Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Kustovnice čínská - prodej - sazenice


sud 18.04.10

Ahojky,mám dotaz:neví někdo kdo prodává sazenice KUSTOVNICE ČÍNSKÉ??? Zajímá mě i RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ ??? Nejlépe středočeský kraj. Moc děkuji předem za informace :potlesk:


Reagovat
Re: sud | Kája Mařík 30.05.17

Kustovnici jsem koupila v zahradnictví ZOJA, pěkně roste.


Reagovat
Jura007 18.04.10

O kustovnici nic nevím, ale k rakytníku dodám – jeho pyl je jedním z nejagresívnějších přírodních alergenů na našem území. Možná proto se vysazuje především podél dálnic (hlavně D1). Pokud se objeví někde v parku, tak je parkový architekt podle mého názoru kopyto (případně tam žádný parkový architekt nikdy nepůsobil). Než si rakytník vysadíš, tak zvaž, jestli tím nějakému alergikovi ve svém okolí nenaděláš problémy. Je to rostlina u nás nepůvodní a proto proti ní obvykle nemáme vyvinuté obranné mechnaismy.


Reagovat
sud 18.04.10

Děkuji a zvážím s tou alergií jak dál aby jsem nikomu neublížila :roll:


Reagovat
Jura007 18.04.10

Ještě tak napadlo – marmeláda z bobulek rakytníku byla jeden čas hitem alternativní medicíny kvůli obsahu vitamínů, ale myslím, že právě vařením marmelády dostávají vitamíny hooodně na zadek… To už bych radši zkusil nevařený kompot z černého rybízu. Nebo jsi měla v plánu sázet rakytník jako okrasný keř?


Reagovat
sud 19.04.10

Přesně tak,zasadit jako okrasný keř i na vitamíny.Díky :-)


Reagovat
mína77 21.04.10

Kustovnici čínskou jsem koupila u Starkla, už asi před 2lety. V katalogu ji mají v nabídce pořád. Mrkni se kdyžtak na jejich stránky na internetu a tam by jsi měla zjistit jestli jí mají ještě skladem a nebo si pošli dotaz.


Reagovat
Re: mína77 | jana nov 26.09.12

Kustovnice i mnoho dalších pro zdravi i krásu se dá koupit na dobírku / krakonošovo zahradnictví / Jílemnice mám ji, roste a kvete, ale nevím jestli budou bobulky??


Reagovat
Re: jana nov | ondrasikova.jarka 27.09.12

Dobry den není potřeba objednavat na dobírku ja jsem si koupila ve zdravé vyživě 100 gramu sušené goji a prodavačka mě řekla at si ji vypěstuji sama, takže trochu kunstovnice dam do skleničky zaleju vodou a za 3 dny ovoce nabobtna semínek je tam spoustu a mam 6 rostlinek vysokych 40 cm zasazenych v hlíně jen nevím co s nima přes zimu, moc tomzu nevěřím že nezmrznou hezky den


Reagovat
Re: ondrasikova.jarka | mína77 28.09.12

Nezmrzne, mám ji venku už dobrých pět let a ani ji nějak nezakrývám. Akorát mi vždy na konci léta vykvete, ale nestačí dozrát.


Reagovat
Re: mína77 | ondrasikova.jarka 28.09.12

Tak to moc děkuji za odpověd protože mě zatím nikdo nedovedl odpovědět hezký sváteční den


Reagovat
Re: ondrasikova.jarka | radus 35 21.01.13

Když ji dám na 3 dny do vody a budu mít ty semínka ty pak zasadím do hlíny a nemusí se nějak roubovat?


Reagovat
sud 21.04.10

Moc děkuji za zprávu,budu se snažit,ještě jedniu dík : :potlesk:


Reagovat
sud 21.04.10

Tak jsem hned šla do katalogu Starkla,a ani nic,přesto děkuji :lol:


Reagovat
mína77 21.04.10

Tak jsem se pro jistotu hned podívala a v poslednim katalogu je hned na první straně. Mají to pod názvem Goji.


Reagovat
sud 21.04.10

Dík,hodná holka :-P


Reagovat
ondrasikova jarka 30.05.17

Tak z těch sazeniček už mam 1 m vysoke rostliny, zatim mě nezmrzly, ještě h´je mam v květinači, ale na zimu už pujdou do země, a už mě letos i kvetla, asi 6 malych bilych květu a sazela jsem je před 3lety ze seminek ze zdrave vyživy


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.