Květiny na kuchyňskou linku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Marzina
1 příspěvek 24.06.09 14:26
jaké květiny na kuchyňskou linku?

chtěla bych si dát nějaké květiny na kuchyňskou linku, je naproti oknu, takže světla je tam dost… Poradíte mi nějakou, která moc nenaroste do výšky??

Reakce:
 
Martik82
2 příspěvky 24.06.09 14:34

Ahojda, já mám v takových pidi květináčích skalničky..nebo skalničky nee, ono se jim říká jinak..ted si za boha nevzpomenu, jak se jim říká… zkusím hodit foto..

 
Pudloslava
27 příspěvků 24.06.09 15:14

Asi nějaké odolné, přecejen v kuchyni se mění teploty, vlhkost a lítává tam ve vzduchu omastek.

Tchynin jazyk? :-)))

Mě se báječně drží v kuchyni voskovka, ta je teda popínavá. Roste ze přinejmenším ze začátku děsně pomalu, nechá se buď viset, nebo se namotá na nějakou drátěnou konstrukci.

 
Endy
1 příspěvek 24.06.09 15:16

Ahoj, jestli myslis nahoru na linku, tak zkus zelene popinavky jako syngonium, philodendron, žumen (cissus), voděnka (tradescantia). Muzou jen tak lezet na lince nebo jim muzes dat oporu vysokou, jak potrebujes…

 
Martik82
2 příspěvky 24.06.09 15:40

Endy - ty mám taky nad linkou a jsou super..ty nic nezničí..

 
sandrik
9 příspěvků 24.06.09 15:44

Přikláním se k té co je na první fotce od Endy = syngonium.
Sice jí nemám na lince, ale mám jí v kuchyni u okna na severní stranu. Světla má teda dost, jen je kousek od topení, který v zimě hicuje a často na ní táhne od otevřeného okna, ale je to nezmar :lol: Průběžně jí stříhám, aby nezabírala moc místa, a ty výhonky dávám zakořenit do vody, takže jí už mám namnoženou v dalších dvou květináčích a mohla bych klidně i ve 30, jak se jí u mě daří.

 
janine24
23 příspěvků 24.06.09 15:54

Určitě ty, co doporučuje Endy a pak ještě kala ( teda já jí tak říkám, ale nevím přesně jak se ta malá pokojová kala jmenuje, květy jsou jako kaly, jen menší ), břečťan nebo benjamínek.

 
zaneth
7 příspěvků 24.06.09 20:14

Dobrá je taky maranta - můžeš jí mít i skoro v úplném stínu - nekvete, ale má krásný listy. 

 
Bábina
81 příspěvků 02.12.10 09:38
Květiny v kuchyni

Páni,tu linku Vám teda závidím.Takovou mít,abych tam dala ještě kytky to by bylo.Ale pokud myslíte horní díl linky,tak tam mám v květináčích nízké bylinky,Bazalku drobnolistou,ma­joránku,petržel kudrnku,řeřichu,pros­tě bylinky,které běžně používím jako koření.když je dáte v květináči do starých kameninových ,nebo malovaných hrnců,terin atp,ještě budete mít zajímavou parádu.Pokud trváte na květinách ,tak co takhle africkou fialu.Doufám,že název píšu dobře,Jestli né,zdejší odbornice mně opraví.Myslím ty fiaklky různých barev a kultivarů.Jsou nenáročné,vytrvalé a velice pohledné.Jen se prý musí zalévat do misky.

 
glama
7 příspěvků 07.12.10 10:46

bych doporučila Voskovku - Hoya carnosa - neroste do výšky, ale dělá dlouhé šlahouny, které můžeš připevňovat na zeď. Moje babička takhle měla úžasně „porostlou“ celou stěnu. Nebo můžeš šlahouny navíjet na nějaký drát a tvarovat dle potřeby. Hoya má ráda hodně světla a naproti oknu jí bude skvěle. A nádherně kvete a voní!
http://www.google.cz/images?…
Jako další bych doporučila Philodendron scandens - podobně jako Hoya je popínavý a vypadá úžasně a je taktéž naprosto nenáročný..A záleží jen na tobě, jak si ho budeš tvarovat.
 http://www.google.cz/images?…

 
Bábina
81 příspěvků 30.12.10 17:41
Květiny na kuchyňskou linku

Je fakt,že na horních skříňkách mám popínavku,která se tahne dolů na digestoř.Byla jsem upozorněna totiž odbornicí na Feng-Šuej,že voda a plotna (plyn,eletrika,pros­tě varná plocha) nemají být těsně vedle sebe.A protože se zabývám japonským a čínským způsobem léčby velice mně to zaujalo,prý voda blízko varné plochy odplavuje energii potravin.Jinak v kuchyni pěstuji pouze bylinky a na okně trnovou korunu.Nevím co se v mém bytě děje,ale koupit zeleného trpaslíka,bude za chvíli žebrat přes vrata.Prostě vše zelené roste a roste do děsných rozměrů a čím víc stříhám,tím víc to roste.Ale je fakt,že každá rostlina má své jméno a já je jménem oslavuji a povídám jim,co s nimi budu právě dělat.

 
kyti5
6058 příspěvků 18.04.11 17:49
květiny na lince

mně se nahoře na lince květiny neosvědčily, takže tam mám řadu kuchařek a je to hezky barevné :oops: :oops:

Příspěvek upraven 30.05.12 v 18:55

 
Pitacek  27.05.11 11:39
Maranta

Ta maranta na fotce je neuvěřitelná…já mám doma tu stejnou, ale bohužel ne tak hustou. Je to s ní poměrně náročné, teď jsme se stěhovali a nevím jestli se jí nové místo líbí. Asi jí dám také na linku. Třeba se tam chytí, má ráda trochu stínu.

 
Bergenia
4 příspěvky 29.05.12 23:51
Květiny na lince

Kuchyni mám na západ a před ní mám lodžii, místo na lince je pod stropem, čili moc světla tam není. Převislé a popínavé rostliny jsem zavrhla kvůli otvírání skříněk. Perfektně se mi osvědčily klívie, které přežijí snad všechno. Dobře mi tam roste a často kvete Spathiphyllum (lopatkovec). Na lince mám i dva červené plnokvěté ibišky, které jsou (aspoň z těch mých) ibišků nejstínomilnější, ale těm se tam moc nelíbí. Nekvetou, mají tenké větvičky, ale listy mají veliké a krásně tmavozelené.

 
Tereza5555
175 příspěvků 31.05.12 13:11

My v kuchyni máme africké fialky a docela se jim tam daří. Nebo také orchideje Phalaenospis.

 Váš příspěvek