Mobilní domy zkušenosti

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pavla Nováková
8 příspěvků 27.06.11 18:09
Mobilní domy zkušensoti

Zdravím, ráda bych se Vás zeptala na Vaše zkušenosti s bydlením v mobilních domech. právě s manželem uvažujeme nad pořízením nějakého levného na letní přespávání na zahradě. Jaké problémy a výhody mohu očekávat? Bydlím v Plzni, takže bych si ráda vybrala jednu firmu z těchto http://mobilni-domy.kii.cz/tag/plzen/

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

TomWolf76  05.08.11 13:09
Vlastní zkušenost...

Dobrý den,

přikládám vlastní zkušenost s bydlením v mobilním domku:

• také jsem na podzim řešil svoji životní situaci a potřebu bydlet do zimy. Pozemek jsem měl, ale představa stihnout vyřídit stavební povolení a ještě postavit než bude mráz. Tak přišel na řadu mobilní domek… Po 14 denním boji na internetu najít verzi, která by se mi líbila prakticky i opticky jsem překvapivě našel domek za nádhernou cenu 360.000,–Kč s DPH. byl jsem se podívat na ukázkový domek a přesně jsem věděl, to je ono, to chci. Tak jsem si mohl nakreslit půdorys i zásuvky, světla, jak jsem potřeboval a po dalším týdnu jsem již vytvářel objednávku s firmou. Musel jsem zaplatit zálohu 70% z celkové ceny, ale popravdě jsem to plně chápal, protože domek mi byl vytvořen dle mých speciálních požadavků. A za 5 týdnů v pátek přijel kamión, jeřáb a v neděli jsem hotový domeček přebíral. Překvapil mě kladný přístup firmy. Po celou dobu 3-denní stavby v místě byl vždy vedoucí firmy, který se mnou plně konzultoval a kontroloval všechny mé body objednávky. Dnes již můžu plně zhodnotit bydlení v mobilním domku, protože v něm bydlíém již téměř rok a hlavně jsem si vyzkoušel klasickou naši zimu. v zimě nebyl vůbec problém, součástí domku je komín, takže ve večerních hodinách po příjezdu domů jsem si topil v krbových kamnech a o zbytek dne, kdy jsem byl v práci se staral pouze a jen jedinný přenosný el.radiátor, který udržoval teplotu na 16°C. Nyní jsem ve spojení se stavebním úřadem, protože chci z tohoto domku udělat pevné bydlení. Znamená to sice dodatečnou kolaudaci, pro kterou budou nutná všechna povolení jako při klasické stavbě, ale za to, že budu mít na svém pozemku řádné trvalé bydliště atd to prostě stojí. Ještě jsem zapomněl odkaz na stránky společnosti, od které mám domek : www.vdienistrade.cz

Ve fotografiích z realizace je přímo mnou nafocená serie fotek, jak se domek stavěl.
Každá firma Vám bude říkat jen a jen klady, tak za mnou lidé jezdí a ptají se na zápory, tak za celou dobu jen mohu dát do mínusu:

• v zimě pro trvalé bydlení je nutné držet domek zavlažený, protože mobilní domek nemá takovou tepelnou akumulaci, rychleji vychladne…
  • počítat s efektem dunivější podlahy.

jinak nemám vůbec žádné špatné zkušenosti, prostě bydlím a bydlím spokojeně, v těchto dnech jsem doaldil vnitřní vybavení a jsem moc a moc spokojen.

Matějvambi  21.01.14 19:56
mobilní dům

Vlastním mobilní dům a musím říct, že jsem s ním nad míru spokojený a fandím tomuto stylu řešení bydlení. V mobilheimu bydlím tři roky v horské oblasti. Jen mě mrzí, jak to někteří lidi odsuzují, aniž by o tom něco věděli. Je to dobré a levné řešení bydlení s minimálními nároky na údržbu.

Kuhy  19.02.14 17:24
Dotaz
@Matějvambi píše:
Vlastním mobilní dům a musím říct, že jsem s ním nad míru spokojený a fandím tomuto stylu řešení bydlení. V mobilheimu bydlím tři roky v horské oblasti. Jen mě mrzí, jak to někteří lidi odsuzují, aniž by o tom něco věděli. Je to dobré a levné řešení bydlení s minimálními nároky na údržbu.

