Má někdo nějaký dotaz? Sem s ním, rád odpovím!

Fotoalbum tématu (29) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 12.03.12 19:38
MÁ NĚKDO NĚJAKÝ DOTAZ , TAK SEM S NIM , RÁD ODPOVÍM

MÁ NĚKDO NĚJAKÝ DOTAZ , TAK SEM S NÍM , RÁD ODPOVÍM :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

emilka12
2924 příspěvků 12.03.12 20:26

OSTŘÍHALA JSEM PLUMBAGO.ZAKOŘENÍ ODŘEZKY VE VODĚ?DĚKUJI ZA ODPOVĚD. :think:

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 12.03.12 21:10
PLUMBAGO - olověnec

Dobrý den , zde je mnoho aspektů na zakořenění u této rostliny zakořenují pouze vyzrálé řízky , lze použít i způsob voda ale já doporučuji čistou rašelinu , větší květináč dotoho napíchat řízky a překrýt igelitovým sáčkem a sem tam zalít . Způsob voda je sice taky fajn , ale přechod z vody na substrát je poté pro většinu rostlin smrtelný jelikoš kořeny nejsou připraveny na tak bohaté a vyživné prostředí .

cc  12.03.12 21:38

Jak se má hnojit česnek?

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 12.03.12 21:48
HNOJENÍ ČESNĚKU

Dobrý den , nejlepe je půdu vyhnojit tesně před výsadbou dlouho působicími hnojivy , rozhozem a pote zapravit mělce do půdy . Druhý způsob je jarní přihnojní hnojivem NPK , provést jemný rozhod doporučuji kolem poledních hodin kdy porost je oschlý a hnojivo neulpí na rostlině a nepopálí pletiva , dá se použít u tak se se rozpůstí a provede se zálivka . Více než hnojení doporučuji spíš použivání ruzných fungicidů z preventyvního hlediska nikdo z nás neví jaký bude rok a v jakém měřítku budou útočit houbové choroby .

mildanek
10 příspěvků 13.03.12 00:14

Můj sen byl vždycky mít ,,svoje,, citrony a nějaký pomeranč. Nikdy se mi to nepodařilo, prostě to neumím. Kupoval jsem rostliny, rouboval, ne, nešlo mi to! :( Máš radu? předem děkuju.

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 13.03.12 17:53
POMERANČE A CITRÓNY

zdravím a přeji krásný den , tyto rostliny jsou velice nenáročené na pěstování v zimně chladná chodba od dubna do října venkovní stanoviště na terase . Nejdůležitější je sehnat si kvalitní rostlinu která jednak bude krásně růst a zároveň i plodit . Co se týče Vašich neuspěchů s roubováním tak osvědčenější způsob je očkování zde je 90% šance na uchycení očka a poté nasledný růst . V připadě jakékoliv další otázky mi napiště so zpráv .

S pozdravem a přáním brzkého příchodu jara Jan Weiss

Lenka Křížková  13.03.12 19:29

Dobrý den! Mohl by jste mi prosím poradit, co mám dát na zasklený balkon za kytičky? Skla nejdou otevřít a celý den sem svítí slunko. I muškátům je tady hic! :lol: Děkuji za radu. L.Křížková K. Hora

60
1930 příspěvků 13.03.12 19:41

Dobrý večer,pane Zahradníku,dnes mně přišel balíček s liliema,tak se chci zeptat,jestli je můžu dát už do země na zahradu,hlásí teplo a ostatní jsem měla přez zimu v záhonu,tak prosím poraďte,díky moc,Lída :lol:

60
1930 příspěvků 13.03.12 19:47

A jěště Honziku,mám ve sklepě durmany,jěště jsem je nezalila,co poradíte,jak je probudit??Díky za odpověď.Lída :lol:

60
1930 příspěvků 13.03.12 19:49

Jo a taky mám ve velkém květináči Mandevilu,má opadané listy,co s ní?Jak ji připravit na jaro?? :think: :think:

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 13.03.12 20:35
LILIE - DURMAN - BOUGANVILEA

