Diskuze

Zelenina

pěstování kukuřice


petula-30 23.04.10

Dobrý den.Prosím někoho o radu.Snažím se pěstovat kukuřici. nevýhoda je ,že je tu vysoká nadmořská výška, tak váhám zda ji dát ven na záhon a nebo raději do skleníku. diky petra .z karlo.kraj :think:


Reagovat
Re: petula-30 | IMD 28.04.15

Dobrý den,

pro ochranu kukuřice před bzunkou ječnou jsou výborná dravá háďátka, proto bych doporučil víc než moření a insekticidy tuto metodu. Je pravda, že kukuřice, je už natolik přešlechtěna, že neuvolňuje tolik aromatických látek při poškození a háďátka si při napadení tolik nepřivolá, ale i tak si myslím, že je to jeden z alternativních směrů, nechceme-li tolik užívat insekticidy.

S pozdravem

Ing. Martin Dokoupil


Reagovat
Re: petula-30 | magdaléna 17 06.05.15

Dobrý den.. Letos jsem poprvé zasadila kukuřici cukrovou,, zasadila jsem v polovině dubna.. Kdy začne vylézat??? Ještě není nic vidět… Nezasadila jsem brzy,, nebo pozdě?? jsem zvědavá jestli vůbec něco vyleze.. :)


Reagovat
buliznik 23.04.10

Jedině na záhon,jsme sice jen ve výšce cca.3oom,ale každý rok dosahuje výšky 2.metry,je na slunečném místě a hodně zalévám.At se daří!!!! :lol:


Reagovat
Jura007 23.04.10

No, pro kukuřici je vysoká nadmořská výška tak 900 metrů..... Důležitější je, kam je pozemek natočený, aby rostlinky sbíraly hodně sluníčka – a taky dostatek vody. Je to do jisté míry žíznivá rostlina…


Reagovat
petula-30 23.04.10

tak to jsem rada. s radosti se do toho pustim.(tedy az prijde spravny cas). moc dekuji a at to roste :palec:


Reagovat
fidla 23.04.10

jeste si zkus vybrat „odrudu“ vhodnou pro vasi oblast,pokud budes mit tu moznost. urcite se zadari :palec:


Reagovat
Jura007 23.04.10

Kukuřice pochází stejně jako rajčata a brambory z oblasti jižního Mexika, Hondurasu a Guatemaly – z oblasti říší Mayů a Aztéků. Tam roste v nadmořské výšce srovnatelné u nás s Českomoravskou vrchovinou. Jenže tam je o hodně tepleji. Proto ji u nás tlačili spíš do nížin. Ale vidím to tak, že jí dopřát dostatek sluníčka, aby ji pokud možno nesužoval studený vítr – aspoň trošku chráněný pozemek – a ta voda a mělo by to být O.K.


Reagovat
buliznik 23.04.10

Já pěstuji kukuřici cukrovou,ale nevím jestli je to oficiální název.Je velmi sladká a štavnatá. :lol:


Reagovat
fidla 23.04.10

Jasne, ale v ramci cukrovych kukuric existuje velky vyber hybridu s rozdilnou ranosti (krome dalsich parametru, ktere te v ramci zahradkareni nemusi trapit) Netusim, jakou mate nadm.vysku, ale obecne cim vyse, tim ranejsi hybrid je vhodny. zajdi si do zahradkarskeho obchodu, urcite ti pomohou vybrat


Reagovat
buliznik 23.04.10

Už ji pěstuji několik let a zatím úspěšně v nadm.výšce cca. 3oom.Díky. :palec: :lol:


Reagovat
buliznik 03.05.10

Tak jsem vysela kukuřici,at se jí daří jako každoročně. :palec: :palec: :palec:


Reagovat
Paprika Nejlepší 26.04.11

Už taky zasazená ,, a ještě mám něco naklíčení a potom šup do hlíny tak zdarrrr


Reagovat
Paprika Nejlepší 26.04.11

Už taky zasazená ,, a ještě mám něco naklíčení a potom šup do hlíny tak zdarrrr


Reagovat
buliznik 26.04.11

tak at se vám daří! :palec: :palec: :palec:


Reagovat
kukuřic 21.09.11

V jedné knížce plné rad zahrádkářům, jsem našel zajímavý nápad. Pěstovat kukuřici a pnoucí fazoli společně. Fazole svými hlízkami na kořenech budou dodávat kukuřicím dusík a kukuřice fazolím oporu. Domníván se, že se jedná o velmi zajímavý nápad, který stojí za vyzkoušení.


Reagovat
Re: kukuřic | Anonymni 31.03.22

Tak toto jsem třeba vůbec nevěděl. Hodně zajímavé. A zrovna mé dvě nejoblíbenější potraviny – fazole a kukuřice. Právě nad tím, že bych si zasadil vlastní fazole teď docela přemýšlím. Půjde to vůbec ještě není na to už pozdě? Pokud by to ještě šlo, tak bych to možná i zkusil. Myslím si, že podmínky bych na to měl.


Reagovat
60 21.09.11

Tak to se mi líbí,taky to skusím,díky za radu :palec:


Reagovat
Radka75 14.10.11

máte někdo vyzkoušenou odrůdu cukrové kukuřice? nám se vůbec nedaří jí pěstovat. Letos jsme to zkusili i ve skleníku, ale bylo tak 6 klasů pěkných a sladkých a zbytek skoro bez zrníček (špatné opylování). Tak chci příští rok dát ven.