Také se zajímám jak vyřešit bydlení a tento způsob se mně velice líbí. Můžu se zeptat od jaké firmy máte mobilní dům? A lze k němu přiřadit trvalé bydliště?
Děkuji :)

Matejvambi  19.02.14 19:51

Před zakoupením mobilního domu jsem si prošel více firem. Ale nakonec jsem se rozhodl pro výběr mobilního domu od firmy, která má sklad v Kolíně (www.mobilheimy.eu) Ale trvalé bydliště mám takový pocit, že k tomu přiřadit nejde, ale možná se pletu. Já mám mobilheim u rodičů na zahradě a tudíš mám stejné trvalé bydliště jako rodiče.

Kuhy  19.02.14 20:53

Děkuji za odpověď. Právě si také myslím, že to nejde, ale nebyl jsem si úplně jistý.
A připojení na vodu, elektriku a kanalizaci nebyl problém? :)

Kuhy  19.02.14 21:57

A ještě prosím jedna otázka. Máte v domě české zásuvky nebo anglické? Děkuji :)

Kuhy  19.02.14 21:58
@Matejvambi píše:
Před zakoupením mobilního domu jsem si prošel více firem. Ale nakonec jsem se rozhodl pro výběr mobilního domu od firmy, která má sklad v Kolíně (www.mobilheimy.eu) Ale trvalé bydliště mám takový pocit, že k tomu přiřadit nejde, ale možná se pletu. Já mám mobilheim u rodičů na zahradě a tudíš mám stejné trvalé bydliště jako rodiče.

Děkuji za odpověď. Právě si také myslím, že to nejde, ale nebyl jsem si úplně jistý.
A připojení na vodu, elektriku a kanalizaci nebyl problém? :)

A ještě prosím jedna otázka. Máte v domě české zásuvky nebo anglické? Děkuji :)

Matejvambi  20.02.14 04:46

Za odpověd děkovat nemusíte, Rád s někým pohovořím o mobilním bydlení a předám zkušenosti. S elektrikou, vodou a kanalizací taky problém nebyl. Přípojky jsem měl kousek od baráku. A co se těch zásuvek týče, tak já měl ty anglické původně. Ale vyměnil jsem si je za za klasické naše zásuvky, jde to bez problémů přehodit a nebo se prodávají jakýsi adaptéry, který se strčí do té angl. zásuvky.

Kuhy  20.02.14 10:06
@Matejvambi píše:
Za odpověd děkovat nemusíte, Rád s někým pohovořím o mobilním bydlení a předám zkušenosti. S elektrikou, vodou a kanalizací taky problém nebyl. Přípojky jsem měl kousek od baráku. A co se těch zásuvek týče, tak já měl ty anglické původně. Ale vyměnil jsem si je za za klasické naše zásuvky, jde to bez problémů přehodit a nebo se prodávají jakýsi adaptéry, který se strčí do té angl. zásuvky.

Tak to je supr. Já mám právě přípojky od pozemku dál. Tak bych to musel řešit třeba čističkou a studnou nejspíš. Tak jestli to jde bez problému vyměnit tak to je paráda :)
A topení máte na plyn, elektřinu nebo máte i krb na pevná paliva? U mně je problém, že není v obci kde bych chtěl mít domek plynovod tak se musím spoléhat pouze na elektřinu a nebo pevná paliva. Ale krbová kamna nejsou určitě k zahození :) A zateplený domek asi máte také že? :)
A neměl by jste na ukázku prosím jednu fotku vašeho domku? :) Děkuji.
martas. kuhnel(zavináč)gma­il.com

Matejvambi  20.02.14 14:37

V mobilheimu byl původně malý plynový krb. Ten jsem vyhodil a zrychtoval jsem si krbová kamna s výměníkem a mám napojené radiátory ve všech místnostech. Ohřev teplé vody mám zajištěný karmou, plyn na ohřev vody zajištuji bombou. Zateploval jsem pouze podlahu, která nijak izolovaná nebyla. Fotky vám na email zašlu, pokusím se ještě dneska

Kuhy  20.02.14 14:45
@Matejvambi píše:
V mobilheimu byl původně malý plynový krb. Ten jsem vyhodil a zrychtoval jsem si krbová kamna s výměníkem a mám napojené radiátory ve všech místnostech. Ohřev teplé vody mám zajištěný karmou, plyn na ohřev vody zajištuji bombou. Zateploval jsem pouze podlahu, která nijak izolovaná nebyla. Fotky vám na email zašlu, pokusím se ještě dneska

Děkuji za fotky :)
Je čas. Nespěchá to.
A ještě prosím jak jste to měl s financováním?

