Diskuze

Ovocné stromy

Nemoci švestek


Josef Varaď 20.06.13

Letos se mi plody švestek přeměnili na žlute neforemne plody bez pecek. Zhnijí a opadnou poraďte co s tim. Josef Varaďa. Děkuji.


Reagovat
Re: Josef Varaď | Petr Havelka 06.05.14

Tak to Vám přešel přes švestky mráz.


Reagovat
Re: Petr Havelka | Josef Varaďa 07.05.14

Dobry den pane Havelka. Švestky mraz určitě nepřešel. Letos se to ukazuje taktež. Co s tím. JOSEF.


Reagovat
Re: Josef Varaďa | Petr Havelka 09.05.14

Tak to Vám pane Varaďa moc nepomůžu. sám mám problém, srbské švestky. Jedna se mí pravidelně „neopylí“ je na ní doslova pár švestek a další zase má na nových přírůstech červené listy navíc doslova přitahuje mšice.

Právě když se stane, že je přejde květnový mrazík tak malé zelené švestky zežloutnou a když do nich cvrnknete odpadnou. Taková je moje zkušenost.


Reagovat
Re: Josef Varaď | Jana Štefková 30.05.16

Prosím o radu.Na stromě švestky jsem našla nápadné plody – jsou světle zelené, zploštělé. Podle toho, co jsem tady našla je to asi "Puchřelost plodů ".Zjistila jsem to až teď a nevím co s tím. Ochranu jsem tady našla, ale jako prevenci. Ale na to je už pozdě. Jde ještě zbytek plodů zachránit???A jak?­?? prosím o radu!!! Jana Št.


Reagovat
Josef Varaďa 09.05.14

Dobry den. I tak vam moc děkuju.


Reagovat
Olga z Pelhřimovska 01.11.14

Zdravím. Máme velice starou hrušeň která má dobré hrušky k zimnímu uskladnění ale uvnitř jsou tvrdá místa která se nedají ani rozkousat. Potřebovala bych vědět jesli je možné tuto vadu odstranit nějakým postřikem před kvetením nebo je to už trvalá vada. Děkuji za odpověď


Reagovat
Re: Olga z Pelhřimovska | pckop 01.11.14

Kamenčitost hrušek. Nedostatek boru nebo nadbytek vápníku v půdě, který blokuje příjem boru.


Reagovat
Olga z Pelhřimovska 02.11.14

Zdravím, děkuji za odpověď pokusíme se to napravit, hlavně že, víme že je to řešitelné Olga


Reagovat
Fanek 02.05.17

Dobrý den. Květy durancií a trnek padají včetně stopek. Co je příčinou? Postřik proti přezimujícím škůdcům jsem provedl. Děkuji za odpoveď. František


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.