Diskuze

Balkonové rostliny

Květiny na balkon


gggala 23.01.10

Aho moc vás prosím hlavně zkušené pěstitelky…Ráda bych si tenhle rok už konečně něco dala na slunou lodžii směrem na jižní stranu.Nechci ale zbytečně pěstovat muškáty a tak,ale chtěla bych na tak dát jahody do truhlíků,bylinky a hlavně moc moc se mi líbí možnost pěstování cironu a mandarinek… Jaký s tím máte zkušenosti vy?! Není za citronovníky vyhozený peníze povede se něco vypěstovat?! A jáké jahody ?! A do čeho bylinky..Měla jsem jich pár v kelímku a teda moc se jim nechtělo růst :roll:


Reagovat
MarketaJ 23.01.10

Já mám na balkoně jahody stáleplodící a měsíční, ale nečekej nějakou velkou úrodu, je to tak na mlsání pro naší Lucku :lol: . Citroníky jsem viděla jednou u jedněch lidí na zahradě, rodily jim hodně, ale je otázka, kam s nima v zimě, oni měli zimní zahradu. Markéta


Reagovat
bamba 23.01.10

Jsou i jahody převyslé,právě do truhlíků a je jich tam hodně,ale nevím kde se dají koupit,sousedka je má od starkla.Jdou pěstovat na balkoně i rajčata,dáš do pytle,kýblu,velkého květináče hlínu a nasadíš klasická rajčata.Taky plodí hezky.Citroník plodí,ale je dost drahý,přez zimu ho můžeš mít v bytě,ale musí mít moc světla.(taky pěstují sousedi)


Reagovat
gggala 23.01.10

Citronovník stojí už naroubovanej 350kč to není zas taková položka :lol: :lol: není..... Nepočítám s mega úrodou ani u jahod ani u citronovníku,ale jen tak něco pro radost :wink: :wink: rajčata to teda nevím nevím ono je to v paneláku a nekde jsem to zatím neviděla,že by pěstoval někdo na balkoně rajčata,já chci něco co bude pěkně vypadat a bude to i rodit ňěco na zub :lol: :lol: ono u stárkala mají i jabloně na balkon :lol: :lol: :lol: :lol: ale to by bylo asi moc


Reagovat
gggala 23.01.10

a co s nima děláš v zimě?! to jsu jen na 1 rok nebo je pak ňák zazimuješ?!


Reagovat
Alenka 23.01.10

Rajcata pestuje moje mamina na balkone. Ma je ve velkym kvetinaci a plodi je celkem slusne!!


Reagovat
gggala 23.01.10

ty jo fakt?! No já si teda říkám,že to na tý lodžii moc pěkně vypadat rajčata nebudou,jako že to není moc pěkná kytka na vzhled… škoda,že s těma citronama nemá tedy někdo zatím zkušenosti :roll:


Reagovat
bamba 23.01.10

Jo,tak na citronovník za 350kč jsem bohužel nenarazila,ale to je fuk.Rajčata jsem pěstovala když jsme bydleli v paneláku.Jinak ctroník a jemu podobné rostliny jsou dost náročné ny světlo,dceři tak odešla mandarinka,protože v novém domku neměla dost světla.


Reagovat
MarketaJ 23.01.10

Jsou různý druhy rajčat, kdyby se daly sehnat keříčky cherry, nebo takový ty malý žlutý a ty jsou moc hezký a taky moc dobrý.


Reagovat
ivusha 23.01.10

Ahoj, keříčková rajčata mám každý rok. Rodí taková ta malá rajčátka. Mám ve velkém květináči tak 3 rostlinky – hodně se rozrostou,vysoké je to tak 70cm. A vypadají hezky – je potřeba je uvázovat na klacek, lp se pak dostaneš k rajčatům. Každý den je tam úrodička. Jinak bylinky mám v samostatném květináči mátu(trvalka) – bez mojita se prostě v létě neobejdu :wink: , ve druhém mám kadeřavou petrželku(jed­noletka) a libeček(trvalka) – do bambor a polívky, a pak mám takovej podlouhlej truhlík a v něm bazalku(jedno­letka)šalvěj(trval­ka, víceméně pro radost) a šnitlík(trvalka, polívky a pomazánky). No a pak moooře muškátů. Taky to máme na jih tak pište pište nějaké nápady.