Simcaa1
1 příspěvek 23.02.14 15:51
info

Dobrý den,
také přemýšlím nad koupí mobilního domu, zajímalo by mě jak je to s údržbou, topením a elektřinou a odpady a hlavně s bydlením v zimě a náklady na bydlení.
Zajímaly by mě vaše zkušenosti z hlediska toho že v domě bydlíte. Plus jestli by se dala zaslat nějaká fotografie Vašeho domu.
Děkuji předem za informace a prosím o zaslání na e-mail Kristofovasimo­na@seznam.cz
 Simona

Sharikk  04.06.14 09:43
info

Dobrý den,
s přítelem jsme se rozhodli pro koupi mobilniho domu, ale popravdě o tom teprve vše zjišťujeme a jsme na začátku. Pozemek jsme si vyhlídli a doufáme, že problém s koupí nebude, je obecní, ale snad to klapne. Mobilheim může být na trvalém travním porostu, že? Horší bude řešit vodu a elektřinu, přípojka je cca 300 m, netuší někdo, na kolik to může vyjít? Jinak bych vše chtěla řešit úvěrem ze stavebního spoření. Na domek samotný tam peníze mám, pozemek a vše kolem úvěrem, teprve se však dozvím v pobočce, jestli to bude možné. A má někdo zkušenosti se zateplením mobilního domku, výměnou oken, apod? A na kolik Kč by mohla vyjít výměna plynových kamínek za krb na tuhá paliva? No nejvíc nás zatím děsí přímo koupě pozemku, jestli to pan starosta schválí, když to není stavební pozemek, tak aby tam někdo bydlel, tak uvidíme… Pokud se někdo podělí o zkušenosti, budu velmi ráda!

Matejvambi  04.06.14 11:53
mobilheim

Dobrý den. My v mobilheimu bydlíme už tři roky v horské oblasti a není problém, jsme nad míru spokojeni. Co se zateplení týče, tak jsem zateploval pouze podlahu, která zateplená nebyla. Stěny jsme nechal tak jak byly. Máme dvojitá izolační okna. Krb na plyn jsem vyhodil a vytápění je zajištěno krbovými kamny s výměníkem a od nich rozvedené radiátory. Kompletně celý topný systém vyšel na 45000 Kč.

Sharikk  04.06.14 13:12

Dobrý den, a Váš pozemek byl stavební parcela nebo ne? A byl již zasíťovaný? Čím víc zjišťuji, obávám se stavebního úřadu. Elektřina by se musela dotáhnout, studna vykopat…

Matejvambi  05.06.14 00:52

Já jsem mobilní dům postavil na zahradě u rodičů (není to stavební parcela a ani být nemusí). Přívod vody a elektřiny mám od rodičů. Co vím, tak na mobilheim nemusí být žádné povolení, protože s ním de facto jen,,parkujete" a nemá pevné základy.

Maina1
1 příspěvek 09.07.14 10:18
mobilheim
  • Taky jsem se rozhodla pro tento způsob bydlení…Mobilheim už stojí a teď se dodělávají přípojky. Domeček je povolený na ohlášku, tak by mělo jenom stačit nahlásit na SÚ datum zahájení užívání a proběhne nějaká kontrola, ale jak je to s přípojkami vody, plynu, elektriky? Nemám na ně samostatné stavební povolení, jsou součástí ohlášky…musí se kolaudovat?

andrmartin
1 příspěvek 06.08.14 09:33
trvalé bydliště

Chtěla bych se zeptat, zda jste někdo dostal trvalé bydliště v mobilheimu?

pavel kroča  12.09.14 10:08

Dobrý den, trvalý pobyt můžete dostat pouze, splňuje-li mobilní dům kolaudační požadavky, což ve většině případů nejde. Lze to pouze u nových domů, které mají již štítek, zákonnou výšku stropů atd. Dům musí projít kolaudačním řízením.

