Diskuze

Balkonové rostliny

Muškáty


60 08.10.11

Muškáty jsem nařískovala,pěkně se přijmuli,dokonce začli kvést :palec: .Chtěla bych je přezimovat a příští rok dát na okno,takže mám je jěště ostříhat :think: ,když je nechám na chodbě,nebo je mám nechat,ať rostou dál,mám je jěště na okně,příští týden hlásí ,jěště 15 st.tepla,takže nechat jěště venku,že jo?? :think: :think: díky


Reagovat
kyti5 08.10.11

nech je ještě venku, ale pozor na nižší noční teploty, stačí jedna chladná noc ...... a až je budeš dávat domů sestříhni je a aby nekvetly -zesílí se tím sazenice

mě se jich tedy moc neujalo /sazenic/ spíš jsem to zkusila… u těch co se mi líbily koupím si na jaře nové- nemám na to dobré podmínky je přezimovat


Reagovat
60 12.10.11

Hlásili od soboty přízemní mrazíky,tak už ty muškáty schováme??? :think: :think:


Reagovat
buliznik 12.10.11

asi ano,byla by škoda kdyby zmrzly,přestože mně ještě krásně kvetou :-P :think:


Reagovat
Magdalenka73 13.10.11

Ty moje snad ještě vydrží, mám je ve výšce,kde vždy první mrazíky přežijí, zasvé většinou vezmou až v půli listopadu.Ale předpověď moc příznivá není,letos tak dlouho asi nevydrží :think:.Já ale také vyhazuji,protože místo na ně nemám,tak je nechám spálit.Jen je mi jich líto, když jsou tak krásné :-(


Reagovat
Re: Magdalenka73 | Lidka 8 12.10.15

Bydlím v paneláku, truhlík dám na chodbu v mezipatře a tam zalévám 1× měsíčně a vydrží i zimu.. Je to škoda vyhazovat – nabídněte sousedům… :D :mavam:


Reagovat
kyti5 13.10.11

to tedy je škoda, ale co se dá dělat -však nadělaly parády dost, že jo :lol: :lol:


Reagovat
60 13.10.11

Já taky letos vyhodím ty z okna :cry: ,ale chci si nechat ty žíhané,ty byli moc pěkné a dala bych je na okna :lol:


Reagovat
buliznik 13.10.11

jsou pěkné,já mám tmavo-vínové s bílou,ale už jsem je ostříhala a uklidila-hlásí mrazíky tak nechci riskovat. :palec:


Reagovat
Re: buliznik | MarkyM 29.05.12

Ahoj, bude se dařit muškátům,když na ně bude svítit sluníčko tak zhruba čtvrtku dne?Nebo mají radši víc sluníčka?


Reagovat
ludmila60 29.05.12

Muškáty jsou hodně odolné,mně na ně svítí sluníčko jen ráno,ale když je jednou za týden přihnojím,tak krásně kvetou,pošlu pak foto,Lída :mavam:


Reagovat
JanaLos 15.08.12

Ráda bych se zeptala, co s muškáty po sezoně? Kdy se mají sundat z balkonu, odkvetou samy, nebo je mám nějak ostříhat a co pak s truhlíky? Bydlím v paneláku, sklep máme tmavou kobku a přemýšlím, kam je pak dát a co vlastně s nimi? Příští rok pokvetou znovu, nebo ne? Děkuji!


Reagovat
Re: JanaLos | kyti5 15.08.12

Pro vás asi připadne jedině je vyhodit po sezoně a na jaře koupit nové, protože kdo chce muškáty přezimovat je třeba chladnější a světlé místo – jinak z nich není nic- jen živoří


Reagovat
Re: kyti5 | JanaLos 15.08.12

A kolik stupňů a mají se zalévat a jak moc světla? Přemýšlím, že bych je dala k mamce do domu. Je mi líto je vyhodit.


Reagovat
Re: JanaLos | kyti5 15.08.12

Také je mi líto vždy je vyhodit, jsou ke konci sezony pěkné – bohaté – stále dost kvetou, ale po zkušenosti z let minulých už si nechávám jen pár zonálek/to jsou ty nepřevislé/ a pár těch co se mi líbí barvou květu- z nich jsem loni udělala sazeničky již touto dobou jsem je začala zapichovat do substrátu, aby pěkně zakořenily. Mám chladnou místnost s 2 okny je tam v zimě cca 6 stupňů což je pro ně do 10 st ideální. Chtějí stát na světle jinak jsou zesláblé a vyčouhlé a stejně na jaře nestojí za nic. Takže pokud máte podmínky je uchovat chce to zkrátit a nebo rovnou udělat nové sazenice .Zde si ještě můžete přečíst rady od jiných – další http://dum-a-zahrada.porad.cz/…muskaty.html


Reagovat
Re: kyti5 | JanaLos 15.08.12

Tak moc děkuji! Mám právě ty převislé.