Reagovat
Re: Radka75 | zuzir 23.12.11

Ahoj, já ji pěstuji úspěšně několik let, teda cukrovou kukuřici. Původně jsem si koupila semínka a vysela je. Teď několik let po sobě ji pěstuji z vypěstovaných semínek. Pěstuji ji ji v podkrkonoší v n.v. 460.n.m,. ale JZĎácí tu pěstují ty svoje GM kukuřice s velkým úspěchem. Taky já mám velice slušnou úrodu, cukrovou kukuřicí máme tradičně narvaný mražák. Určitě to chce respektovat její přirozené nároky, t.j. vysévat ji na políčko, dobřre vyhnojené a taky hodně vody. P.S. políčko je několik řádků, určitě víc než 2.....


Reagovat
buliznik 14.10.11

já vám asi moc neporadím,ale já ji pěstuji jenom venku-na jižní straně,ale nechám si vždy svá semena,takže název si nepamatuji. :palec: :palec:


Reagovat
hans68 06.07.14

Ahoj, nasadil jsem letos poprvé cukrovou kukuřici. Krásně roste, ale u spodku vyrůstají u každé minimálně dva další výhony. Nevím co s tím. Já si myslím, že bych je měl ulomit a nechat jen ten původní výhon. Nemá s tím někdo nějakou zkušenost? Díky.


Reagovat
hans68 06.07.14

Ahoj, nasadil jsem letos poprvé cukrovou kukuřici. Krásně roste, ale u spodku vyrůstají u každé minimálně dva další výhony. Nevím co s tím. Já si myslím, že bych je měl ulomit a nechat jen ten původní výhon. Nemá s tím někdo nějakou zkušenost? Díky.


Reagovat
Re: hans68 | pckop 06.07.14

Já je ponechávám. Občas i na nich dorostou palice, sice značně menší, ale jsou.


Reagovat
Re: pckop | hans68 07.07.14

Díky, ty větší boční výhony teda ponechám.


Reagovat
Dr.Alexander Fitz,Dr.h.c. 26.07.15

Mam kukuřidci vysokou 2 merty.Mam dotaz, mam ponechat květenství na vtcholu kukuřice nebo mam je odstranit, aby síla šla do plodu.?? děkuji za radu.


Reagovat
Inge Nováková 11.02.16

Cukovú kukuricu pestujem už pár rokov v nadmorskej výške asi 450m. Niekedy si v skleníku predpestujem priesady, lebo keď je dám priamo do pôdy-minulý rok, tak vyše polovicu zožrali myši. Ale aj tak som mala ju pekne vysoku s kláskami 2 – 3 ks na jednej rastline. Kopcujem ju a výdatne hnojím z počiatku, aby sa vytiahla a potom už len polievam taktiež výdatne keď tvorí klasy a je sucho. Tento rok si chcem vypestovať priesady a až v druhej polovici mája ju dať von. Používam Andreu, tento rok som prikúpila Alenu F1. Chcem povz :lol: budiť všetkých, skúste to, oplatí sa. Ale dávajte ju do bloku, aby sa navzájom lepšie opelila. Alebo viacej riadkov za sebou.


Reagovat
Anonymni 29.04.18

Dobrý den, zrovna jsem si na – https://www.eushops.cz/…uziti-nemoci – četla účinky kukuřice a ráda bych si ji taky vysadila. Je už pozdě? Nebo mi z ní ještě něco vyroste, když to zkusím?


Reagovat
Anonymni 18.08.22

Why couldn't I have the same or similar opinions as you? T^T I hope you also visit my blog and give us a good opinion. baccaratsite


Reagovat
olivergray 22.08.22

Podle mě bude vhodnější skleník, rostliny mapquest directions porostou lépe, rostl jsem.


Reagovat
Anonymni 24.02.23

Aby kukuřice rychle rostla, je třeba se o ni aktivně starat, contexto zejména o fázi přípravy půdy, setí až po hnojení, jak rozpoznat a předcházet škůdcům a chorobám kukuřice, zejména se io games zaměřit na hnojení a užívání léků.


Reagovat
Anonymni 18.05.23

I hope you will work as hard in the future as you do now. In fact, the way you write has given me ideas quordle


Reagovat
Anonymni 29.06.23

Nice article that taught me something. This post is the best one on this important subject fnaf


Reagovat
Anonymni 03.08.23

Great post. I was checking continuously this blog and I’m impressed! Extremely helpful info particularly the last part I care for such information a lot. I was seeking this particular info for a very long time. Thank you and best of luck. 먹튀검증


Reagovat
Anonymni 26.08.23

Můžete si koupit semena kukuřice online, rychle a pohodlně. Sledujte každý proces odeslání vaší objednávky pomocí usps tracking number, abyste nezmeškali čas vyzvednutí


Reagovat
Anonymni 06.09.23

moto x3m is a high-octane bike racing game that pushes the player's skills and reflexes to the limit.


Reagovat
mihirmane 24.01.24

Get all the current jobs on freelance modelling, freelance graphic designer, freelance actors and actresses, freelance anchor for anchoring in India. Find artists with talent in modelling, acting, singing , makeup artists, dancing, anchoring, rapper, stylist, PR jobs in India at one place. musician jobs


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.