Čaklov  21.12.14 12:01
Jak nejlepe usadit mobilni dum na pozemku

Dobrý den přatele mám k Vám prosbu-jak nelepe ustalit mobilni dum nevim se rozhodnout co je lepši bud zakladova deska o prumeru cca 30cm nebo to postavit na patky. jelikož to chci i zespodu zateplit a pry ty patky vyjdou levneji než cela betonova deska. Dopředu děkuji za odpovedi

Čaklov  21.12.14 14:40
mobilni dum

Dobry den na čem Vám stoji mobilni dum? na betonovych patkach nebo zakladove desce, co je lepši a co vyjde levnejši? diky za odpoved Jan

marie CHKO  18.01.15 11:13
územní řízení a CHKO

Máme pozemek v CHKO - územní plán plocha nezastavitelná, trvalý travní porost. Přečetla jsem k mobilním domům hodně, ale všichni řeší stavební povolení, nikdo se však nezabývá prvním dokumentem, a to rozhodnutím o umístění stavby, a to vím, že nedostanou. Mohu tam tedy bez následků- sporů se stavebním úřadem a chráněnkou - postavit mobilní dům charakteru maringotky, mobilní přívěs na kolečkách. děkuji za názor

Jana a Milan Petrů  19.01.15 12:48
Naše zkušenost s mobilheimem

Ahoj, taky máme mobilheim a nic jiného než tuhle super útulnou chatičku bychom nechtěli. Ačkoliv někdo píše, že jsou problémy s povoleními, přepravou a vším možným. Můj názor je asi ten, že dříve tomu asi tak bylo – s manželkou jsme žádné tyto „těžkosti“ nezažili. Domek máme za pár korun, přepravu nám zajistila firma Hrachovina z Bylan a stojíme na vlastním pozemku, takže po prvotních nákladech už jen užíváme. Milan

terča mobilak  03.03.15 14:40
strecha

Ahojte, kupili sme si s priatelom mob.dom ako celorocne docasne byvanie kedze sme mlady a na murovany zatial peniaze nemame. Ideme ho zateplovat a tiez chceme strechu spravit nad existujucu dat plechovu krytinu a chcem sa spytat ci niekto stym ma skusenost ze ako upevnithranole na strechu mob domu tak aby sa neposkodil. Dakujem :-) pripadne ak niekto si sam zateploval strechu robil atd podelte sa o skusenosti tereziamatusko­va@gmail.Com

Lenka.s111  03.04.15 15:24
Mobilní dům

Dobrý den, taky jsme si v loňském roce po dlouhém rozhodování a hledání pořídili mobilní dům. Koupili jsme celoroční dům, ale na doporučení prodejce jsme si domek ještě zateplili. První zimu jsme v něm úspěšně přečkali, topíme v krbových kamnech. Můžu říct, že je to opravdu příjemné bydlení a za mě mohu jen a jen doporučit. Pro další nerozhodné nadšence přikládám odkaz na firmu, kde jsme domeček koupili http://www.marvel-mobilnidomy.cz/nabidka-domu/ :mavam:

mobilni domek  07.04.15 14:49
Zkušenosti s mobilním domem

Ahojte, přidávám svou zkušenost s bydlením v mobilním domě. Dům jsme si pořídili pouze k rekreačním účelům také od firmy Marvel (http://www.marvel-mobilnidomy.cz/nabidka-domu/), jak tady už někdo zmiňoval. Zařídili jsme si veškeré přípojky (el.,vodu, odpad), dům nám nestojí na základové desce, ale na rovném, travnatém povrchu a je usazený na stavitelných nohách a dlaždicích. Všechno nám funguje již dva roky a nemůžeme si takovouto „chatičku“ vynachválit. Do budoucna plánujeme ještě dům trochu zateplit. Za mě ale určitě doporučuji.

Marcelka.n  13.04.15 11:18
Mobilní dům

Ahojte, potřebovala bych poradit s výběrem mobilního domku. Vybrali jsme si dva - http://www.levnemobilnidomy.cz/…-dum-rossano a http://www.marvel-mobilnidomy.cz/…as-moonstone. Který byste mi doporučili pro celoroční bydlení? Dům bychom chtěli v každém případě zateplit ;-). Děkuji za každou radu.

Lukas.Pardubice  14.04.15 18:16
mobilheim

Dobrý den, momentálně se ženou zvažujeme nákup mobilního domu. Projeli jsme několik prodejen mobilheimů, ale nedokážeme si vybrat. Mohl by mi někdo doporučit nějakou firmu, případně čemu se při nákupu vyhnout a na co si dát největší pozor? Díky

Johana.malá  16.04.15 14:22
@Marcelka.n píše:
Ahojte, potřebovala bych poradit s výběrem mobilního domku. Vybrali jsme si dva - http://www.levnemobilnidomy.cz/…-dum-rossano a http://www.marvel-mobilnidomy.cz/…as-moonstone. Který byste mi doporučili pro celoroční bydlení? Dům bychom chtěli v každém případě zateplit ;-). Děkuji za každou radu.

