Mrkev na zahradě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

60
1930 příspěvků 21.03.12 19:10
mrkev na zahradě

Kdy začínáte sázet mrkev??

Reakce:

pckop
153 příspěvků 21.03.12 23:04

Pokud je zem už oschlá, můžete sít. Nic tím neskazíte.

vlastinka1
10 příspěvků 29.03.12 12:00

Ahoj, no uz jsem ji v nedeli zasila.

kyti5
6058 příspěvků 30.03.12 14:52

mrkvi trvá dlouho než ze semínek vzejde , někdy až 6 neděl , klidně ji zasij, ale nyní bych asi týden počkala až přejdou ty deště , záhony budou asi moc rozbahněné / no jak kde/ :lol: :lol: :lol: :lol: :think: :think: :think:

Milunka22  31.03.12 12:53

Nevíte zda můžu zasadit mrkev do skleníku??? Nebo radši ven do záhonku?

pckop
153 příspěvků 31.03.12 13:34

Škoda místa ve skleníku, mrkev dejte ven. Jestli chcete dřívější sklizeň, překryjte ji netkanou textilií, která bude zároveň sloužit jako ochrana před pochmurnatkou mrkvovou, která způsobuje červovitost mrkve.

jajk
2 příspěvky 19.05.12 21:13

Jako ochrana před pochmurnatkou mrkvovou také poslouží výsev cibule nebo výsadba česneku do sousedních řádků, odpuzují i jiné škůdce. Dále je dobré nevysévat mrkev příliš hustě, protrhávání znamená manipulaci s mrkvovou natí a při ní se uvolní aromatické látky, které pochmurnatku lákají…

jajk
2 příspěvky 19.05.12 21:22

je-li místo ve skleníku, je možné si v něm vypěstovat rannou „maloplodou“ karotku, letos jsem to také zkoušela…vysévala jsem v polovině března mrkev mini a ještě jeden „maloplodý“ druh, sklízet budu během dvou týdnů…bulvičky jsou malé, ale měly by být velmi sladké…jsou určeny pro batolecí výživu, žádná velká konzumace pro dospělé z toho nebude…daleko výhodnější je samozřejmě pěstování mrkve s velkým kořenem, a to je nejlépe venku, semena jsou odolná vůči chladnějšímu počasí…skleník je tedy zbytečný…

Váš příspěvek