Diskuze

Pokojové rostliny

Orchidej a moje nešikovnost


začatečnice Hanny 17.07.13

Zahradnice a zahradníci prosím o pomoc při přesazování se mi ulomil středový lístek, přišla jsem tímto o kytičku a nebo vyroste středový lístek znovu??


Reagovat
Tereza5555 17.07.13

Myslím, že pokud máte na mysli to co já, tak bude žít dál, ale bylo by lepší kdybyste sem vložila fotku, jestli je to opravdu ono.


Reagovat
začatečnice Hanny 18.07.13

Posílám ty fotografie, snad budou stačit :lol:


Reagovat
Tereza5555 19.07.13

Zkuste to posypat černým uhlím, desinfikuje a taknějak tu ránu uzavře-zacelí. myslim, že to není tak strašné (sice z fotek to není moc poznat, ale dá se to), chce to spoustu trpělivosti, já třeba asi už rok léčím phalku co měla hnilobu srdíčka, a už to začíná vypadat nadějně…chce to věřit, věřit, věřit, že to dopadne dobře a někdy třeba k uzdravení trošku přispěje když si s rostlinami budete povídat-je to osvědčené i ostatními lidmi, už se tu na konvi o tom mluvilo. Tak hodně štěstí :kytka:


Reagovat
Re: Tereza5555 | pucek 20.07.13

Už nemá ani listy ani kořeny :,( a přesto jí na starém květním stvolu vyrostla nová rostlinka. Pokud jí narostou kořínky, máme vyhráno :lol:


Reagovat
Tereza5555 20.07.13

:potlesk:

já koukala, u té co ji léčím, tak možná taky bude mít keiku, jestli to není teda výhon na květ, je to ještě hodně malé v paždí listů, takže to není moc poznat, tak uvidíme. Je stejně krásné, že rostliny když se jim něco stane tak dokážou takhle,,vyhnat´´ novou rostlinku, většinou. :potlesk:


Reagovat
začátečnice Hanny 20.07.13

Moc děkuji za radu, dostala jsem pár orchideí k narozeninám, mám je už přes rok nádherně kvetou, nerada bych o ně přišla. Je to nádherná kytka :kytka:


Reagovat
začatečnice Hanny 20.07.13

Pokud se mi to povede tak ukázka orchideí.


Reagovat
DenBára 12.01.14

Také mám doma orchideje, ale skoro vůbec mě nekvetou. Má někdo radu co dělám špatně? Díky


Reagovat
Re: DenBára | pucek 13.01.14

DenBáro, těžko radit, když jsi nenapsala, co pro ně děláš, kde je máš, atd. Základní péči určitě znáš- co nejvíc u okna, rosení, koupání, správný substrát a někdo i hnojí. Já nehnojím, přesto každý rok kvetou.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.