Nemoc merunek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Josef13  09.01.11 16:13
nemoc merunek

Chci se zeptat na nemoc ktera se vyskytuje u nasi asi petilete merunky. Jedna se mi o plody, ktere jsou po dozrani minimalne z poloviny napadene jakoby kozovaze a tim nepozivatelne. Domnivam se ze se jedna o nejaky druh plísne.Prosim napiste mi o jakou se jedna chorobu, popripade jaky druh postriku bych mel pouzit.
Dekuji pepca :-D :-D :-D

Reakce:

julisek
51 příspěvků 09.01.11 16:34

hod tu prosim fotku :-)

Jura007
192 příspěvků 09.01.11 20:34

Ta fotka by opravdu byla dobrá. Bez ní těžko něco psát - ale jen tak obecně: meruňky vytvářejí po odkvětu víc plodů, než je strom schopen uživit. Některé z nich prostě zakrní, protože jsou nedostatečně vyživované - jako by trochu vysychaly… Pak jsou takové trochu scvrklé.
Rozhodně se vyplatí plody přetrhávat, když mají v průměru okolo jednoho a půl centimetru.
Jinak si nejsem vědomý nějaké plísně, která by toto způsobovala…

60
1930 příspěvků 22.08.11 23:11
meruňka

Dobrý den a mně můžete poradit?mám meruňku prvním rokem a hodně se mi větve táhnou do výšky,mám je zastřihnout,aby zhoustla?a kdy se to stříhá,jestli vůbec,děkuji :think:

brasica  13.06.13 08:28
Bylinky

http://eshop.nejlevnejsizahradnik.cz/

Longina
4 příspěvky 05.08.13 22:41
a zase meruňky

Mně letos plodila meruňka porvé, květy byla doslova poseta, ale plodů mněla 11,co s tím? Děkuju za odpověď
:dance:

Váš příspěvek