Listí z ořešáku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
bombastic.1
33 příspěvků 08.06.10 08:44
Listí z ořešáku

Mám čtyři ořešáky,každý podzim z nich stoh listí které zatím mohu pálit.Nevíte jak jinak jinak zužitkovat? Poraďte!!!!

Reakce:
 
Han-da
7 příspěvků 08.06.10 10:53

V určité míře, po rozsekání sekačkou se sběrným košem nebo zahradním vysavačem, drtičem, atd., se může přidávat do kompostu.
Koupili jsme zahradu se starým ořešákem rostlým téměř na hranici pozemku. Více jak polovina listí naštěstí :lol: spadla na sousední pozemek bez majitelů, takže to, co bylo u nás, jsem bez problémů x let kompostovala tímto způsobem. Bohužel, pozemek získal nového majitele, tak jsme museli ořešák nechat odstranit. Množství listí ze 4 vzrostlých ořešáků vám tedy nezávidím :roll:
:http://www.casopis-green.cz/…ske-kam-s-ni

 
Jura007
192 příspěvků 08.06.10 13:29

U listí ořešáku je problém, že obsahuje tříslovinu (tanin) a určité množství zásaditých látek navrch. To nedělá na zahradě nikde dobrotu. Nejlíp shrabávat a před zimou, než začne vytrvale pršet, odstranit z pozemku. Způsoby jsou různé…

 
jahulka
123 příspěvků 08.06.10 20:27

My máme na zahradě podobný problém s listím z dubů. Také se špatně rozkládá. Navíc duby pouští listí mnohdy až na vánoce. Za plotem, na kraji lesa vytváříme takovou rádoby ekologickou hromadu z listí a ořezaných větví a přes zimu se nám tam ukrývají srnky a na jaře tam hnízdí ptáci. Jinak trochu podrcených ořešákových listů bych do kompostu dala nebo se doporučuje ho rovnou zarýt do záhonu, to si ovšem v praxi dost nedokážu představit. Ale snad je to proti krtkům - to jsem jen zaslechla.

 Váš příspěvek