Diskuze

Tipy na zkrášlení zahrady /dekorace

Moderní interiér si vyžaduje i moderní barvy


admin 11.10.21
Building Gb23377a5c 640

Nejenom interiéry jsou plné barev a barevných kombinací, ale barvami žije člověk obklopen prakticky všude. Moderní interiéry jsou sladěny do barev tak, aby ladily s doplňky a nábytkem, ale aby přesně do detailu splňovaly všechna očekávání majitelů. Dnes se navíc lidé nemusejí omezovat jen na základní paletu barev, ale díky míchání barev lze vykouzlit dokonalý odstín přesně podle představ zákazníků.

Jak je míchání barev užitečné

Moderní design interiéru je plný originálních odstínů. Sortiment hotových výrobků ne vždy obsahuje požadovaný odstín. Znalost míchání barev je užitečná pro širokou škálu lidí: začínající malíře, autoopraváři, dekoratéři a malíři pokojů aj. Každý, kdo pracuje s barvami ví, že se dnes nikdo nespokojí jen ze základní paletou barev a tak se míchání barev dostává stále více do popředí. Ovšem není to jen o míchání barev pro malování interiéru. Existují specializované prodejny nebo firmy, které mají ve svých službách i míchání barev fasádních, protipožární barvy, ale také autolaky a podobně. Možností je celkem hodně.

Barevná paleta

Barvy jsou všude kolem nás lidé se snaží si je také zapamatovat a vytvořit pak jejich kopie. Třeba právě v pokoji na stěně.

Míchání barev může být i zábavné a vznikají nové odstíny. Krásná meruňková barva může být dobrým poměrem namíchána díky červené, žluté, hnědé a bílé. Dokonalost béžové barvy zahrnuje kombinaci hnědé a bílé. Pokud člověk chce jasně béžovou, může se přidat trochu žluté. Pro světle béžový odstín je zase zapotřebí více bílé.

Zlatá barva je zase výsledkem míchání žluté a červené barvy. Okrová se získává smícháním žluté s hnědou. Mimochodem, v aktuální sezóně je právě tato barva považována za velmi populární. Khaki barvu lze smíchat díky zelené s hnědou. Také purpurová barva je oblíbená,  smíchat se musí tři různé barvy: červená, žlutá a modrá. A tak se dá pokračovat. Stejné počáteční barvy, pořízené v různých poměrech, po smíchání dávají nový výsledek. Čím větší je objem jednoho barviva, tím bude konečný výsledek po smíchání blíže původnímu odstínu.

Malíři a barvy

Malíři pokojů a vůbec malířské firmy se denně setkávají s různými barvami a jejich kombinacemi. Mezi oblíbené druhy barev pro malování stěn patří akrylové barvy.

Akrylové barvy jsou levné barvy,  se kterými se snadno pracuje a poměrně rychle zasychají.  Nevýhodou je ale příliš malá paleta barev, takže požadovaný odstín si v takových případech malíři namíchají. Právě míchání barev je v oboru malování velmi důležité, protože se nejen malíř, ale i majitel domu nemusí omezovat jen na základní odstíny. Malování je také o fantazii a o kreativitě, takže díky mícháním barev lze získat skvělý odstín přesně podle představ majitele.

Při práci s akrylovými barvami je důležité, aby stěny byly dobře připraveny. Pokud jsou stěny neošetřené a nejsou ani hladké, nemá význam malovat. Barva by se mohla sloupat, nezakryla by nedostatky a co víc, výsledek by v žádném případě neodpovídal představám.

Co lze ještě říci o barvách

Barvy dělají náš svět hezčí a zajímavější. V přírodě se nachází nespočet barevných kombinací, které by se nevešly ani do té největší palaty. Mají také velký vliv na lidskou psychiku a tak právě proto by si měl člověk vybírat barvy pro svůj interiér tak, aby se v místnosti cítil co nejlépe.

 

 


Reagovat
Anonymni 21.01.22

Pro mě moderní interiér znamená taky hlavně pořádný krb. Podle mě dneska cennější než zlato. Já se s manželkou koukal na designové krby na https://rocal.cz/designove-krby, a taky jsme tam nakonec vybrali. Musím se přiznat, že ta investice se fakt vyplatila, protože to náš obývák úplně rozsvítilo a zkrášlilo.


Reagovat
Anonymni 14.10.22

Tak to samozřejmě souhlasím, že do moderního interiéru patří barvy. Jenže na druhou stranu nic se nemá přehánět. Já jsem teď chtěla malovat, ale bohužel jsem zjistila, že mi práce ve výškách nedělá dobře. Prostě když jsem vylezla na štafle a z obýváku viděla, že jsem v pátém patře a viděla jsem až na parkoviště, tak jsem prostě nemohla. Takže jsem musela zavolat malíře pokojů, který mi to udělal na bílo.


Reagovat
Chris 29.03.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit! Moreover you can:


Reagovat
Chris 29.03.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit!


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.