Květiny do obýváku a do truhlíku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jitulinaja
11 příspěvků 30.01.10 15:31
Nějaké kytky

Dobrý den, můžete mi někdo poradit nějakou kytku do obýváku. Ale je problém se světlem, bude ho mít hodně málo. a stejně tak bych potřebovala oživit venkovní truhlíky - tam je to taky se světlem na štíru. Sluníčko v létě cca 3-4 hodiny odpoledne. mám fuchsie těm se docela daří, ale už je to nuda. Předem mooooc děkuji

Reakce:

Jura007
192 příspěvků 30.01.10 15:46

Napadá mě africká fialka (Santpaulinia), ta nemá ráda přímé sluneční světlo. Vždycky jsme ji mívali na parapetu okna otočeného na sever. ale teď v novém takové okno nemám. Zkus ji i vtom vašem obýváku, jeden malý květináček stojí asi 40 korun a je nenáročná na zakořeňování odlomených lístků - stačí miska z vodou a za pět týdnů máš novou rostlinku.

Držím palce :palec:

consi
1 příspěvek 30.01.10 15:49

Ahojky :srdce:

mrkni třeba na Zamioculcas, dá se pěstovat jak na světlých místech, tak i na tmavých. Mně začal nějak churavět, tak jsem ho přenesla do chodby, kde je toho světla méně a nedávno jsem zjistila, že mu raší úplně nový šlahounek.
 http://pokojovky.blog.cz/…/zamioculcas

Mufina
23 příspěvků 30.01.10 17:16

Tak saintpaulii rozhodně do tmavého pokoje ne. Ony sice nemají rády přímé slunce, ale světla vyžadují hodně. Tkaže sice mohou být na sever, ale rozhodně na okně, ne někde vzadu v koutě. Jinak dobře snáší tmavá místa tchýnin jazyk, spatiphyllum - obecně rostliny s tmavými listy snesou méně světla, se světlými potřebujou víc světla - ale zas ne úpal na sluníčku.

Na balkón do stínu jsou ty fuchsie ideální - závidím - fuchsie miluju a dají se koupit opravdu nádherné kousky. Jinak taková typicky ne na přímé slunce je begonie - těch je taky dost kultivarů, pro zpestření.

eliskaanezka
12 příspěvků 30.01.10 17:33

Ahoj,mám okna otočená na ranní sluníčko a pak celý den stín a celé léto mi na oknech venku nádherně kvetou fuchsie převislé,begonie převislé a netýkavky(pozor,ale na výběr výšky at nejsou 50cm,ale 25cm)různých barev.Myslím si,že z toho jde udělat opravdu pěkná okna :-D Tak mě napadá domů orchideje,myslím,že by neměla být na sluníčku.

Mufina
23 příspěvků 30.01.10 17:37

Orchideje jsou podobný případ jako africké fialky - taky nesnesou dobře přímé slunce, ale nesnesou ani tmavá místa. To je potřeba rozlišovat - místo na okenním parapetě byť je to na sever a přímo tam nesvítí může být světlejší než nějaký roh vzdálený od okna.

Jitulinaja
11 příspěvků 30.01.10 18:28

Díky za rady. Orchideje mám (18) a dělají mi holky jenom radost :potlesk: každý kdo jde okolo se ptá jak to dělám - nevím rostou samy. Orchideje mi okupují okno a i tím je málo světla v obýváku ono i bez orchidejí

fouskafouska
1 příspěvek 02.04.11 18:41

Nevíte někdo čím hnojit zamioculcas? :lol:

Váš příspěvek