Reagovat
aloša 15.08.12

Zdravim. muškaty přezimuji doma mam na to misti.ale ne vždy mi vydrži. :roll: ostřiham je uplne oni pak obrazi.ale vetčinou koupim pár novejch. :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: aloša | JanaLos 16.08.12

Alošo-děkuji, tak to zkusím a uvidím. A v tém článku, viz. výše co poslala kyti5 píšou, že se to má zbavit hlíny, nechat osušit kořeny a zasypat pískem, nebo pilinami, taky to tak děláte? A zalévat? A kdy je nejlepší je z toho balkonu sundat, v září, v říjnu? Nebo prostě až udeří první mrazíky?


Reagovat
Re: aloša | emilyi 26.09.13

Že je vyklopím z květníku, dám do papírového pytle a do jara uložím do sklepa/v paneláku/. Na jaře stačí z nich vyklepat hlínu a podle stavů seříznout či nařízkovat a zasadit. Do květníkům dám vrstvu hlíny, posypu slepičím hnojivem adoplním hlínou a zasadím. Chytnou rychle a jsou krásně bohaté… Jinakl i do truhluků na balkonech je dávám v květináčích. Je to praktičtější při jarních výkyvech tepla a líp se zalívají… čili líp se udržuje stálé vblhko…


Reagovat
ludmila60 06.11.12

Já je dala už dovnitř, ale v sobotu je už ostříhám a odnesu do sklepa, někdo je má celou zimu u okna, jako moje známá a pořád ji kvetou, ale nemá v pokoji víc než 15 st. tepla, nejlepší je to v ložnici, kde se tolik netopí, Lída


Reagovat
PAPI9719 07.11.12

My naše muškáty dáváme na zimu na chodbu rodinného domů kde se netopí k takzvaným luxferům. Stačí jim malá zalivka. Na zimu shazuji listy. A na jaře krásně vyraší.


Reagovat
PAPI9719 07.11.12

My naše muškáty dáváme na zimu na chodbu rodinného domů kde se netopí k takzvaným luxferům. Stačí jim malá zalivka. Na zimu shazuji listy. A na jaře krásně vyraší.


Reagovat
Re: PAPI9719 | tcvc1a 25.11.12

Něco pro inspiraci na jaro 2013. Zahradnictví Valinová


Reagovat
Re: tcvc1a | ludmila60 13.01.13

Překrásné :palec: :palec: :palec: :potlesk: :potlesk:


Reagovat
Re: tcvc1a | Bára1968 28.03.13

Nevíte někdo proč mi žloutnou listy u muškátu


Reagovat
Re: tcvc1a | Petrali 11.06.14

Ahoj všem, prosím o radu, jak vytvořit takový krásný muškátový sloup? Hledala jsem na netu a nenašla jsem nic…jsou na to nějaké speciální stojany? děkuji moc


Reagovat
Re: Petrali | anitep 11.06.14

Se používají speciální květníky na patro. Jsou to mísy spojené ve středu sloupkem.


Reagovat
Re: anitep | petrali 16.06.14

[citace] @anitep píše: Se používají speciální květníky na patro. Jsou to mísy spojené ve středu sloupkem. [/citace] Děkuji, jenomže já je nemůžu nikde na netu najít…nemáte tip, kde je sehnat? Moc díky


Reagovat
emilka12 28.03.13

Mě taky žloutnou. Pokud na nich nemáš mšice nebo puklice nebo liné parazyty tak semění každou chvíli počasí a moc je nezalívej. Taky to muže byt přelitím. :mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | Bára1968 28.03.13

Děkuji


Reagovat
emilka12 12.04.13

Už máte muškáty venku :?: :?:

Příspěvek upraven 26.09.13 v 14:08


Reagovat
Re: emilka12 | muškatek 12.04.13

Emilko dnes jsem je stěhovala do skleníku listy žloutnou taky proto, že mají málo světla. :lol:


Reagovat
Re: emilka12 | ludmila60 12.04.13

Ahoj Emilko, já jsem odvaha a zítra dávám muškáty na okna, ale jen proto, že bydlím až ve 2 poschodí. Dělám to každý rok brzo a oni zesílí, tak hodně zdaru :palec: :palec:


Reagovat
emilka12 12.04.13

Muškátku a máš ho vyhřívaný :?: :mrgreen:


Reagovat
Re: emilka12 | muškatek 12.04.13

Emilko nemám studený, ale kdyby mrzlo což nehlásí tak bychom zatopili. :D


Reagovat
emilka12 13.04.13

Děkuji dívky. Já je dávám ven už co vysvitlo slunko ale na noc sklízím. :mavam:


Reagovat
ibišek 13 14.04.13

Prosím poradit, jéta pěstuji rozmarýn venku na zahrádce, na zimu je v zasklené lodžii. Pořád se mu dařilo, letos se do něj dalo padlí, poradí někdo co s tím? Děkuji


Reagovat
ibišek 13 14.04.13

Jak zjišťuji již se mohou dát za okna převislé pelargonie, nemám zkušenosti, kolik jich do truhlíku dát – koupila jsem jich na 4 truhlíky 20 ks – a jestli zaštipovat. Moc děkuji a ať se Vám daří.


Reagovat
Re: ibišek 13 | ludmila60 14.04.13

Já dávám do truhliku 3 kusy, ale mezi ně dávám jěště lobelky, nebo milionbels a pod, komu se co líbí, žluté, fialové, nebo modré, pak to hezky vypadá, Lída :mavam:


Reagovat
kyti5 14.04.13

Právě jsem je vynesla ven zaštípla jsem je už před 3 týdny, teprve obrážejí – snad z nich něco bude ;) ;) ;)rozdělte je do truhlíků můžete mezi zasadit i zelenec nebo plectranthus :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
HaGr 14.04.13

No vidíš Kyti, a mě by ani nenapadlo dát zelenec ven, to jsem zase ráda, že jsem sem nakoukla, protože ho máme všude moc, tak ho zkusím nasadit ven :dance:


Reagovat
HaGr 14.04.13

K tomuhle údaji by se asi hodilo ještě napsat velikost truhlíku :think:,ale jak nás na Konvi znám, tak to každý děláme trochu jinak ;)


Reagovat
emilka12 14.04.13

Dala jsem do šedesátky obyčejného truhlíku všech deset muškátu. Jsem zvědavá co to udělá. :roll:


Reagovat
ibišek 13 17.04.13

Díky za připomínku HaGr, truhlíky jsou samozavlažovací Frajmanovy 60cm, místo pro sázení 40 cm. Mám s nimi dobrou zkušenost. Vždy jsem do nich sázela 3 pelargonie vzpřímené velkokvěté a byl celou sezonu až do zámrazu plný balkon květů. Letos jsem se rozhodla pro pnoucí, ale zkušenost chybí. :)


Reagovat
emilka12 12.06.14

Letošní


Reagovat
muš. začátečník 17.06.14

Ahoj, letos jsem začala pěstovat pelargonie poprvé, bohužel jsem nevěděla nic o zaštipování, a proto je mám moc řídké a vytáhlé, myslíte, že je mám ještě teď v červnu ostříhat, i když už kvetou? Moc vám děkuji za odpověď.


Reagovat
Re: muš. začátečník | kyti5 17.06.14

No hodně se tím zpozdí kvetení


Reagovat
muš. začátečník 17.06.14

Ještě mě napadlo, že bych k těm chudáčkům, místo ostříhání, zasadila ještě něco jiného. Nemáte někdo nápad nebo zkušenost, co by se hodilo k řídkým pelargoniím do truhlíku na jižní straně?


Reagovat
Re: muš. začátečník | kyti5 17.06.14

Já měla vždy plectrantus pěkně se rozrostl a dobře to vypadlo, ale oni se vám ještě ty muškáty rozrostou, vždyť je začátek sezony


Reagovat
Re: kyti5 | MarkyM 05.05.15

Ahoj, tak jsem dneska koupila vzpřímené muškaty plnokvěté. Každý ma jeden květ. Myslíte, že mám ty květy ustipat nebo to mám nechat byt?


Reagovat
Re: MarkyM | emilka12 05.05.15

Květy bych nechala :)
:mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | emilka12 05.05.15

:mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | MarkyM 06.05.15

[citace] @emilka12 píše: Květy bych nechala :)
:mavam: [/citace] To jsem chtěla slyset, díky :) :kytka:


Reagovat
MarkyM 06.05.15

@emilka12

Ty blaho to je nádhera :potlesk:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.