Diskuze

Bylinky a koření

Pěstování koriandru od semene


Tsuki 17.09.14

Zdravím,

bydlím v apartmánu a chci si pěstovat nějaké bylinky. Momentálně mám spadeno na koriandr ale s pěstováním nemám zkušenosti.

Mám truhlík a talířek pod truhlík a teď uvažuji nad zeminou. Píše se, že koriandr chce dobře propustnou a výživnou půdu. Tomu moc nerozumím. Nevím jak poznat, která půda je propustná a výživná. Mám doma koupenou zeminu „Pro pokojové rostliny“. Mám do ní přimíchat písek nebo něco, aby byla propustná? Jak získat vhodný materiál, který do půdy přimíchat (aby nebyl něčím nakažený)? Nebo mám přímo koupit nějaký jiný druh zeminy? Třeba pro orchideje či tak něco?

Jak zajistit, aby zemina byla výživná? Mám zeminu něčím přihnojovat? Kdy a čím, když chci tu bylinku následně jíst? Jak poznám, jaké minerály atp. potřebuje? Stačí jen jednou za určitý čas nasypat nebo nalít jedno a to samé hnojivo, nebo se musí pozorovat stav rostliny a podle toho rozhodnout, jaké minerály tomu chybí a jak je doplnit? Jak se na bylině pozná, co jí chybí?

Co znamená „pravidelná zálevka“? Všude píšou toto, ale to znamená že mám bylinku zalévat pravidelně jednou denně, nebo jednou měsíčně,…? Jak poznám jak často ji zalévat?


Reagovat
Anonymni 27.06.23

My mother loves to grow vegetables so I know this vegetable, it has a fairly short life and also goes well with dishes like pho.world of mario


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.