Přeji krásný den a vezmu to hned z kraje a popořádku LILIE- co se týče toho zda už nasadit do zemně , plně schvaluji v zemi jim bude líp než v té krabici aby zbytečně osychaly , já mám své skušenosti s tím že ze zemně vyndávat co 3 roky nechat přezimovat v suším sklepě a najaře namořit jakýmkoliv fungicidem a vysazet . DURMAN - určitě jste si ho před tím než jste si ho na podzim schovala sestřihla , tím pádem jste si usnadnila jeden krok , teť by mněla následovat opatrná zálivka s přídáním nějakého hnojiva a nebo přimo do květináče nasypak pár kuliček NPK , zda teploty dovolí a bude již přes den kolem 7 stupňů mužete rostlinu vytáhnout ven , navečer samozdřejmně zase schovat , začátkem dubna už mužete teto rostlině vybrat stanoviště a tešit se na příchod prvních květů :)
BOUGANVILEA - velice nanáročná rostlinka a pokud schodila listy tak se nic neděje , stačí zase začít pomalu zalívat + přihnojit a popřípadě přesadit a přes den rostlince dopřát trošku deního svitu :)

60
1930 příspěvků 13.03.12 20:42

Díky moc,tak zítra jdu na zahradu s liliema,akorát s ostatníma kytkama nevím,protože bydlím v činžáku,jestli by nestačilo dávat je k oknu na chodbě.

60
1930 příspěvků 13.03.12 21:25

Jestli vám to nevadí,chci se jěště zeptat,mám velkou pnoucí růži,jestli ji mám ostříhat,nebo ne??,díky za odpověď a jak správně stříhat růžičky,posílám obrázek z loňska :think:

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 13.03.12 21:45
PNOUCÍ RŮŽE

záleží jen a jen na Vás pokud chcete aby se ruže pla po pergole tak nestříhat a zastřihnou jen časti které přes zimu namrzli a n jaře tak jako všechyn rostliny přihnojit postačí zase osvědčené univerzální hnojivo NPK a nebo já osobně všude posledni dva roky dávám tablety SILVAMIXU

pckop
153 příspěvků 14.03.12 17:49

Dá se u Vás sehnat jednovýhonová (nevětvící) Dizygotéka?

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 14.03.12 21:00
DIZYGOTÉKA

DOBRÝ DEN , TUTO ROSTLINU BOHUŽEL U NÁS V ZAHRADNICTVÍ NEMÁME .

janina-h  15.03.12 17:03
sparmanie

Dobry den.Muzete mi poradit,kde sezenu sparmanii.Diky

emilka12
2924 příspěvků 15.03.12 18:35
ZAHRADNÍK píše:
Přeji krásný den a vezmu to hned z kraje a popořádku LILIE- co se týče toho zda už nasadit do zemně , plně schvaluji v zemi jim bude líp než v té krabici aby zbytečně osychaly , já mám své skušenosti s tím že ze zemně vyndávat co 3 roky nechat přezimovat v suším sklepě a najaře namořit jakýmkoliv fungicidem a vysazet . DURMAN - určitě jste si ho před tím než jste si ho na podzim schovala sestřihla , tím pádem jste si usnadnila jeden krok , teť by mněla následovat opatrná zálivka s přídáním nějakého hnojiva a nebo přimo do květináče nasypak pár kuliček NPK , zda teploty dovolí a bude již přes den kolem 7 stupňů mužete rostlinu vytáhnout ven , navečer samozdřejmně zase schovat , začátkem dubna už mužete teto rostlině vybrat stanoviště a tešit se na příchod prvních květů :)
BOUGANVILEA - velice nanáročná rostlinka a pokud schodila listy tak se nic neděje , stačí zase začít pomalu zalívat + přihnojit a popřípadě přesadit a přes den rostlince dopřát trošku deního svitu :)

Nesouhlasím že je bouganvilea náročná květina.Vlétě ji mám na balkoně a v zimě na parapetu.A kvete i v zimě.Sice v zimě zhodí listy,ale to bude asi vpořádku. :potlesk:

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 15.03.12 18:52
bouganvilea

omlouvám se tam mnělo být místo písmena a písměno e :)

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 15.03.12 18:54
SPARMANIE

Dobrý den
musím Vás sklamat ale tuto rostlinu , už málo kdo pěstuje já jsem ji viděl jen jednou a to u jednoho staršího zahradníka . Skusím trošku zapátrat jestli nějaký zdroj neseženu a dám vědět .

60
1930 příspěvků 16.03.12 22:14

Dobrý den,dostala jsem ,,Bělokvět exotický,,pěstuje se jako lilie??Děkuji za odpověď.Lída :mavam:

nepřihlášená Lenka  17.03.12 12:01
CLEMATIS

Prosím, jaké vytvořit podmínky, aby mi obrazil Clematis, druh bohužel nevím, všude vídám hustá květenství, jen já mám také chůdě. :roll:

chytil
2 příspěvky 18.03.12 11:31
popínavá rostlina ?

Dobrý den,

nedaří se mi určit zřejmě popínavou rostlinu, kterou jsem našel loni na podzim na plotě v Krnově, resp. mě zaujala poměrně velká tobolka s obřími černými semeny.

Pokud někdo víte, budu rád.

díky Chytil 8o

pepikchytil
2 příspěvky 18.03.12 12:22
popínavka

Dobrý den pane Chytile.

tuto popínavou rostlinu už jsem někde taky viděl.
Stejně jako vám se mi nedaří zjistit co je to za popínavku.
Kdybych náhodou na něco přišel ozvu se vám.

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec:

Narciska
3 příspěvky 19.03.12 10:22
osázení truhlíku

Dobrý den, ráda bych letos osázela truhlíky - j a JZ strana - něčím zajímavým. Nechci klasické muškáty, petůnky…co byste doporučil?

kyti5
6058 příspěvků 19.03.12 13:27

mně to připadá jako štětinec laločnatý

chytil
2 příspěvky 19.03.12 17:35

To bude ono.

Moc díky

kyti5
6058 příspěvků 19.03.12 17:39

pátrala, jsem až jeden známý poradil :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

pepikchytil
2 příspěvky 19.03.12 18:00
truhlíkové květiny

M

Příspěvek upraven 12.03.17 v 18:25

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 19.03.12 19:17
Osazení truhlíků

první má reakce bude na radu vysadit si do truhlíku chryzentémy , spíše rada na podzim ale ne na jaro a následné léto z jendodho prostího důvodu chryzantema vydrží krásná 3 týdny poté odkvete a další květenství už tého roku nenasadí . Já osobně si leto budu sadit kombinaci sněhová lavina + dichondra + pupálka , ono je docela hodně možností záleží jakou tomu poté chcete věnovat péči a podle toho zvolit výběr .

Capelucita
3 příspěvky 19.03.12 20:27

Dobrý den,

chtěla bych si udělat ovocně-zeleninovou lodžii. Láká mě představa, že bych si tam dala do květináče z mrazuvzdorného materiálu nějaký stromek, asi třešni, švestku nebo broskev. Také bych tam ráda dala nějaké bobuloviny. Co byste mi dopručil, jaké odrůdy? Balkon je orientovaný JZ a rostliny by musely přezimovat venku.

Děkuji

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 19.03.12 20:43
OVOCNĚ - ZELENINOVÁ LODŽIE

Dobrý den
co se týče letošního roku je to veliký trend a já doporučuji využít pro tuto oblast zákrsky ovocných dřevin ale jen a pouze jabloně a broskeve , co se týče třesní a svěstek nedoporučuji nedají se sehnat zákrsky těch ovocných dřevin . Nádoby doporučuji ještě před samotnou výsadbou vyložit 1cm stavebním polystyrénem , oceníte především při přezimování kořenový systém bude více chráněn před mrazem . Dále se dá použít i řada drobného ovoce jakož jsou stromkové angrešty a rybízy , borůvky . Pěstování v nádobách je náročně na pravidelné hnojení a používání převážně dlouho působicích hnojiv pro tyto podmínky máme nejlepší skušenosti s tabletami SILVAMIXU . Pokud máte ještě jakoukoliv otázku napiště rád poradím .

klárka14
4 příspěvky 19.03.12 21:34
nepřihlášená Lenka píše:
Prosím, jaké vytvořit podmínky, aby mi obrazil Clematis, druh bohužel nevím, všude vídám hustá květenství, jen já mám také chůdě. :roll:

Tak Zahradníku, co s tím Clematisem?

Capelucita
3 příspěvky 20.03.12 12:20
OVOCNĚ - ZELENINOVÁ LODŽIE

Děkuju za odpověď. A nyní, kam pro ty zákrsky vyrazit? Předpokládám, že teď je správná doba na sázení. O tom polystirenu jsem právě teď četla v jedné publikaci.

