Malý průzkum - použití ROUNDUPU

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Jura007
192 příspěvků 09.07.10 20:31
Malý průzkum - použití ROUNDUPU

Dobrý večer vespolek,

protože se mezi zahrádkáři samouky často skloňuje slovo ROUNDUP, ale málokdo ho umí použít ideálně, zakládám tuto diskusi. Pokud jste ROUNDUP letos použili, zkuste popsat, za jakých podmínek (včetně naznačení stavu vzdušné vlhkosti a teploty vzduchu…) a s jakým výsledkem. Myslím, že při větším počtu příspěvků se nám tady začne rýsovat cosi užitečného…

Reakce:
 
Loan
12 příspěvků 10.07.10 23:08

Vyzkoušela jsem ho letos prvně. Ředění asi 40ml/1l , ale jen co jsem to postříkala, začalo malinko pršet. Následující dny byli slunné. Asi do týdne všechno zežloutlo.

 
enasus
1 příspěvek 11.07.10 14:27

Dobrý den,

Roundup jsem letos použila poprvé. Budujeme zahradu po stavbě rodinného domu. Na ploše se vyskytuje hlavně pýr…a i další druhy plevele. Ředím do 5 litrové nádoby cca 1,5 dcl Roundupu biaktiv. Od jara co jsem stříkala zatím všechno vyšlo, že nepršelo ani po aplikaci. Výsledek byl vidět do cca po 7 dnech.

 
neeve
1 příspěvek 15.09.10 14:09

Také jsem ho letos použila, mezi spáry u dlažebních kostek a taky kde co prorůstalo. Všude zafungoval. Jen od sousedu k nám prorůstá jakási hnusná plazivá, pichlavá mrcha, která je snad nezničitelná :twisted:

 
bombastic.1
33 příspěvků 17.09.10 08:15

Roundupem jsem celkem spokojený,ředím dle návodu a zklamal jen jednou…a to chtěl jsem zlikvidovat Škumpu.K smíchu jo??? Dnes to vím taky,tu nezlikviduje ani hraboš. :lol:

 
chuanitka
32 příspěvků 20.09.10 13:01

Používám. Naředím dle návodu, stříkám za bezvětří, dopoledne, za slunného počasí, aby ho nespláchl déšť.
Nefunguje mi na zbytky růží, které potřebuju dostat ze záhonu a na keře typu šípky atp.
Subjektivně mi připadá, že líp funguje na jaře, ale možná je to jen pocit :nevim:

 
monsanto  20.04.12 14:22
Roudups kill

Nepoužívejte Roundup!!!!

Roundup je v obchodech pro zahrádkáře všudypřítomný, halasně vychvalovaný,
jak je bezpečný a dokonale biologicky odbouratelný. Běžní lidé tomu naprosto
věří …

Přitom existují vědecké studie dokazující, že Roundup působí obrovské, možná
nezvratné škody na životním prostředí …
Studie dokazují, že Roundup: . Kontaminuje pitnou vodu. . Poškozuje DNA. . Způsobuje neplodnost. . Je karcinogenní. . Ničí buňky ledvin. . Působí vrozené defekty novorozenců. . Nachází se ve všech zkoumaných vzorcích moči v Německu. . Umožňuje vznik superplevelů. . Při vdechování ničí buňky krku a plic.

Je rozdíl mezi registrovaným složením a prodávanými směsmi!

V r. 1996 bylo Monsanto obviněno z falešné a zavádějící reklamy na
glyfosfátové produkty, a žalováno státem New York.
V listopadu 2009 bylo ve Francii obviněno Monsanto z toho, že v Roundupu
používá chemikálií, které nebyly uvedeny v registraci, a Francie žádala
odstranění těchto produktů z trhu.Nejvyšší soud ve Francii rozhodl v r.
2009, že Monsanto lže ohledně bezpečnosti svého herbicidu Roundup…
 http://naturalsociety.com/…-dna-damage/

