Diskuze

Pokojové rostliny

Orchidea a málo zelené listy


MarkyM 24.02.13

Ahoj, mám orchideu, která roste už pátý možná šestý rok v kuse, ale má světle zelené listy a ty nahoře jakoby mírně pokroucené, nevíte čím to je? Je pravda, že se o ně nijak extra nestarám, jen je zaliju a hotovo. Právě jsem se dočetla, že listy mají být tmavě zelené a ty nové co vyrůstají mají být stejně velké jako ty pod nima.


Reagovat
Tereza5555 24.02.13

MarkyM, to, že nově vyrůstající listy mají být stejně velké jako ty,,staré´´ nevím, ale ty moje listy (nově vyrůstající) taky nejsou stejně velké jako ty pod nimi, prostě rostou a časem jsou podobně nebo stejně velké jako ty staré, ale třeba co mám orchidej tak čím starší listy, tím větší listy a ostatní je postupně časem dorůstají. Co se týče těch zkroucených listů, zkus sem přidat foto.


Reagovat
Re: Tereza5555 | MarkyM 25.02.13

Tady je foto…


Reagovat
ORCHILA 26.02.13

Možná je něco špatně se zalíváním má se zalívat jednou za 10 dní v zimě, v létě jednou za týden do 2 litrové láhve odstáté vody dá vám na dno vršku hnojiva na orchidee, ale mají rády světlo takže nejlépe s ní za okno, ale zase na ni nesmíš pouštět mráz z okna. Také když ji zaleješ nesmíš nechat v misce dlouho vodu a po chvílce vodu z misky vylit. Možná by chtěli i přesadit jestli je máš plné kořenú, ale to si musíš koupit substrát na orchidee což je kůra, tak at´ se daří. :dance: :dance: :dance:


Reagovat
Tereza5555 01.03.13

Ahoj, koukala jsem na fotky a takhle ty pokroucené listy máme i my, já jsem tomu nevěnovala doposud nějak pozornost, myslela jsem, že je to normální, hnojíš je při namáčení/zalévání? Pokud ano tak opravdu netuším, čím by to mohlo být. Možná jak píše ORCHILA-něco se zalíváním, anebo to hnojení.

Jinak na té prostřední fotce jsem koukala, nechci tě vůbec strašit, přece jenom z fotky to není pořádně vidět jako ve skutečnosti, ale připadalo mi to, jako by tam byly puklice, podívej se na to. Místo, kde mi to připadalo jsem zakroužkovala. Třeba o tom víš, a není to nic. Tak ať se daří.


Reagovat
Re: Tereza5555 | MarkyM 01.03.13

@Tereza5555

Minulý týden jsem hnojila poprvé :oops: Ty puklice znamenají co?


Reagovat
Tereza5555 02.03.13

Já nevím, jestli tam opravdu jsou jenom mi to tak připadalo. Puklice je škůdce, který má takovou,,schránku, štít´´ a právě kvůli němu se jich jde špatně zbavovat, mají hnědou barvu, někdy bývají leptavé, pod tou schránkou však není jeden škůdce ale mnoho., bývají přisáté na listech, stoncích a z rostliny sají šťávy a tím ji oslabují, někdo se jich zbavuje mechanicky (ubrouskem je,,odlpoupne´´ nebo různými postřiky, ale jak jsem říkala, jak mají ten štítek tak se vlastně k nim pořádně ten postřik ani nedostane a proto se říká, že se jich špatně zbavuje, mě se jich povedlo zbavit z kanadských borůvek, avšak museli jsme je ptávě tím ubrouskem slupovat, není to nic hezkého, a občas se mi zvedal nad tím žaludek, brrr, fuj. ale povedlo se, a to je to co jsem potřebovala. tak se podívej jestli to jsou teda ony, na internetu určitě k tomu najdeš další psaní, a i tu charakteristiku, na začátku tohohle příspěvku jsem ti jí taky napsala (zkrácenou). tak budu držet palce, a jak jsem říkala, nechci strašit vůbec to nic nemusí být!


Reagovat
emilka12 02.03.13

Na puklice je dobrá mydlová voda :mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | KattyCaprio 14.03.13

[citace] @emilka12 píše: Na puklice je dobrá mydlová voda :mavam: [/citace] Děkuji za radu!! :mavam:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.