Diskuze

Bylinky a koření

Pěstování bylinek - zesílení, přesazování atd.


JanaSen. 14.07.15

Dobrý den, v pěstování bylinek jsem začátečník, v květnu jsem si zakoupila v OBI semínka, speciální substrát pro bylinky, truhlíky a květináče a zasadila jsem majoránku, dobromysl, bazalku, kopr, mátu, koriandr, polníček, rukolu, špenát (to byla asi blbost do truhlíku, že jo?), rozmarýn, levanduli, tymián a šalvěj. Bydlím v městské činžovním bytě se zahrádkou, bylinky mám na okně v truhlících a květináčích, jde sem hodně světla a okna jsou směrem do zahrady, na zahrádce pěstuje moje teta hlavně květiny, ale není tam asi příliš úrodná půda, zkusila jsem tam později některé z bylinek přesadit (špenát, rukolu, polníček, kopr, oregáno) a všechny odešly, chytla se jen rukola, která zatím jakž takž přežívá. Moje bylinky vzešly skoro všechny až na rozmarýn a levanduli, ty ani nevyklíčily, otatní rostou, ale všechny mají jen delší šlahouny a menší lístčky, akorát šalvěj vypadá slnější s větším listem. V červnu jsem všechny přesazovala, aby měly více místa a část se pokusila dát jak už jsem zmínila na zahrádku – bez úspěchu. Také jsem zakoupila speciální hnojivo na bylinky a začala je cca 1× za 14 dní hnojit. V souvislosti s přesazováním se chci zeptat, jak to správně provádět, jak často a zda rostlinku po rostlince, nebo jen v trsích, či je t individuální u každé bylinky? A jak dosáhnout toho aby zesílily? Zastřihovat je? Děkuji za vaše případné rady. s pozdravem a přáním hezkého dne, Jana


Reagovat
pucek 14.07.15

Já bych zastřihovala.


Reagovat
Anonymni 29.01.21

Zdravím, my jsme také doma zkoušeli pěstovat nějaké ty bylinky, dokonce jsme si i vyzkoušeli pěstování guarany, ale to se nám upřímně ani moc nepovedlo… Tak jsme se rozhodli jít tou cestou, že si ji raději pořídíme z nějakého ověřeného obchodu a tím obchodem je https://eshop.guaranaplus.cz/…a-100-kapsli … Tak kdyby náhodou někdo měl chuť zkusit něco nového, tak mrkněte :-)


Reagovat
Anonymni 30.06.21

Ahoj i já jsem si chtěla nedávno udělat doma svoji vlastní bylinkovou tinkturu a všechno možné – no, ale nepodařilo se mi to… Bohužel jsem musela všechny bylinky vyhodit, protože to neumím pěstovat… Udělala jsem ale následující věc – pořídila jsem si vše potřebné už hotové a to z těchto stránek zde – https://www.cibdol.cz/cbd-olej , tak mrkněte a zkuste to také :)


Reagovat
Anonymni 23.11.21

Já teď dost přemýšlím nad tím, že bych si doma začala pěstovat oregáno. Hodně je teď u nás doma totiž v kurzu domácí pizza a ta bez oregána prostě nejde. Myslím si, že těsto na pizzu už mám docela zmáknuté, správné pizza příslušenství mám doma také, jen to oregáno mi chybí. Samozřejmě, dá se koupit v obchodě, ale to prostě není ono.


Reagovat
Anonymni 03.05.22

Ahoj, měla bych takovou otázku. Nezkoušel jste někdo pěstovat bylinky doma pod LED osvětlením? Mám na mysli taková ta světla pro pěstování, jako mají například tady. Ještě nedávno jsem netušila, že něco takového vůbec je, dozvěděla jsem se o tom díky jednomu článku a dost teď uvažuji nad tím, že bych to vyzkoušela.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.