Diskuze

Nemoci rostlin

Mučenka - kropenka na listech


Andrew-X 02.03.15

Ahoj, na mučence co mám v práci se mi letošní zimu objevila taková kropenka. Vyskytuje se to vždy až na starších listech. Madé začnou kropenatět, odhaduji tak po měsíci. Viz foto. Může mi prosím někdo poradit čím to je a popřípadě co proti tomu podniknout? Andrew


Reagovat
Re: Andrew-X | 69beran 22.04.15

Ahoj. Taky se mi to obcas na mucence vyskytlo. Neresil jsem to a mucenky v pohode, nekdy pak ty listy odpadly, zkratil jsem slahouny, nove jsou v pohode. Zkus prijit na diskutniky.cz, forum abeceda zahradkaru :)


Reagovat
Tereza5555 03.03.15

AHoj, tohle mám na své mučence také. a pokud není nikde viditelný škůdce(např. zespodu listů sviluška, či jiný savý škůdce), tak by to neměl být problém. Dokonce jsem jednou někde četla, že je to přirozený jev mučenky.


Reagovat
Ivana57 21.04.15

Ahoj, mě pomohlo přihnojování obyčejným hnojivem pro pokojové rostliny – listy jsou teď tmavší a bez flíčků.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.