Mulčovací kůra - volně uložená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Pavlička
7 příspěvků 07.06.08 20:18
Mulčovací kůra aneb tvorba zahrádky

Ahoj holky zahrádkářky,
koupili jsme chatičku a já si tam chci udělat zatím pěkný koutek s nenáročnýma kytkama. Mám tam (krom jiného) kousek svahovitého terénu, kde roste prostě normální plevel…chtěla bych tam naházet tu mulčovací kůru a sem tam do toho svahu za:,–(it nějakou kytku, moje představa naprostého laika:

  1. vypleju svah
  2. nasypu menší vrstvu substrátu
  3. nasázím květiny
  4. nasypu tu mulčovací kůru

Ráda bych, někdo, kdo s tím má zkušenosti, jestli mi může poradit…

Je to ve svahu a co když bude pršet? Neodplaví mi tu kůru???

Ten plevel mě tam štve, je to hned u vchodu, takže bych to tam chtěla mít krásný, aby každá návštěva hned mohla říct: „ježíš, ty tady máš, ale krásnou zahrádku“ :D :D :D :D

Děkuji všem pěstitelkám za radu a i za typy, co bych tam měla nasázet … kromě růží mě nic víc nenapadá…a nejlepší by bylo, aby to kvetlo tak nějak průběžně…

Děkuju moc za tipy.

Pavlička

Reakce:
 
Anonymni  07.06.08 20:31

Zrovna tady, Pavličko, řešíme něco podobného. Asi musíš dát vrstvu mulče hodně velkou, když to je svah. Jsou na to kdyžtak speciální textilie a zarážky proti odplavení.

Jinak substrát snad ani myslím nutný není, protože většinou ty květiny jsou v zahradnictví v koflíku se substrátem. Nebo lze dát substrát jen do díry pro vsazení rostliny (vykope se trochu větší). My máme trvalky orlíček, denivku, kakost, kontryhel, levanduli a hrozně se mi všechny líbí.

Petra

 
Anonymni  07.06.08 20:35

jo ještě se chystám dát do toho nějaké cibuloviny - tulipány, narcisy…

Petra

 
Macík74
1 příspěvek 07.06.08 20:46

ahojky já z vlastní zkušenosti doporučuju nejdřív plevel zahubit nějakým preparátem např. randap.. ono se to píše trošku jinak.. protože plevel je fakt prevít… stačí maličkej kořínek.. a roste furt dál! až to zežloutne.. tak zrejpat… dát textilní folii… dá se koupit a drahá není.. a pak prostříhnout díry a do těch sázet! ve svahu to chce i kamen! aby se to nesplavovalo dolů… a udělat jako skalku.. se svahem mám fakt zkušenosti.. pár fotek … mojí skalky..  

 
juma
3 příspěvky 07.06.08 21:02

Ahoj, dovoluji si zdůraznit tu textilní fólii, jak píše Macík74. Nám dělali zahradu zahradníci a fólii, zbojníci, nedali, prý si ta mulčovací kůra časem sedne a nebude prorůstat. Nevím, kdy se tak má stát, ale už druhým rokem pleju kůru jak divá :x , hlavně přesličce se v ní pěkně daří…

 
Pavlička
7 příspěvků 07.06.08 21:07

jéé, vy jste rychlé…děkuju…

Macíku, oni tam kameny byly, ale původní majitelé je prostě naházeli mezi ten plevel a to jaksi vypadá strašně kameny mezi pampeliškama a podobně…Zatím jsem je dala stranou a pak je tam zase teda nejspíš vrátím…máš to nádherný, doufám, že se brzo pochlubím svým výtvorem…

Péťo, díky za tip s tou textílií, už jsem zase o něco chytřejší. Ještě, že se mám, kde zeptat, okolo mě, totiž nikdo nezahradničí a kouká na mě, jako na blázna, když říkám, jak se těším, až se budu na chatě rejpat v záhonku 8O

Pro představu, jak to vypadá teď :twisted: 8O foceno loni, ještě s těma šutrama :evil:

 
Halka
26 příspěvků 07.06.08 21:46

To na ten plevel se jmenuje RoundUp a má to zelonožlutý obal. Já to používám na chodník a je to super.
 Halka

 
Pavlička
7 příspěvků 07.06.08 21:52

Holky, tak teď jsem našla článek - pisatel píše zkušenost s mulčovací kůrou a musela jsem se nasmát…ovšem, teď teda nevím, jakou mám koupit…koukala jsem, že teď má v akci Baumax 70 L za 75 Kč, nicméně aby mi tam vyrosly nějaký houby, tak na to nemám náladu.

S jakou kůrou jste spokojené?