 
bombastic.1
33 příspěvků 20.04.12 17:48

Vážení takových to studií jsem četl mnoho.Víte že když místo skla budete používat folii tak hlávkový salát a okurky obsahují ná jen karcinogeny ale i nemrznoucí směs,Určité hnojiva v kořenové zelenině zvedá hladinu dusičňanu což může závažně poškodit lidské zdraví a vytváří se tam také plísně které oslabují imunitu a vyvolávají alergie.A takto bychom mohli pokračovat.Pokud Roudups nelejete do studně nepřidáváte ho do guláše a používáte ochrané pomůcky dle návodu tak by se nemělo nic stát.Je pravdou že toto není zrovne nejekologičtějčí a zdravé řešení ale je co znám nejúčinější.To bychom nemohli ani připálený vuřt na grilu protože ten je suprkarinogen­.Myslím si že jde o obchodní boj,kterých tu je mraky jako např.kuřecí maso,pangas atd.

 
buliznik
769 příspěvků 20.04.12 22:27

bombastic.1-souhlasím! : :cert: :mavam:

 
anonym123456  20.06.12 13:34

Lidi neblázněte zjistěte si informace o firmě MONSATO to je to největší svinstvo a dovolím si říct - na světě - tady máte co dělá roundup jsou to ověřené klinické studie

Studie dokazují, že Roundup:

Kontaminuje pitnou vodu.
Poškozuje DNA.
Způsobuje neplodnost.
Je karcinogenní a neurotoxický.
Ničí buňky ledvin.
Působí vrozené defekty novorozenců.
Nachází se ve všech zkoumaných vzorcích moči v Německu.
Umožňuje vznik superplevelů.
Při vdechování ničí buňky krku a plic.

 
anonym123456  20.06.12 13:37

A ten kdo říká, že je to konkurenční boj tak se velice plete. Protože kam firma Monsato vleze tam jsou stávky, demonstrace a boj za to, aby je vláda vyprala nejrychleji co to dá. Jak říkám zjistěte si informace pač tam kde má firma Monsato dveře otevřený tam zůstane jenom zkáza. Proč myslíte, že umíraj včely? No díky genetickým zásahům do genů kukuřice a jiných. Tu včelu to prostě položí!! Otevřete oči…

 
anonimni zena  04.09.13 10:50

Mezi zemědělci, co dělaj na vlastním neznám nikoho, kdo by si tim zasíral pole. Kdo si to aplikuje na rostliny na vlastní zahradě, ten si to zanáší i do vlastní studně. Efekt je sice bezpracnost. Je to totální herbicid, tzn. likviduje všechno (o což asi u likvidace trávy mezi dlažebními kostkami jde). Stejně je to jen dočasné. Já bych si to tedy na zahradu nedala, zvlášť tam kde pobíhají děti.
Taky kdo má rád med, by mohl myslet dál než jen na svoje pohodlí a vykašlat se na to.

 
Niki9  05.11.13 13:10

Roundup(účinná látka glyfosfát)je totální9 herbicid a nerozkládá se!! Do těla se dostává vdechnutím, dotykem. Tak jak působí na rostlinné buňky, tak působí i na lidské! a to v mnohem menších koncentracích než je zemědělské použití!! S deštěm se dostává do půdy a pitné vody!!

 
Chemar  11.02.14 21:54
Proč jen Roundup?

Zajímavé je, že rádoby znalci si berou „do huby“ pouze Monsanto a Roundup. Přitom na trhu je glyfosátů mnohem víc. Porč renovované zahraniční ústavy se stejným zájmem netestují třeba čínské producenty glyfosátových přípravků? Není to zajímavé…

 
Jack the One  16.07.14 10:20
Protože

Protože Roundup od společnosti Monstanto je nejvíce rozšířeným herbicidem na světě. Tudíž, používá-li ho většina populace, je logické, že se výzkumy zaměřují právě na tento produkt od této společnosti. Takže Chemare, není to zajímavé, je to logické :-)

 
Lenka 1963  04.09.14 15:44
Zakoupeno

Místo zkušeností mým prvním s prvním použitím jsem opět zděšená.
Pít nemůžu, jíst nemůžu ani dýchat nemůžu. Ve všem něco škodlivého je.
Chápu že musíme chránit životní prostředí ale kdo ochrání nás??
Tak asi vše s mírou, nepřehánět a jdu na tu zahradu :kytka:

 
poncirus  08.03.16 00:11
nepomáhá proti bršlici

Také jsem ho použila, nepomohl proti bršlici, břečťanu a dalším plevelům. Sice listy
zežloutly, kořeny evidentně nezasáhl, protože vše opět obrazilo. Stříkala jsem 3×.
Už ho nepoužiji, je toxický pro vodní živočichy, nechci si zlikvidovat čolky.