Ahoj Marcelko, vybrala sis krásné domky. Mě osobně se více líbí ten druhý ( http://www. marvel-mobilnidomy. cz/…as-moonstone) ;-). Dej pak vědět, jaký sis nakonec vybrala :-)

Macelka.n  17.04.15 16:07
@Johana.malá píše:
Ahoj Marcelko, vybrala sis krásné domky. Mě osobně se více líbí ten druhý ( http://www. marvel-mobilnidomy. cz/…as-moonstone) ;-). Dej pak vědět, jaký sis nakonec vybrala :-)

Děkuji za názor, příští týden se na oba pojedeme podívat, tak pak napíšu pocity :D

Natálie Svobodová  17.04.15 16:11
Zateplení mobilního domu

Ahojte, mohl by mi někdo, prosím, napsat své zkušenosti se zateplením mobilního domku? Koupila jsem krásný domek, ale nezateplený, tak bych chtěla poradit, co všechno je potřeba zateplit, aby nám nebyla zima :?: :D Díky

patrikP  17.04.15 16:41
@Lukas.Pardubice píše:
Dobrý den, momentálně se ženou zvažujeme nákup mobilního domu. Projeli jsme několik prodejen mobilheimů, ale nedokážeme si vybrat. Mohl by mi někdo doporučit nějakou firmu, případně čemu se při nákupu vyhnout a na co si dát největší pozor? Díky

Ahoj Lukáši, já bych doporučil domky od této firmy: www.levnemobilnidomy.cz. Taky jsme si loni odtamtud jeden mobilní dům koupili a super! Koupili jsme teda sezónní, s tím, že si ho zateplíme. Provedli jsme kompletní revitalizaci od střechy, až po podlahu a jsme maximálně spokojení.

klára malá  21.04.15 09:04
@Natálie Svobodová píše:
Ahojte, mohl by mi někdo, prosím, napsat své zkušenosti se zateplením mobilního domku? Koupila jsem krásný domek, ale nezateplený, tak bych chtěla poradit, co všechno je potřeba zateplit, aby nám nebyla zima :?: :D Díky

Určitě začněte od podlahy :D Samozřejmá je taky výměna oken za dvojitá a „opláštění“ zateplete buď polystyrenem nebo vatou. A určitě si pořiďte do domečku krbová kamna, také je máme a je to super teploučko :)

pPatricie  21.04.15 10:59
Mobilní domy

Tak nám to nedalo a včera jsme se byli podívat na mobilní domky ve firmě Marvel-mobilní domy. Výběr slušný, samotné domy vypadají taky dobře, tak uvidíme, třeba se tam vrátíme pro jeden kousek :-).

LLuccinka  05.05.15 12:24
Výběr mobilního domu

Dobrý den, také zvažujeme nákup mobilního domu. Chtěli bychom ho jen jako chatu. Dívala jsem se na nabídky na internetu a výběr opravdu neskutečný, takže se nemůžeme rozhodnout :D. Nějaké tipy, rady, doporučení? :) Děkuji

AlenaPec.  05.05.15 12:26
@Macelka.n píše:
Děkuji za názor, příští týden se na oba pojedeme podívat, tak pak napíšu pocity :D

Tak jaký domek jste si nakonec vybrali? ;-)

bozenka nova  06.05.15 10:42
Mobilní dům

Loni jsme si koupili mobilák a jsme nadmíru spokojeni. Domek máme na klidném místě, všechno perfektně funguje a návštěvám takové bydlení doporučujeme. Dům jsme si taky koupili v této firmě, nabídku mají slušnou: http://www.marvel-mobilnidomy.cz/nabidka-domu/

KkaRoLínkAa.  12.05.15 19:33
Mobilní dům jako chata

Mobilní dům doporučuji jako chatičku. Jeden takový jsme si pořídili a je to super. :|

P.e.t.r.i.c.k.a.M.  12.05.15 19:35
@Lenka.s111 píše:
Dobrý den, taky jsme si v loňském roce po dlouhém rozhodování a hledání pořídili mobilní dům. Koupili jsme celoroční dům, ale na doporučení prodejce jsme si domek ještě zateplili. První zimu jsme v něm úspěšně přečkali, topíme v krbových kamnech. Můžu říct, že je to opravdu příjemné bydlení a za mě mohu jen a jen doporučit. Pro další nerozhodné nadšence přikládám odkaz na firmu, kde jsme domeček koupili http://www.marvel-mobilnidomy.cz/nabidka-domu/ :mavam:

Mohu jen souhlasit. Krbová kamna v mobiláku - to je úplně jiné teplíčko :-).