60
1930 příspěvků 21.03.12 19:13
salát

Můžu už nasít salát do pařníku :think: :think: :think:

60
1930 příspěvků 21.03.12 19:17
clematis

Klárko,já sázím ke každému clematisu,jěště jiné kytky,aby měli schovaný kmínek,asi tak 30cm vysoké,je dobré,když se ten kmínek nevysuší a na jaře ho ostříhám a pak se krásně rozroste,přeju štěstí,Lída :lol: :lol: :lol: :mavam:

kyti5
6058 příspěvků 21.03.12 19:23

Lído u nás měli dneska sadbu salátu,ale spíš do skleníku , myslím, že když ho nasyješ tak je to akorát .

60
1930 příspěvků 21.03.12 19:27

Kytinko,děkuji ti :potlesk: :lol: :mavam:

eliskaanezka
12 příspěvků 31.03.12 11:14

Ahoj,
prosím o radu.Letos poprvé si pěstuji ze semínka balkonové rajčata a chtěla bych si je dát do truhlíků,kde nám svítí sluníčko už od rána a celý den.

Rajčátka jsem si už přepíchala a docela bych řekla,že se jim daří a mám je asi 10cm vysoké.Chtěla jsem se zeptat jestli je mám nějak zaštipovat(třeba jak to dělám u fuchsii)aby byli v truhlíků bohaté.Nejde mi ani tak o urodu,jako abych nemala okna holá.Ale zase,když na oknech budou červená rajčátka..tak to bude taky moc pěkné,že?děkuji

bronca
3 příspěvky 02.04.12 23:16
neznámá kytka

Dobrý den,nevím co mám za kytku.Je z Kalábrie kde roste jako lijána u plotů má dlouhé šlahouny ,listy velké,tuhé ,hladké a tmavozelené.Květy má obří žluté a tuhé jako magnolie.velice dobře zakoření.Nemohu nikde zjistit jak se jmenuje ,snad mi poradíte děkuji předem

kyti5
6058 příspěvků 02.04.12 23:34

bude to ona ?Solandra maxima :think: :think: :think: věřím, že ano často je ji vidět v cizině

bronca
3 příspěvky 03.04.12 00:59
moc děkuji

konečně sem se dozvěděla jak s tou krasavicí zacházet.Ještě jednou dík

kyti5
6058 příspěvků 03.04.12 08:55

není zač, ať se jí u tebe daří :dance: :dance: :dance: :dance:

eliskaanezka
12 příspěvků 03.04.12 14:27
@eliskaanezka píše:
Ahoj,
prosím o radu.Letos poprvé si pěstuji ze semínka balkonové rajčata a chtěla bych si je dát do truhlíků,kde nám svítí sluníčko už od rána a celý den.Rajčátka jsem si už přepíchala a docela bych řekla,že se jim daří a mám je asi 10cm vysoké.Chtěla jsem se zeptat jestli je mám nějak zaštipovat(třeba jak to dělám u fuchsii)aby byli v truhlíků bohaté.Nejde mi ani tak o urodu,jako abych nemala okna holá.Ale zase,když na oknech budou červená rajčátka..tak to bude taky moc pěkné,že?děkuji

děkuji Zahradníkovi za odpověd(SZ) :palec: :kytka:

mescalero  16.04.12 21:40
magnolie

kdy se striha magnolie

Nelisa
3 příspěvky 17.04.12 15:24

Taky prosím o radu, před dvěma lety jsme koupili japonskou třešeň, je potřeba ji nějak zastřihávat? Já měla za to, že ji nechám volně růst a známá mi teď říkala, že by ji občas zastřihla, ať má tvar. :nevim:

Georgina68
35 příspěvků 17.04.12 16:25
Hakuro-nishiki

dobrý den ještě můžu vytvarova hačiku? :lol: :mavam:

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 17.04.12 20:20
Japonská třešeň

Dobrý den , co se týče tvarování tak vřele doporučuji záleží jaký chcete mít do budoucna habitus rostliny , dle svých zkušeností doporučujeme řez hned po odkvětu .

ZAHRADNÍK
87 příspěvků 17.04.12 20:24
Hakuro - nishiki

co se týče rezu této vrby doporučujeme řezat v jarních měsicích nebo v podzimních měsících popřípadě během celého roku udržova požadovaný tvar rostliny

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek