Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Můžou za plíseň v domě kytičky??


začátečnice 16.05.13

Zdravím všechny lidičky co mají rádi kytičky, máme doma šílený problém, který se snažíme již několik let vyřešit. Máme starší domek, který je podříznutý a jsou vyměněna plastová okna. Bývalo to opravdu mokré stavení. Jenže každý rok se nám objevila plíseň kolem oken a na některých rohách. Dala se tedy okna zateplit a zedníkem nám bylo řečeno, že máme barák plnej kytek a ta vlhkost, je díky nim. Víte lidičky nedovedu si představit, že bych měla dát svá zlatíčka pryč, mám tady fíkus který jsem dostala když jsem se vdávala a to je 30let. Ta co máme stejné zkušenosti, co s tím,??Jak se plísně zbavit???Děkuji za odpověď Hanka


Reagovat
emilka12 16.05.13

V zimě mám plísenˇna oknách taky, ale jen když Málo větrám. Je to od kytek co mám na okně. Ale že by mě zaplísnily byt v rohách, to ne.Moje rodiče měli taky stary vlhky barák, pak ho podizolovali a pokud se topilo na šporáku tak to bylo v pohodě. Potom si dali etážové kamínka na plyn a barák se celý zaplísnil. V tej plísni matka žila několik roku a dnes má astma. :mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | začátečnice 16.05.13

Děkuji za odpověď, také mám právě strach z plísně a zdravotních následků. Já na okně nemám moc kytiček jen orchidee a to snad není tak hrozné, ale mám hodně květin po bytě. Topení máme na tuhá paliva, takže jak se říká suché teplo. Prostě nevím, děkuji Hana


Reagovat
Hugicek16 18.05.13

Par rad: poridit ceresit na absorbci vlhkosti, a hlavne vetrat a vetrat a vetrat, a zbytecne neprelivat a kde a jak susite pradlo?


Reagovat
Re: Hugicek16 | začátečnice 18.05.13

Tak prádlo sušíme vlastně přes zimu v bytě, no jo nyní mi to asi došlo, taky se vypařuje voda. No jo tak bydlet na nějakém ostrově kde je celoročně teploučko bylo by to fain.


Reagovat
Hugicek16 18.05.13

Nám se totiž taky dělala plísen od sušení + špatně těsnění rámu okna kam zatékala voda


Reagovat
Re: Hugicek16 | začátečnice 18.05.13

No dobře a jak zjistím, že mi třeba netěsní okna.Je pravda, že je mám v zimě orosená, ale jak najít poctivou firmu která jen neslibuje a odvede práci tak jak má???je to s plísní opravdu tak těžké??


Reagovat
Hugicek16 18.05.13

To se pozna, kdyz prostrcite prst mezi ram a, zed tak je to spatne, nebo mezi ram a venkovni parapet, do techto mezer zateka destova voda a zed nasava. opravdu staci vetrat a jak jsem jiz psal pouzit ceresit. kdyz jsou okna orosena tak tesni. no ale my jsme to vyresily tak ze jsme poridily savo a suciku a neveril bych ze z pradla je po suseni tolik vody ktera pri suseni na susaku jde do zdi.


Reagovat
Re: Hugicek16 | začátečnice 19.05.13

Tak je pravda, že jsem měla do letoška vedle okna ke zdi, asi tak na celou ruku, proto jsem nechala udělat, zateplení, jsem zvědavá, jak to bude vypadat letos. Zkoušela jsem už hodně věcí ještě zafinancuji ten –ceresit. A to je jen jeden druh a nebo je toho více a jak to vlastně vypadá???


Reagovat
Hugicek16 19.05.13

http://www.stop-vlhkosti.cz/…op-vlhkosti/

obcas miva Tesco v akci. jinak zatepleni kolem oken vse utesni a jeste pomuze snizit vlhkost byte


Reagovat
Re: Hugicek16 | začátečnice 19.05.13

Děkuji za radu, budu doufat, že to vše pomůže a přitom, ta moje velká láska KYTIČKY–budou moci zůstat. Ještě jednou díky Hanny


Reagovat
Anonymni 15.01.20

Dobrý den, kytky pryč dávat určitě nemusíte. Váš problém vyřeší odvlhčovač vzduchu. Tím, že jste si pořídili nová okna, tak dům nevětrá tak, jak by měl, takže je potřeba vlhko z domu nějak vytáhnout. Mrkněte se na tento článek http://www.utulnydum.cz/…-potrebujete , je tam problematika s vlhkostí v domě pěkně popsaná. Přeji v boji s plísní hodně štěstí.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.