 
pucek
464 příspěvků 08.03.16 09:15

Já loni použila Dominátor na plevel mezi dlaždicemi a dobrý. A pak na takový plevel v trávníku, dělá růžici z listů, utlačuje trávu a žlutě kvete. Má kořen skoro jak pampeliška. Postříkala jsem jednotlivé rostliny a za 3 dny bylo po nich.

 
kito  09.06.16 11:40
A co jehličňany ?

Co udělá Roundup s jehlič%nany (tisy)

 
o.pasir  20.07.16 16:11
lidská řemeslná a zemědělská činnost škodí všeobecně

Problém je, že svinstva všude kolem nás stále přibývá už od prvních hutních a chemických pokusů o výrobu materiálů, odlišných od těch běžně dostupných v přírodě. A to už je pěkných pár tisíc let. Totéž platí o vzniku zemědělské výroby a domestikaci hospodářských zvířat. Průmyslová revoluce a kapitalismus to pouze dovedly na úroveň, která vážně ohrožuje současnou podobu života na naší planetě. Lidé ať se klidně sami vytráví do posledního kusu, ale jak k tomu přijdou zvířata a rostliny? Ty žádné jedy nevymýšlí a do přírody nevypouští. Takže milí ekologové, do ručiček motyčku a plevel pěkně ručně, jako před sto lety! Mezi dlažbou vydloubat nožíkem, keře ořezat, kořeny vykopat a pak všechno spálit! A to není ironie! Dokud budou lidé líní pracovat, tak půjdou stále na odbyt nejrůznější sračka, které lidem „ulehčují“ a „usnadňují“ práci. A zbavují je taky často odpovědnosti za ohlídání si životně důležitých věcí. Je Roundup nějak odlišný od antikoncepce? Nebo přípravky na hubnutí, vitamínové doplňky? Prací prášky, mýdla, desinfekce? Je to vše o tom jediném: „Nemyslete, nestarejte se, nedělejte - my se postaráme za vás. Nejrůznějšími zázračnými prostředky. Stačí, když nám jenom pěkně zaplatíte a máte po starostech!“ To je podstata vytváření poptávky po něčem, co nikdy nikdo nepotřeboval, protože lidi pracovali a starali se o sebe, své zdraví, svůj život sami. Jistě, je spousta opravdu užitečných vynálezů - třeba léky. Ale zase jen ty léky opravdu potřebné, ne ty milióny preparátů na kdeco, které mají jediný význam - přinášejí obrovské zisky, bez ohledu na vedlejší škodlivé účinky, kterými ničí lidstvo. Roundup je jen miničástečka celého systému. Bohužel. Čímž ho ale rozhodně nemíním podporovat. Ael měli bychom se všichni postavit i proti všemu dalšímu svinstvu, které námj ničí životy. To chce ale trochu vlastní odpovědnosti a taky námahy!

 
pucek
464 příspěvků 21.07.16 08:04

Něco na tom je…

 
utlacuje
1 příspěvek 26.09.16 12:38
Utlačuje trávu, žlutě kvete, kořen má skoro jak pampeliška

@pucek … dělá růžici z listů, utlačuje trávu a žlutě kvete. Má kořen skoro jak pampeliška
Můžete mi prosím někdo napsat o jakou rostlinu se jedná? Pravidelně natíraný roundap štětečkem do středu rostliny omezí pouze na čas… ***
 Děkuji

Edit admin - osobní údaje

 
pucek
464 příspěvků 26.09.16 12:50

Zkusím ji najít. Mě se už vůbec neukázala, ale mám obavy z příštího roku, u souseda je a tak se určitě něco vysemenilo.

 
pucek
464 příspěvků 29.09.16 12:09

Myslím, že je to tohle http://www.kvetenacr.cz/detail.asp?…

 Váš příspěvek