Zde ten článek:

http://www.skudci.com/mulcovaci-kura

 
Sati
25 příspěvků 07.06.08 22:12

My jsme mulčovali poměrně hodně. Nejprve jsme hlínu potříkali asi 2× rondupem, je dobré plevely zahubit, na to jsme dali černou textilii a na ni kůru. Pokud by ti v kůře vyrostly houby můžeš být ráda - jsou to totiž smrže, které jsou dost vzácné. Nám bohužel vyrostly vždy jen první rok po rozvezení kůry. Pokud máš větší plochu oplatí se ti koupit ji ve větším množství - třeba vozík tam kde prodávají na váhu - my jsme kupovali najednou celou avii, vyšlo to o hodně levněji. Pokud chceš :,-(it cibuloviny doporučuji určitě do košů.
Jak jsem se dívala na ten svah nevím, jak tam bude tak kůra držet - myslím tím jestli dobře. Co ti ale můžu doporučit, zasaď si tam břečtan, krásně ti plochu zatáhne, neroste v něm plevel a zpevní ti svah. Klidně do něj zasaď i ty cibuloviny, když odkvetou zatáhnou se a máš to bez plevání :lol:

 
Sati
25 příspěvků 07.06.08 22:16

tady je dobře vidět část záhonu zarostlá břečtanem - zbytek zatím kůra 

 
Pavlička
7 příspěvků 08.06.08 09:44

Sati , no ten svah je asi fakt moc příkrý na to, abych to tam naházela, to bych pak možná mohla mít kůru i ve vchodě (při dešti např.), takže asi vytvořím po vzoru Macíka menší skalku a pak dole, jak je to relativně rovný, tak tam dám tu kůru a sem tam kytku.

Břečťan je fajn, ale když on myslím, nekvete :cry:

 
Pavlička
7 příspěvků 08.06.08 10:16

Holky, těch RoundUp - je více druhů a něco je levnější, něco dražší…

Co máte vyzkoušený? Našla jsem typ: Hobby, Aktiv …díky

 
Jura007
192 příspěvků 27.02.10 08:37

U ROUNDUPu je potřeba pozorně přečíst příbalový leták - on je to dobrý pracant, ale pokud se dostane kam nemá, tak je to prevít… :cert: A postřik provádět zásadně za bezvětří - pokud zasáhne nějakou okrasnou rostlinku, tak už jí není pomoci… Naštěstí je účinná složka ROUNDUPu těkavá, je to taková namodralá kapalina a zhruba za 2-3 týdny vyprchá sama. Ale to už jsou kytičky na pravdě boží… :nevim: Rozhodně bych na likvidaci plevelů nepoužíval zastaralé preparáty ve formě krystalků - jako je třeba ZEAZIN.

 
WoodArlene34  03.05.12 13:56
Re:

People’s culture can know close to to discount-program . Sometimes we order buy custom essays about this good post.

 
FlorineBlack35  06.02.13 19:45
Re:

Are you still hunting for reliable offshore software development center? Stop your searches, go to this Web page and you will receive high quality offshore software services from well-qualified professionals in this area of activity.

 
Dominik Mik
232 příspěvků 20.09.13 16:13

Mam opet velikou stiznost na ti pitomi zmrseny lidi co tady atravujou s nejakejma blbostma.Ja to nahlasim ted hned. Prosim podporte me.

 
Chris M. Dodds  24.02.14 04:58

You’re a good writer but remember that successful bloggers have to keep their heads around many different aspects of the medium, but at it’s core is being able to write compelling and engaging content on a consistent basis over time.

essays.mightys­tudents.com

 
Lipozene  31.07.14 20:23
thanks

Hello, you explain this topic very well and your style is really unique. Good job!
Lipozene

 
gmk05
1 příspěvek 20.08.14 03:54

Resources like the one you mentioned here will be very useful to me! I will post a link to this page on my blog sewa mobil jakarta . I am sure my visitors will find that very useful

 
Lipozene  16.10.14 19:14
great

This is too informative. i like your post. thanks for share
Lipozene

 
Lipozene  24.10.14 19:26
great

This is too informative. i like your post. thanks for share
Lipozene Reviews From Consumers

 
SlimQuick  15.12.14 13:18
great

Thanks for sharing SlimQuick SlimQuick

 
Hydro909
1 příspěvek 29.12.14 16:18
great

Wow! I am really impressed by the way you detailed out everything. It is really going to help me a lot. Thanks for sharing your thoughts so clearly. SlimQuick

 
jadrunka
1 příspěvek 10.05.15 10:20
zahonek a kúra

Chtěla jsem se zeptat stačí dát na záhonek jen kůru nebo musím i tu fólií nemám moc času chodit pořád otrhavat plevel děkuji za rady.

 
natyber
23 příspěvků 10.05.15 21:16

@jadrunka Ahoj, podle mě bys té kůry musela dát velkou vrstvu a i tak se obávám, že bude plevel prorůstat. Věř, že vytrhávat pak plevel z té kůry je děs :zed: Pokud tam dáš folii, tak se růst plevelů trochu trochu omezí, ale stejně to není ono. Najdi si takové květiny, které ti časem zaplní celý záhon a zabrání tak samy prorůstání plevelů ;)

 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu