Diskuze

Pokojové rostliny

orchidej - ustřihlý stonek


Diggy 17.05.10

ahoj holky, asi před půl rokem jsme si koupili orchidej, jelikož jsme o nich nic nevěděli tak po odvětu nám stonek usychal tak ho manžel ustřihnul asi tak 3 cm od listů :cry: :oops: . Orchidej nám vypouští nové kořeny ale stonek nic. dá se s tím ještě něco udělat? :?: Nebo už budeme mít jen listy a květy žádné. moc děkuji renča f.


Reagovat
céčko 17.05.10

Další stonek určitě vyroste, ale trvá to delší dobu, i měsíce. Hlavně vyčkat, mě vyrazil nový stonek po dvou měsících. :lol:


Reagovat
bubli 19.05.10

Jak pise cecko, je treba trpelivost, me taky stonek seschl a po roce se objevil novy.


Reagovat
marťanka2 22.05.10

Diggy,u orchidee je třeba trpělivosti.Manžel ustříhniutím stonku nic nezkazil.Jako každá kytka,i orchidej musí odpočinou a nabrat sílu pro další kvetení,škoda,že to trvá. Chtěla bych ti dát radu,i když možná o tom víš:Když ti orchidej odkvete,ustřihni stonek nad třetím očkem.Může se stát,že znovu vyžene výhonek z některého očka.Mně se takhle vykvetlo už asi pět orchidejí(teda pokud máš phalenopsis).No a když stonek i tak bude schnout,tak to šmikni celý. Hodně štěstí při pěstování


Reagovat
Veruš1 26.05.10

Diggy, orchidee jsou nezmaři. Já jsem byla nešťastná, že jich mám tolik a k „ničemu“ a letos se zbláznily. Všem vylezl nový stonek a i ze zasřižených výhonů lezou nové. Přidám foto. Jinak jim to trvalo všem cca třičtvrtě roku.


Reagovat
Veruš1 26.05.10

A ještě jedna


Reagovat
Magdalenka73 26.05.10

Také jsem už nad nimi lámala hůl,ale po roce znovu konečně nakvétají.U jedné to však nejsou květy,ale rovnou dva nové výhony,tak budu množit :wink:


Reagovat
Jase1 26.05.10

Taky mám orchidej (roční :mrgreen: ), loni jsem ji dostala k svátku, krásně rozkvetlou, po odkvětu jsem to celé ustříhla, trvalo jí teda třičtvrtě roku než nasadila nový šlahoun, ale teď mi kvete už od března a dokonce jí vyráží další šlahounek. Zalívám ji 2× týdně (malonko) a teď od března ji při každé zálivce hnojím. Mám to namíchané v 1,5 petflašce


Reagovat
jahulka 05.06.10

Já taky ten stonek u orchidejí po odkvětu taky stříhám a vždy tak po roce znovu vykvetou. Ale množit jsem je nikdy nezoušela, jak se to dělá? :-?


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.