Diskuze

Balkonové rostliny

Kolik truhlíků na jedno okno


Anetaaaa 21.09.11

Ahojte, potřebuju poradit. Na okno se mi vejde truhlík o velikosti 110cm. Je lepší dát jeden 110cm nebo dva 50cm? Chtěla bych si právě koupit truhlíky od Lebiše, ale ten má největší délku 60cm.


Reagovat
kyti5 21.09.11

S dvěma se líp manipuluje – ale pokud koupíte od Lebiše mám je taky -stačí jeden – nasázíte velmi hustě sazenice a pěkně se vám rozrostou i do šířky takže budete mít okno plné květin . Letos mi říkala známá,/když jsem obdivovala její okna , že dává až 20 sazeniček do 60cm od Lebiše a má ohromné nárůsty a převisy – prostě okna jak v Rakousku.

Také jsme si nadělala sazeničky -tak se napřesrok chystám, že dám také tolik sazenic :lol: :lol: :lol:


Reagovat
60 21.09.11

A já se chci zeptat,jaké truhliky jsou nejlepší,obyč.,nebo samozavlažova­cí,zatím mám obyč. :think: :think:


Reagovat
buliznik 21.09.11

já jsem pro 2-také kvůli manipulaci,protože to zvládnu sama a nemusím čekat až bude mít „ten můj“ čas. :-P :palec: jo a používám obyčejné :palec:


Reagovat
kyti5 22.09.11

já měla hrozně let obyčejné a nyní 2 roky samozavlažovací -no pro mě to není až takový rozdíl já je mám přístupné i z venku -snadno na ně dosáhnu a zaliji je kdykoliv . Já si je pořídila kvůli tomu když odjíždím na dovolenou tak naliji vodu a nemám starost. Jinak zásadní rozdíl v tom nevidím spíš jen v ceně . Takže klidně si dejte dva obyčejné a bude to nastejno.


Reagovat
Seal 22.09.11

[citace] kyti5 píše: S dvěma se líp manipuluje – ale pokud koupíte od Lebiše mám je taky -stačí jeden – nasázíte velmi hustě sazenice a pěkně se vám rozrostou i do šířky takže budete mít okno plné květin . Letos mi říkala známá,/když jsem obdivovala její okna , že dává až 20 sazeniček do 60cm od Lebiše a má ohromné nárůsty a převisy – prostě okna jak v Rakousku.

Také jsme si nadělala sazeničky -tak se napřesrok chystám, že dám také tolik sazenic :lol: :lol: :lol: [/citace]

20 sazenic? 8-o Čeho? Bála bych se, že se truhlík převáží.. :think: Jak ukotvujete truhlíky na oknech?


Reagovat
kyti5 22.09.11

my jsme v přízemí a mám na oknech dřevěný plůtek
20 sazenic muškátů nevěřila jsem tomu a musí se zasadit cikcak v truhlíku -Lebiš je taky tak osazuje proto je má také tak bohatě kvetoucí


Reagovat
Seal 22.09.11

Lebiše mám, přízemí taky :-) Jen ten plůtek schází.. :think: Do příští sezony zkusím napravit, musí to být fakt krása mít takové koberce z oken :palec:


Reagovat
kyti5 22.09.11

taky se na ně těším že je budu příští rok mít/doufám/ zde jsou z loňska


Reagovat
Seal 22.09.11

to je paráda :potlesk:


Reagovat
60 22.09.11

Mně by to asi z 2 poschodí spadlo sousedovi na hlavu :lol: :lol: i když,možná by to pomohlo :lol: :lol: :lol:


Reagovat
Anetaaaa 22.09.11

No já si chci taky koupit od lebiše, ale dneska jsem se na ně dívala v obchodě a v té misce jsou nějaké kolíčky, na kterých ten truhlík je posazený. Mám strach že se mi truhlík převrátí.


Reagovat
kyti5 22.09.11

ano to je potřeba truhlíky/ a jsou i vysoké s tím spodním podtruhlíkem / :lol: :lol: moc dobře upevnit udělat pevnou ohrádku a vysokou a protože i váha těch květin s převisem je velká je fakt přemýšlet o dobrém ukotvení :lol: :lol:


Reagovat
zofka2011 27.08.12

No já mám jednoduché dřevěné truhlíky , mají délku 86 cm, tak by se vám tam vešly i dva. Co se týká samozavlažování, nejsem moc jeho příznivcem, protože se pak tím spíš zapomínám o kytky starat. A když odjíždím na dovolenou, tak poprosím někoho z rodiny nebo sousedů, aby mi to zalil, aspoň je doma vidět pohyb a třeba to odradí zloděje.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.