Diskuze

Nemoci rostlin

Maranta a její schnutí


TerezaP 22.09.12

Zdravím, mám doma rostlinu Marantu, ale listy začínají hnědnout (viz foto), co s tím? co této rostlině můžu přebývat nebo naopak chybět? zemina je stále mokrá, jak má být, rosím i listy a rostlina stojí na světlém místě, avšak né na přímém slunci. předem děkuji za odpovědi :mavam:


Reagovat
Re: TerezaP | kyti5 22.09.12

Mám ji taky sice jiný druh, ale nejde na ni přímo světlo- květině se daří – suché listy odstaňte. Vyhovuje jí světlé stanoviště bez přímého slunce, a to především v zimě. Na příliš světlém stanovišti rostlině budou blednout listy. V létě zaléváme 2× až 3× týdně, v zimě stačí jen 1× týdně. Když rostlině nezajistíme dostatečnou zálivku, tak listy ze od spodu žloutnou a nebo se objeví skvrny. Vysoká vzdušná vlhkost je pro tuto rostlinu velmi důležítá já ji obden rosím.


Reagovat
Re: TerezaP | emilka12 22.09.12

Já bych řekla že má moc vody protože je ve větším květináčku. Já ji mám v maličkém, koliktát je suchá a docela se ji daří. Mě když takhle hyne kytka tak ji oberu bal a nechám ji nezbytne nutné kořeny, a budťo přežile a nebo uhyne. :mavam: :mavam:


Reagovat
TerezaP 13.01.13

Ahoj, tak marantu se mi podařilo zachránit a dnes vypadá takto ;) pár starších lístků je na okraji suchých, ale zato má rostlina spoustu nových listů a výhonků ;)


Reagovat
Re: TerezaP | kyti5 13.01.13

Ty suché listy odstraňte berou sílu novým listům a nevypadají na květině dobře :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
TerezaP 13.01.13

Jo to udělám ;) ale i tak jsem ráda, že se rostlinka tak dobře chytla ;)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.