Diskuze

Voda v zahradě a zavlažovací systémy

Když zahradní jezírko napadají řasy?


Krtek zahradník 18.04.10

Mám dotaz ne přímo za sebe. Známá má zahradní jezírko o rozměrech 1,2 × 2m. Už několikátým rokem tam má zlaté Karasy. Pravidelně dává do vody přípravky proti vodní řase a má tam umístěné čerpadlo s filtrem. Přesto voda vydrží čistá tak cca do konce jara a od léta do podzimu je voda už tak znečištěna řasou, že rybky už nejsou prakticky vidět. Každoročně vodu mění, ale situace je pořád stejná! Má někdo zkušenosti s vodní řasou a s jakým úspěchem s ní zápasíte?


Reagovat
Anonymní 12.10.11

Keramo
To je i můj problém.V lotosové nádrži,která má plochu
9m čt.mě stála chemie proti řasám 500 kč.I když je tam
oběhové čerpadlo,řasy se po čase objevily znovu.
Proti řasám se dá také použít ječná sláma,ale tu jsem
nikde u nás nesehnal.Lotosy potřebují každý měsic
přihnojit a tak se do vody dostanou dusikaté látky,
které podporují růst řas.


Reagovat
Anonymni 25.09.18

A má opravdu kvalitní filtraci ? My jsme do jezírka dali prostě klasickou filtraci z https://hrackyzadobrekacky.cz/…azenum-anra8 určenou spíše do bazénů a s řasami nemáme prakticky vůbec žádný problém. Důležité také je ryby nepřekrmovat, potom je možné že část stravy nesní, ta skončí na dně, zhnije a vytváří pak skvělé podmínky pro růst řas.


Reagovat
LUBOS145 06.08.21

Nejvíce se mi líbí na naší zahradě zahradní jezírko. Je opravdu skvělé. Mamka se o něj dost stará a udržuje ho. Nikdy by nebylo tak hezké, kdyby jsme nevyužili služby od https://www.zahradnijezirka.net/ Jsme s nimi naprosto spokojeni a nemůžeme jim vůbec nic vytknout. Sousedi už se také ptali na naše jezírko.


Reagovat
Anonymni 25.12.21

Musím souhlasit s tím tipem týkajícím se filtrace. Ta je opravdu velmi důležitá. Právě řasy napadly náš přelivový bazén začátkem tohoto léta. Původně jsem si říkal, že to budu řešit chemicky, ale nakonec se ukázalo, že lepším řešením bude pořídit kvalitnější filtrace. Opravdu to pomohlo. Od té doby je od řas klid. Myslím si, že u zahradního jezírka to bude podobné.


Reagovat
Anonymni 22.01.22

Zdravím, také jsme měli problémy s řasami uvnitř jezírka. Odhaduji, že za to mohly hlavně velké výkyvy teplot během léta. Po poradě s odborníkem jsme došli k názoru, že je chyba ve staré filtraci. Samozřejmě jsem neváhal a koupil jsem novou na: https://www.bevedo.cz/…plnky-01969/ . Tam mi poradili nejen s jejím výběrem, ale i chemií, kterou bych měl začít používat.


Reagovat
Anonymni 21.08.22

Už mě ta rybářská témata lezou na nervy. Manžel na mě neustále doráží abych mu už konečně koupila nějaké kvalitní nové rybářské křeslo, ale já s tou jeho zálibou nechci mít prostě nic společného. Vždyť to je tak strašný sport hobby, kde se nikdo nehýbe..


Reagovat
Anonymni 28.02.23

Říkala jsem si to už dřív, ale až tato diskuze mě donutila k tomu to napsat otevřeně na internet. Lidi, předtím než si něco pořídíte do baráku, tak si pořádně zkontrolujte, jak na řasy v jezírku. Protože to je pak samé kvičení na sociálních sítích a na internetu jak nevíte jak s tím bojovat, jasný?


Reagovat
garryy 16.03.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit! Moreover you can:


Reagovat
garryy 16.03.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit!


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.