Diskuze

Ostatní okrasné dřeviny

Mohu z venkovniho ibisku udelat stromek?


verveve 17.05.10

Ahoj, na zahradce mam venkovni ivisek (syrsky) a krasne kvete jiz nekolik let. Nyni jsem dostala male rosltinky dalsich ibisku – moc rada bych si je dala na zahradku, ale bohuzel uz nemame moc mista a tak jsme si rikala, ze by se mi libilo kdyby nebyly kerove, ale stromkove – na ty bych nejake misto mela, ale ted nevim jeslti je mozne z klasickeho keroveho ibisku udelat stromkovy nebo jestli ty stromkovej sou specialni odrudy ci se to musi roubovat. Rada bych to zkusila z toho udelat stromky (s domacimi sem i to povedlo a dokonce jsme na jeden kmen naroubovala nekolik barevnych druhu), ale u toho venkovniho nevim a nerada bych ty rosltinyk znicila. Takze dekuji za kazdou radu


Reagovat
sud 17.05.10

Já si myslím aby jsi se nebála a stříhala a stříhala :lol:


Reagovat
verveve 18.05.10

Tak diky – ja jsem takto vypestovala ten domaci, ale o ten venkovni se trochu bojim – preci jen jsme ho dostala, tak bych ho nerada znicila, ale kdyz myslis tak to zkusim :-)


Reagovat
sud 18.05.10

Kdo se bojí,nesmí do lesa a to by jsme nic nedokázali.Proto přeji hodně úspěchů a tleskám :potlesk:


Reagovat
bubli 19.05.10

Ibisek je nezmar, manzel ho jednou strihl asi 10 cm u zeme a stejne pres leto zase na metr vyrostl. Sousedi ho maji setrihany na stromek. Takze neni se ceho bat, pust se do toho.


Reagovat
Lesina 23.05.10

Dva stromkové se teď pokouším vypěstovat i já – uvidíme…


Reagovat
bombastic.1 03.06.10

Jde to,Vše ostříhat a nechat hlavní stonek,záleží jak chcete vysoký tam to zastřihnout a stále stonek holit a nechat jen korunku.Už jsem to viděl a je to moc hezký.Já teť takto zastřihávám zlatý déšť.Nechal jsem 2 stonky buďto je zapletu do sebe nebo ten horší uříznu.Chce to čas a trpělivost.


Reagovat
jahulka 04.06.10

naprosto souhlasím, stejným způsobem jsem loni pěstovala fuchsie a pokojové ibišky. Jde to naprosto krásně a zdá se mi, že pak i víc kvetou. :wink:


Reagovat
60 10.06.11

máte pravdu,já jsem ibyšek ostříhala a nechala jenom korunku a roste a taky jsem takhle ostříhala,,magnolii a taky mám stromek


Reagovat
buliznik 10.06.11

Dejte se do toho,já to letos zkouším také poprvé-stříhám a stříhám a držím palce sobě i vám! :palec: :palec:


Reagovat
Roreka 12.08.11

Dobrý den,

měla bych dotaz. Máte někdo venkovní ibišek Hibiscus mutabilis – bavlněná růže, během kvetení prý mění barvu. Mám ho vypěstovaný ze semínka a nejsem si jistá, zda je mrazuvzdorný (i když se uvádí, že ano) a jak ho tedy přezimovat. Zda na podzim ostříhat a zahrnout chvojím, nebo nestříhat.

Děkuji Renča


Reagovat
kyti5 12.08.11

Je známo, že tento ibišek je velmi choulostivý je spíš vhodný k pěstování v nádobách , aby se snadno přemístil před zimou . Snese teplotu 5st. při nižších by mohl zmrznout . Já bych ho přezimovala v místnosti světlé ale chladnější kolem 10–15 st.


Reagovat
Roreka 12.08.11

Děkuji, tak to asi už bude problém. Já ho zasadila ven a už je tak nejmíň 1m vysoký a kmen má tlustý asi 5cm. Tak uvidíme.

Mimochodem máte krásné pokojové ibišky, taky je pěstuji. Jak budu mít chvilku vložím pár foteček.

Renča


Reagovat
kyti5 12.08.11

Nevidím v tom problém opatrně ho vyryjte a zasaďte do velkého květináče. Mám pocit, že by opravdu v zemi nepřezimoval- je velmi choulostivý. A děkuji za ocenění. Těším se na vaše ibišky.H. :lol:


Reagovat
sud 12.08.11

Zdravím a jsem moc zvědavá na ten Váš Ibišek,proto by to chtělo foto :?: Díky,díky


Reagovat
Roreka 12.08.11

Zatím mi nekvetl, mám ho ze semínka, taka snad příští rok (pokud teda přežije zimu), ale posílám odkaz http://www.gadar.cz/…U-NESKUTECNE

Jinak vložím pár pokojových ibišků do diskuse

Renča


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.