Diskuze

Tropické okrasné rostliny

Palma - plíseň od středu


Mevita 16.07.15

Dostala jsem datlovou palmu. Již od počátku měla špatný střed. Po dvou měsících jsem se rozhodla palmu přesadit a prohlédnout kořeny. Nejdříve se zdálo, že jí to prospělo. A pak se stav opět zhoršil. Zalévám pouze spodem, rosím dvakrát týdně :palec: ed. Dnes jsem šla ten suchý střed ustřihnou a zůstal mi v ruce byl úpně volný jako uhnilý co s tím mohu dělat?


Reagovat
Anonymni 27.08.22

Thanks for your helpful information. I have been struggling to find many questions about this issue. I will follow you! dordle game


Reagovat
ligamentclaim 02.02.23

Nearly half of the top 10 resorts in Italy are located between Sorrento and Amalfi, including two in Positano; the Hotel Caesar Augustus (No. 6) is on the island of Capri, only a ferry trip across the Bay of Naples from the Amalfi Coast.. quordle


Reagovat
Anonymni 08.02.23

In daily wordle is a great game to have around when you're sad, tired, or just need a little reminder that life is great!


Reagovat
Anonymni 08.04.23

I think making a website like you is an advantage for you, I am very happy to share my feelings with everyone, I am very passionate about the game because it is very interesting. Please take the time to experience with me here: quordle


Reagovat
Anonymni 02.06.23

Thanks for an interesting blog moto x3m. What else may I get that sort of info written in such a perfect approach? I have an undertaking that I am just now operating on, and I have been on the lookout for such info run 3.


Reagovat
samkumar10090 12.03.24

www.aka.ms/addpc is an incredible feature that allows users to seamlessly combine their smartphones and PCs for an enhanced digital experience by using www.aka.ms/addpc Users can experience greater synchronization between devices by linking their PC with their phone, sharing files, notifications, etc, between both devices seamlessly. If you need assistance getting started or using Phone Link via www.aka.ms/addpc , this guide is here to walk through every step involved.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.