Diskuze

Škůdci

Mravenci


Tereza5555 26.03.12

Ahoj všichni. Potřebovala bych nějaké rady jak se zbavit mravenců na balkóně. Teď po zimě jsme ,,odzimovávali´´ kytky a najednou se odvšudať vyrojili. Připadá mi, že vylejzaj i z kytek (z květináčů s hlínou), prosím napište nějaké tipy Vámi osvědčené. Díky za každý příspěvek. Terka


Reagovat
Re: Tereza5555 | 60 09.06.12

Terezko,jedině koupit přípravek na hubení mravenců,sousedka to udělala a má pokoj,všechno vystříkat.Já měla jednou ty létající plný okno,to byla hrůza,taky jsem všechno postříkala a byl pokoj,zkus to,držím palce :mavam: :mavam:


Reagovat
Tereza5555 10.06.12

Díky za radu, zkusila jsem koupit takový ten domeček, tak uvidím.


Reagovat
emilka12 10.06.12

@Tereza5555 Já je mám na balkoně taky.Nijak neškodí.Hubí mšice, :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | jana 2 10.06.12

dobrý den je opravdu pravda že mravenci požírají mšice ???? mně připadá že je tam spíš nosí zahradu mám samé mravence ale mši má požehnaně více začina boj pro ti nim . :nevim: :nevim:


Reagovat
Tereza5555 18.06.12

Pravda je, že mravenci požírají medovici, kterou vylučují mšice a podle mě je tím i mohou roznést po okolních rostlinách. Na balkoně mám už několik týdnů tu pastičku na ně (domeček),ale je jich tam čím dál tím víc a už se rozlejzají i po rostlinách a do květináčů (do hlíny) přestože jsou rostliny zdravé. Nechápu to, že ještě nezemřeli, všude tento produkt vychvalují a u nás nic.

KDYBY JSTE NĚKDO MĚL NĚJAKOU RADU-BYLA BYCH RADŠI ZA NĚJAKOU tzv. BABSKOU, BEZ CHEMIE-BYLA BYCH MOC RÁDA, ZKOUŠELA JSEM TOHO SPOUSTU-NIC NEFUNGUJE.


Reagovat
Re: Tereza5555 | pckop 18.06.12

Nasypte jim kypřící prášek do pečiva.


Reagovat
Tereza5555 18.06.12

To už jsem zkoušela, zabílilo to jen omítku všude prášek a mravenci žili dál
:zed:


Reagovat
JACOB141 11.04.13

Pokud nepomohou žádné postřiky, je nezbytné to řešit deratizací. Osobně mám dobré zkušenosti s firmou – http://www.deraplus.cz/


Reagovat
leskvik 10.04.14

Mravence spolehlivě vyhubí a zažene lidská moč, samozřejmě myšlano na zahradě, ve skleníku, ne v bytě. :mavam: :mavam:


Reagovat
Midofu 06.01.15

Dobrý den, jak už píše kolega výše – můžete vyzkoušet na vlastní pěst různé postřiky, dezinfekce, ale ztratíte tím fůru času, asi jako já, když jsem si maloval stropy :D Já jsem sháněl babičce tuto službu v praze a jsem spokojen. :hug: http://www.mravenec.org/


Reagovat
LilyHaran 02.02.23

I know that for many growers, it's not because you didn't wate
but it's probably the weather, garlic wants to be dry, and it's still raining, mine was even flooded.


Reagovat
Anonymni 12.05.23

crediblebh


Reagovat
Anonymni 06.07.23

the literary landscape offers something paper io to satiate every reader's appetite. These releases provide an opportunity to expand our horizons, immerse ourselves in different perspectives, and embark on intellectual journeys.


Reagovat
Anonymni 17.11.23

Mravenci jsou docela problém, protože doma se mi teď dali do sušeného ovoce, které mi nasušila sušička ovoce a jako nějak jim to zachutnalo, protože to skoro kompletně celé spapali. No, prostě docela problémek, co si budeme povídat. A kdyby někdo věděl, co s tím, tak se rád poučím.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.