Keiki orchideje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Miska219
12 příspěvků 14.05.13 20:18
keiki orchideje

Mám dotaz.. mamce se rozmnozila orchidej, tak mi ji odkroutila a zasadila.. chci se zeptat jak spravne se o ni starat? vcera sme ji zasadili a zalili a dneska je to uz strasne suche, ani tam nedrzi.. je ta, jakoby jen polozena.. mam ji zase zalit?? mám strach kdyz je to moc suche aby se chytla,, dekuji

Reakce:

Tereza5555
175 příspěvků 15.05.13 09:33

Ahoj tak keika by se měla nechat na matce-jako orchideji na které vyrostla, dokud nebude mít alespoň 3 kořínky, trvá to dlouho, já třeba mám keiku na orchideji asi už půl roku a má zatím jen jeden kořínek. Chce to trpělivost, měla tvoje keika nějaký kořínky? Zkus jí vyndat z hlíny a tu část co byla v hlíně tak posypat stimulátorem a zas zasadit a lehce zalít, ale ne moc aby se ten prášek z ní nesmyl.

Miska219
12 příspěvků 15.05.13 09:37

Ano mela 2 vzdusne koreny dlouhe asi 6 cm ale jeden se mi ulomil :( vecera sem ji trochu zalila a uz je to zase uplne suche..

emilka12
2924 příspěvků 15.05.13 10:05

Já jsem měla čtyři kusy a ujali se mě jen dva a ten jeden je takovy zvadlý ale už vyrustá nový lísteček. :mavam: :mavam:

Miska219
12 příspěvků 15.05.13 12:26

A jak casto to muzu zalevat?? kdyz to trosku zaliju tak je to druhy den uplne suchy tak aby se mi chytla..

emilka12
2924 příspěvků 15.05.13 12:36

@Miska219 Ony se orchydejky namáčí, je na ně i hnojivo. Namáčela bych ji jen chvili. Tak za tyden odhrn vrchni drt a nebo kukni zespodu a jestli bude drtˇ ještě mokrá tak ji pár dní nech.Taky se na orchydeje prodávají květináče se zvyšenym dnem na odkapání. A v zimě pozor na přemokření. Atˇse podaří. :D :mavam:

Tereza5555
175 příspěvků 15.05.13 18:39

Já je také namáčím, tak 1× týdně, a když vidím, že po nějakých dnech jsou zas vyschlé (ale jak už psala emilka12 ne jen seshora, ale i hlouběji) tak je popř. zaliji, to dělám zejména v suchých letních dnech, kdy se voda/vlhkost ze zeminy brzy vypařuje. k ohlídání zeminy, jak hodně je mokrá jsou dobré ty průhledné květináče

Barcanek
1 příspěvek 14.09.13 12:52

Dobrý den, prosím o radu, asi pře 14 dny jsem oddělila keiku od mateřské rostlinky, protože mateřská rostlinka začala úplně odcházet nevím proč jestli to bylo špatnou zálivkou, ale nevím co s ní mám dělat začala schnout má jen jeden malinkatý lísteček. Měla jsem jí zasazenou v substrátu pro orchideje, a denně jí rosila a stejně to nepomáhá, nevím jak s ní dál.

ORCHILA
35 příspěvků 29.10.13 04:00
keiky

Já jsem se spíš chtěla zeptat za jak dlouho keika kvete, mě rostla na rostlině asi půl roku a když měla dva kořínky tak jsem ji ustřihla a zasadila do kůry na orchidee, pravidelně přihnojuji a myslím, že se jí celkem daří. :nevim:

Váš příspěvek