Diskuze

Zelenina

Kořenová petržel


Lanková 24.07.11

Zdravím při večerní neděli a prosím o radu, jak nejlépe pěstovat kořenovou petržel. Sice ji pěstuji několik let, ale připadá mě, že je neduživá, sem tam najdu dobře vyvinutý kořen, ale jinak nic moc. Máte někdo zkušenost např. s určitým druhem semínka, nebo nápad? Dík Naďa


Reagovat
kyti5 27.07.11

Chce to vysévat ji opravdu co nejdříve zjara a zkuste semínka od SEMO a druh ATIKA , je to kvalitní petržel a má chutné a kvalitní „kořeny “


Reagovat
Lanková 27.07.11

taktéž mnohokrát děkuji, mám zaznamenáno na jarní nákup semínek!!!Naďa


Reagovat
kyti5 27.07.11

jsem zvědavá jak poroste :think:


Reagovat
Fabiána 15.01.12

Peržel letos vynechám. Koupím semínka pastiňáku. Nevím proč, ale ať děláme, co děláme, petržel prostě na zahradě nejde :,( Jenom nať je k použití.


Reagovat
Re: Fabiána | kytí 5 15.01.12

a pastiňák je bezva nemusíš mít celer je to petrželocelerová chuť, taky ho mám ráda,ale nepěstuji …vždy si ho koupím :lol: :lol: :lol:


Reagovat
Re: kytí 5 | Lanková 15.01.12

pastiňák je voňavý, ale není moc sladký…? Nevím, já jsem ho nikdy nepoužívala…N. :think: :kytka:


Reagovat
Re: Lanková | kyti5 15.01.12

není sladký je prima


Reagovat
Lanková 15.01.12

…tak co? Zkusíme druh co poradila kytí? Já určitě a kdyby to nevyšlo, budu spotřebovávat alespoň nať. Sbírám natě všeho možného, usuším a dohromady vše pomuchlám na droboučko a používám na brambory, do polévek, mám to moc ráda a ta směs je krásně voňavá. Ale manžel to až tak nemusí. Fabiánko a kdy se dočkáme fotek? Hej hola tak nám něco pošli! Pápá Naďa :mavam: :mavam:


Reagovat
60 15.01.12

Fabianko,já mám petržel na zahradě celou zimu a postupně si pro něj chodím,taky petrželku a kapustičky a v polévce je mám čerstvé :lol: :lol:


Reagovat
Re: 60 | Lanková 15.01.12

…no Ty jsi teda Lidunko úžasná zahradnice! Já nevím, mně to nějak nevychází, kudrnku sklízím naposledy na podzim, větvičky co tam zůstanou tak mrazem lehnou, kořenovou petržel bych asi nevydolovala a kapustičky by byly totálně v háji. Manžel před podzimním rytí záhonů chce mít všechno pryč, záhony čisté. Tak takhle je to u nás. Také máš zahrádku pro „sebe“ a děláš si tam co uznáš za vhodné Ty. A to je dobře že Ti do toho nikdo nekafrá, viď? N. :potlesk: :potlesk: :kytka:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.