Reagovat
gggala 23.01.10

Starkl.. ma teď citronovník za 350… pak teda nejdražší kterej jsem našla stál 450… ale to bylo u nejdřžšího zahrádkáře tady…Já tady mám doopravdy moooooc světla :mrgreen: Lodžie je na jich ( nebo teda na jihovýchod) a do obýváku mi i v zimě svítí doopravdy hodně a je tu moooc světla… No koukám,že mě tady asi o rajčetech přesvětšíte :palec: přemýšlím o těch malých už to mám tak nějak vymyšlený co tam všechno dám…


Reagovat
gggala 24.01.10

ještě k těm rajčatům to si kupujete sazeničky nebo si sázíte doma… ty cherry by byly fajn a jaký jsou ještě ty keříkový?! žlutý? co je to za odrůdu a v kterým měsíci je sázíte?! Jo a ty jahody ve kterým měsíci je sázíte?! když jsou to trvalky tak kde je přes zimu skladujete?! No a bylinky se koupíte semínka,nebo už sazeničku ( majoránka,,meduňka) petrželka je mi jasný že semínka :lol: :lol: jo a taky jsem vyčetla hnojiva,jak hnojíte jesltli vůbec hnojíte když něco pěstujete na balkoně.......


Reagovat
MarketaJ 24.01.10

Myslela jsem třeba tyhle http://www.rajcata.com/…ce-minigold/, já jsem kdysi jedla ještě takový co vypadaly jako malý hruštičky. Markéta


Reagovat
MarketaJ 24.01.10

Jo a jahody mám normálně v truhlíku na balkoně celou zimu a v pohodě to přežijou, na jaře oškubu starý listy, přesadím, nahnojím a jede se dál.


Reagovat
ivusha 24.01.10

Rajčata kupuju v té stejné době jako 10ti paky s muškátama, jako malé rostlinky – jmenujou se myslím keříčková balkonová rajčata. Vždy jsem měla jenom červená. I ostatní bylinky kupuju jako rostlinky u nás na trhu. Třeba bazalku se neboj koupit klidně malinkatou. Udělám jí malej skleníček z petflašky, kterou ustřihnu tak 15cm ode dna a pak ji dnem vzhůru zapíchnu do hlíny nad rostlinku. Nehnojím nijak speciálně – prostě to vezmu z jedné konve celej balkon.


Reagovat
gggala 26.01.10

ty jo dík za rady,jen se chci ještě zeptet,to máte kolem těch rajčat igelit jako ve foliáku a na noc ho zavazujete?! nebo jak?! protože by mohla zmrznout?!

Pro toho blba kterej změnil název týhle diskuze,tak nechci rozkvetlej balkon,ale chci tam pěstovat něco k jídlu :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac:


Reagovat
Mufina 26.01.10

Gggalo, ty rajčata na balkón dáš až když nehrozí mrazy a to záleží taky na tom, ve kterém patře jste, ve 14 jako jsme my asi už od dubna mrazíky nehrozí, takže ani umrznutí rostlin. Ale radši bych je měla doma na okně tak do konce dubna a pak vytáhla ven. Leda bys je na noc zakrývala netkanou textilií. Jinak sazenice rajčat se velice dobře předpěstovávají doma na okně, mají výbornou klíčivost, takže obvykle vzejdou všechny a pak jen 2× přesadíš, lehce přihnojuješ Kristalonem Start a výsledek je zaručen :-) Jinak jak jsi se ptala na to hnojení, tak rostliny v nádobách přihnojovat v sezóně musíš, protože nemají moc z čeho brát. Na jaře hnojím tím startem a pak v době od nasazení poupat do konce srpna dávám Kristalon plod a květ.


