Diskuze

Zahradní stavby a nábytek

Kluzáky pod nábytek


Lesina 08.04.10

Aoj :)

Potřebovala bych poradit.

Na terase máme zídku, kterou používáme k sezení. Na té zídce máme položené dřevěné dlaždice z akátového dřeva – jsou to laťky jedna vedle druhé a na spodní straně jsou tři příčné latě, které tu dlaždici drží pohromadě.

No a ty tři spodní latě nám dost trpí. Jak jsou přímo na betonové ploše, vlhnou a navíc se odírají. Napadlo nás to podbít takovými plastovými cosi, co jsou třeba naspodu laminového nábytku. Doufám, že to ty spodní latě odizoluje, že nebudou přímo na betonu. Dlaždic máme 10, takže jich potřebujeme tak kolem 90? (tři na každou lať) Otázka je, zda by se to vůbec vyplatilo.

Jenže netuším, jak se to jmenuje – poradíte? Podívala bych se na webu kolik stojí a kde se dají koupit.

Nebo máte lepší nápad nebo zkušenost?

L.


Reagovat
kamiŠ 08.04.10

Ahoj Lesi, máme :wink:

Říká se tomu kluzáky nebo bačkory pod nábytek. Přesný název nevíme, nepoužívá se :-D Na každou lať asi 2–3ks na sebe aby to mělo nějakou výšku a mělo efekt. jeden stojí asi korunu, takže brnkačka :wink:

Nebo, za víc peněz a asi by jste to nezvládli sami, koupit štělovací nožičky… Cena?


Reagovat
monkax 08.04.10

Ahoj Lesi, tak manžel je truhlář…ptala jsem se na tvou otázku. To na co se ptáš se jmenuje nábytkové kluzáky. Dá se to koupit za pár korun někde kde se prodávají potřeby pro truhláře, nebo v obi, baumax a spol. Nejlepší budou plastové a přibít malýma hřebíčkama. Asi to bude nejlepší. Tak ať se daří při rekonstrukci :-)


Reagovat
Len-til-kah 08.04.10

Neporadím, ani nemám nápad, pouze závist mnou cloumá.


Reagovat
Lesina 08.04.10

[citace] Len-til-kah píše: Neporadím, ani nemám nápad, pouze závist mnou cloumá. [/citace]

Cloumat nemusí, zas tě netrápí splátky hypotéky :cert: Ale ta pohoda, děti vyhodíš ven… To je paráda.

Moc děkuji za rady, zítra naklušu do Hornbachu :)


Reagovat
Len-til-kah 08.04.10

[citace] Lesina píše: Cloumat nemusí, zas tě netrápí splátky hypotéky :cert: Ale ta pohoda, děti vyhodíš ven… To je paráda. [/citace] Já leda z osmého patra, to mi radši neraď :roll: :lol: . Tak nic, aspoň můžeme objíždět známé, co ty terasy mají :lol: .


Reagovat
Lesina 08.04.10

Jo, v současnosti místo terasy řešíme hlavně ďoury v plotě… Náš pidičokl zdrhá kudy může – no a oprava plotu není jednoduchá, vyvaluje se svah, takže to bude náročné a drahé. Takže náš plot (naštěstí jen jedna strana, jinde je už vyměněný) vypadá jak u bezdomovců, od podzimu jsem tam natahala pět palet, dvířka od pískoviště, kus překližky, kus placatýho šutru, několik latí a kus králičího pletiva, jeden starý plotový díl, několik špalků a kus plotu co patří k zahradnímu domečku holek… Jo a kus pražce.

Ten náš psí sviňák totiž zdrhá snad jen když je chlop na služebce – takže látám já, muž to pak shledá dostačujícím řešením a dál věc neřeší. Vypadá to strašně!!!

Dneska jsem čokla nachytala jak přeskakuje dvoumetrový dřevěný plot – vyšplhal, nechápu jak, po skoro kolmé hromadě dřeva a přehópnul dolů k sousedům. Tak ho tahala Elinka na vodítku, pak jí zdrhnul a zase na plot a jak skočil, zůstal viset na vodítku.

Jo, tak jsem zamezila přístup ke dřevu a právě zase někam zdrhnul… Fakt netuším kudy. Já snad budu muset mít psa na řetěze… Grrr


Reagovat
Anonymni 29.09.21

No, my jsme tyto kluzáky pod nábytek vyřešili vlastně docela dost jednoduchou cestou a to takovou, že jsme si zde na těchto stránkách – https://www.tesnenitexim.cz/…-c17_0_1.htm , pořídili takové pryžové desky a díky tomu to tak můžeme na tu gumu usadit a neklouže to… Opravdu to hodně pomáhá :) Ale chtělo to hodně přemýšlet:D


Reagovat
Anonymni 03.09.22

Zdravíčko. Já tedy zatím kluzáky pod nábytek vůbec řešit nemusím. Já budu rád, když se mi povede rekonstrukce bytu Praha, kterou jsem nakonec zařídil od www.provadime.cz. Je to poprvé, co se v mém životě pouštím do takového velkého projektu, tak z toho mám trochu stres.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.