Macelka.n  12.05.15 19:37
@AlenaPec. píše:
Tak jaký domek jste si nakonec vybrali? ;-)

Vybrali jsme tady tento http://www.marvel-mobilnidomy.cz/…cosalt-devon. Už se těšíme, až nám ho dovezou :)

AlenaPec.  13.05.15 13:37
@Macelka.n píše:
Vybrali jsme tady tento http://www.marvel-mobilnidomy.cz/…cosalt-devon. Už se těšíme, až nám ho dovezou :)

No ten vypadá moc hezky. Tak snad bude sloužit podle představ :).

libiiva  14.05.15 18:31
mobilheim zvelebení

Dobrý den, mame na zahrade již 5 let mobilheim. Radi bychom dali nova plastova okna. Poradte nekdo kde a jak je sehnat, nejakou firmu. ataky uažujeme o koupi krbovek, ale mme stejny problem kde je zakoupit. Dekujizaužiteč­ne rady.

llllllucie  19.05.15 19:29
@bozenka nova píše:
Loni jsme si koupili mobilák a jsme nadmíru spokojeni. Domek máme na klidném místě, všechno perfektně funguje a návštěvám takové bydlení doporučujeme. Dům jsme si taky koupili v této firmě, nabídku mají slušnou: http://www.marvel-mobilnidomy.cz/nabidka-domu/

Souhlasím, my máme mobilák od této firmy už tři roky a nemůžeme si stěžovat.

kristýnapetrova  19.05.15 19:34
@KkaRoLínkAa. píše:
Mobilní dům doporučuji jako chatičku. Jeden takový jsme si pořídili a je to super. :|

I my jsme si koupili domek původně jako chatičku, ale po dvou letech jsme se rozhodli, že ho zateplíme - vyměníme okna a dáme izolaci. S manželem máme v plánu, že se do něj přestěhujeme natrvalo. Bydlení v domku se nám zalíbilo :-)

ludmilaNov.  20.05.15 14:57
Bydlení v mobilním domku

Dobrý den, mobilní domek jsme zakoupili před dvěma lety. Letos jsme ho zateplili a do konce roku máme v plánu se do něj přestěhovat. Takže zatím jen doporučuji :)

janapraklova  27.05.15 09:24
@ludmilaNov. píše:
Dobrý den, mobilní domek jsme zakoupili před dvěma lety. Letos jsme ho zateplili a do konce roku máme v plánu se do něj přestěhovat. Takže zatím jen doporučuji :)

Zateplili jste si domek sami nebo pomocí nějaké firmy? Taky to máme v plánu, tak zjišťuji, jak to bude nejlepší :)

Oolinkaa  27.05.15 09:28

Dobrý den, zrovna před týdnem jsme zakoupili mobilní dům, tak teď připravujeme pozemek a jsme natěšení, až nám ho dovezou :)

jaroslava.kolín  02.06.15 14:21
@libiiva píše:
Dobrý den, mame na zahrade již 5 let mobilheim. Radi bychom dali nova plastova okna. Poradte nekdo kde a jak je sehnat, nejakou firmu. ataky uažujeme o koupi krbovek, ale mme stejny problem kde je zakoupit. Dekujizaužitečne rady.

Dobrý den, plastová okna seženete u každého prodejce/výrobce oken. Krbová kamna taktéž - v každém stavitelském obchodě nebo u firmy, která Vám kamna rovnou i namontuje. V každém případě je pak však nutné udělat revizi.

Edikos  13.06.15 01:17
inzenyrske site

Dobry den, s ěritelkyni si chceme poridit tento „pojizdny dum“ ale obavam se, že budou problemy s urady. Mobilheim by stal hned vedle baraku rodicu u kterych niny zijeme. Je potreba nekde hlasit že si tuto vecicku porizujeme? A jak je to se sitema? Voda elektrika odpad a plyn? Děkuji za odpověd moc

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek