Diskuze

Bylinky a koření

Kopretina řimbaba,medvědí česnek


Pastelka 13.08.10

Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit, kde bych mohla sehnat tyto dvě bylinky? Tím myslím jako sazeničky :wink: Díky moc :-D


Reagovat
jahulka 17.08.10

Ahoj, medvědí česnek nemůžu sehnat už 4 roky. Snad ho lze najít planě v lese, já ho zatím nenašla. Jinak kopretinu i řimbabu jsem viděla prodávat ve směsi lučních květin normálně v zahradnictví. Nebo je možnost jít někam na louku a vykopat, ale řimbabu jsem planě růst už hodně dlouho neviděla.


Reagovat
Pastelka 18.08.10

Jahulko díky :wink: Planě jsem viděla růst medvědí česnek dole pod Petřínem, dodnes lituju, že jsem si ho nevydloubla :think: bylo ho tam mraky. :think:


Reagovat
jahulka 18.08.10

Fakt? To si ho tam snad půjdu vydloubnout :-P


Reagovat
Pastelka 18.08.10

No jasně, když budeš stát dole u lanovky, tak se dej cestou úplně vlevo až k tý zdi se zahradami K., porazí tě vůně česneku. Je ho tam fakt mraky :wink: Když už tam budeš, tak mi můžeš poštou taky poslat sazeničku :lol: :lol: Za dobrý skutek 8-)


Reagovat
julisek 26.11.10

jo, my mame taky tady u nas poradne kola medvediho cesneku , tak kdyby jste nekdo chteli :wink: staci si „jen“ pro neho prijet :-D :lol:


Reagovat
Pastelka 26.11.10

Juliskua kde to „u vás“ je???? 8-)


Reagovat
julisek 27.11.10

no, u nas tzn. Třanovice ve 10 km od Českého Těšína a asi 15 km od Frýdku -Místku :-D a 15 km od Třince… máme tu zakový malý lesní porost :-D


Reagovat
Pastelka 27.11.10

:mrgreen: Tak to mám blíž na ten Petřín :lol: :lol:


Reagovat
julisek 27.11.10

to asi jo :-D


Reagovat
Bábina 01.12.10

A proč to nezkusíte sama ze semen.Ale musíte je koupit v kvalitní prodejně,ne někde v sámošce.Nené to těžké a je to lepší,protože vím,čím je hnojím.Pěstuji to na balkoně.


Reagovat
Pastelka 03.12.10

Já se po semenech pídila, ale zřejmě jsem neměla štěstí…Teď už jsem na netu našla obchod, který se zabývá pěstováním a prodejem bylin, takže zjara objednám jak řimbabu, tak medvědí česnek. Ale díky! :wink:


Reagovat
julisek 03.12.10

a jak se prosimte jmenuje ? taky bych se tam kukla ;-)


Reagovat
Pastelka 03.12.10

Tady je odkaz: www.zahradnictvikrulichovi.cz :wink:


Reagovat
julisek 04.12.10

jéééé, tu stánku znám mají tam celkem dost bylinek :palec: … ale nevsimla jsem si , ze by tam meli vavrin – bobkovy list … :think:


Reagovat
klo 20.04.11

Taky jsem si to myslel a když jsem z Petřína přinesl domů, našel jsem na netu, že to, co považuju za česnek medvědí, je ve skutečnosti česnek podivný, liší se v květech. Ale jedovatý není, po česneku voní taky a jíst se snad dá.


Reagovat
julisek 22.04.11

ještě existuje česnek ukrajinský, ale u nás je medvědí. Právě uvažuji, že bych si kousek vyryla a přenesla na zahrádku… ale ještě se musím rozhodnout :-D


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.