší a ztratíte drahocenný čas. Většina (online) obchodů nebo klenotníků hodinky vymění,takže si zákazník obvykle vymění baterii sám. fake rolex price fake Cartier Tank


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.