Reagovat
gggala 26.01.10

jj ,no já teda chci tak max. 3 rostliny rajčat :wink: :wink: :wink: tak nevím estli vysazovat nebo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: si radši koupit rostlinky :nevim:


Reagovat
janine24 26.01.10

[citace] gggala píše: jj ,no já teda chci tak max. 3 rostliny rajčat :wink: :wink: :wink: tak nevím estli vysazovat nebo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: si radši koupit rostlinky :nevim: [/citace]

Jestli máš prověřený zahradnictví, tak bych si koupila rostlinky. My je takhle berem i ve větším množství, aspoň má člověk větší výběr a průběžně novinky a můžeš se s nima domluvit i jestli bio nebo přihnojený.


Reagovat
Mufina 26.01.10

Gggalo, jak se ti chce. Mě to předpěstovávání baví, takže si seju doma. Novinky můžeš mít i z domácího výsevu, stejně si semínka musí člověk koupit :wink: Rajčata si klíčivost uchovávají řadu let, takže i kdybys vysela jen třeba 5 semínek za rok, tak to nevadí. Novinky navíc těch semínek v pytlíčku mívají pár. Ale jak říkám to záleží na tobě, jak se k tomu stavíš :-D


Reagovat
gggala 27.01.10

všem moc díkk za rady :palec:


Reagovat
Anonymni 23.06.22

Canon enhances the printer scan functionality, and includes a robust security feature set. For more information, you can visit our website at ij.start.canon and get more information at your convenience.


Reagovat
Anonymni 23.06.22

To install Office Setup, go to office.com/setup website and enter the Office Setup product key.


Reagovat
Anonymni 23.06.22

Webroot is a subsidiary of Carbonite, which is, in turn, a subsidiary of OpenText, which provides enterprise information management software, including security software, to companies. For more information visit our website at webroot.com/safe


Reagovat
Anonymni 23.06.22

If you do not have a Norton account, to create an account from your web browser, go to norton.com/setup and click on Sign In. After that you complete your sign-up process.


Reagovat
Anonymni 23.06.22

Provide the best MS Office product key for your office. To install the Office Setup Product Key, click on the link office.com/setup given by us.


Reagovat
Anonymni 23.06.22

Amazon.com mytv is probably the best platform to watch movies and TV shows on the web continuously. Now you will be able to watch your favorite shows on your PC or PC as well as on your Smart TV and Gushing Stick. For more details click on our website amazon.com/mytv


Reagovat
Anonymni 23.06.22

Norton's anti-malware engine uses machine learning, advanced heuristics, and an ever-updating malware directory to identify malware. For more information visit our norton.com/setup Click on the website and get the details.


Reagovat
Anonymni 23.06.22

This software includes various features and tools that help in automated preparation and filing of tax. TurboTax is very useful, as it simplifies the complex process. You need to install and activate TurboTax from turbotaxca.com/dow­nload when you purchase the software.


Reagovat
Anonymni 23.06.22

The Network Device Setup Utility is a software application that enables your computer to communicate with a printer. You can use this utility on your computer to perform basic settings such as entering a printer IP address or selecting a network frame type. For more information, you can visit our website at ij.start.canon and click on your You can get more information at your convenience.


Reagovat
Anonymni 23.06.22

Canon is material that is accepted as an official part of a story in that story's personal universe because of its fan-hype base. This fan is mostly used for works of fiction. For more information, you can visit our website at ij.start.canon and get more information at your convenience.


Reagovat
Anonymni 23.06.22

Download the driver or software for the printer scanner. To install your additional Canon driver or software go to the ij.start.canon link and follow the steps on it.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.