Diskuze

Zelenina

Pěstování lichořeřišnice


eskargoth 05.04.13

Nepodařilo e mi zde najít vlákno o této úžasné rostlince. Takže – kdo ji znáte/pěstuje­te/konzumujete?


Reagovat
Re: eskargoth | iris66 07.07.14

Že by byla i k jídlu? :nevim:


Reagovat
Tereza5555 05.04.13

Jj, pěstuji


Reagovat
eskargoth 05.04.13

A jak, kde? Jak dlouho? A jakou? V pátek jsem zasela semínka do květináčků na okno, za měsíc snad už půjdou do truhlíku a ven. Rostou hrozně rychle – za týden se vyklubaly z hlíny a u některých už rozeznám lístky.


Reagovat
Tereza5555 05.04.13

Zasévám je až když dávám kytičky na balkon takže někdy v tom květnu, v truhlíku, už spoustu let, vždycky ale vysadím novou protože před zimou ji všechnu spotřebuju, mám buď lichořeřišnici větší nebo plazivou nebo nižší.


Reagovat
eskargoth 05.04.13

Takže rovnou ven? Já se právě snažím předpěstovat, abych to urychlila… Zatím zaseta plazivá a větší. Doufám, že se jí bude dařit.


Reagovat
emilka12 05.04.13

Tak tahle kytka je léčivá? 8o 8o 8o


Reagovat
eskargoth 06.04.13

Ano:-) tenhle plevel je cely jedly – jako salat, jedle kvety… a navic antibiotikum:-)


Reagovat
Tereza5555 06.04.13

Já bych tomu plevel určitě neřikala… viděla jsem jak to lidé třeba ve vesničkách pěstují jako krásné okrasné kvetoucí záhonky a zároveň jako jídlo, mě osobně moc chutnají. Můžete si je předpěstovat, myslím, že to nevadí, já je vysazuji až v tom květnu a stihnou vyrůst i vykvést :D
:mavam:


Reagovat
eskargoth 06.04.13

@Tereza5555 Jo, pěstuje si okrasná, ale mi vždycky připadala tím, že roste tak jednoduše a sama spíš jako plevel:) Ale chci ji mít v truhlících na balkoně:)


Reagovat
Re: eskargoth | HaGr 06.04.13

Plevel je rostlina, která roste v kulturním porostu PROTI VŮLI pěstitele :kytka:…takže pro někoho vymodlená květinka může být pro jiného nevhodně se šířící plevel :! Já mám řeřichu ráda a sem-tam jí dám na nějaký salátek, kde vynikne ředkvičková chuť S návštěvou pak diskutujeme o jedlosti listů, květů i semen.Co se týče pěstování-my nedočkavci předpěstováváme a jiní strkají přímo do hlíny venku, oba způsoby jsou možné :mavam:. Snaha bývá oceněna oranžovo-žlutými květy…ale někdy to taky nevyjde :think:


Reagovat
eskargoth 06.04.13

No mě to předpěstování strašně baví, protože můžu pořád pozorovat jak mi to roste před očima… V obýváku na okně se jí opravdu daří.


Reagovat
Tereza5555 07.04.13

Také ráda předpěstovávám, přesně tak-člověk může pozorovat jak mu krásně kytičky rostou před očima


Reagovat
eskargoth 09.04.13

Přidávám fotku jak se měnila během 36 hodin. Dneska už je zase o moc větší…


Reagovat
HaGr 10.04.13

Tak to je teda vášeň :kytka: :kytka: :kytka:


Reagovat
eskargoth 16.04.13

No jo:) A dneska jsou všechny tak obrovské… Přemýšlím, kdy je můžu dát ven. Obecně se se vším radí počkat do zmrzlých, ale to mi do té doby utečou z pokoje:) Říkám si jestli by je nestačilo v panelákovém balkoně, který jakžtakž drží teplo na noc prostě přikrývat zahrádkářskou textilií…


Reagovat
olgas 07.07.14

Chtěla jsem se zeptat, je zde někdo kdo lichořeřišnici jen tak suší a pak z ní v zimě připravuje čaj nebo tak něco? Dá se to? Nebo je vhodnější jen ta tinktira?


Reagovat
olgas 07.07.14

Je k jídlu :mrgreen:


Reagovat
Anonymni 16.07.19

Já ji znám, ale nepěstuju. Ráda bych, ale ještě jsem se k tomu nějak nedostala. Kupuju si lichořeřišnici v tabletách z https://www.herbavis.cz/ , je to super rostlina. Když ale vidím, že se dá lichořeřišnice tak jednoduše pěstovat, tak to asi taky zkusím.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.