Diskuze

Zelenina

Pěstování vzhůru nohama


zajda2000 13.04.10

Ahoj,

máte zkušenosti s pěstováním vzhůru nohama? Vím, že takto jdou třeba rajčata. Docela rádi bysme to zkusili… :-)

Máte nějaké rady na co je potřeba dávat pozor nebo tip na další zeleninu, která jde takhle zasadit? 


Reagovat
Linda1 13.04.10

Zajímavé, taky by mě zajímalo :wink:


Reagovat
Anonymní 28.08.10

v podstate sa dá pestovať všetko zajda2000 dole hlavou, ale pozor na brokolicu! ani s kapustou moc radosti neurobíš. ale paprikám rajčinám a koreňovej zelenine sa veľmi darí.a má to výhody voda steká priamo ku koreňom, rastlina je lepšie chránená proti pliesňam a podobne.ale tú nádobu zaves na háčik , a dobré je aby nádoba mala dierky, veľmi dôležité!dúfam že som trochu pomohol :wink: , a prajem veľa úspechov :palec: a ked sa ešte cheš na niečo opýtať stačí napísať. pošli sem potom fotky ako si dopadla :-)


Reagovat
georg 26.09.10

[citace] Anonymní píše: v podstate sa dá pestovať všetko zajda2000 dole hlavou, ale pozor na brokolicu! ani s kapustou moc radosti neurobíš. ale paprikám rajčinám a koreňovej zelenine sa veľmi darí.a má to výhody voda steká priamo ku koreňom, rastlina je lepšie chránená proti pliesňam a podobne.ale tú nádobu zaves na háčik , a dobré je aby nádoba mala dierky, veľmi dôležité!dúfam že som trochu pomohol :wink: , a prajem veľa úspechov :palec: a ked sa ešte cheš na niečo opýtať stačí napísať. pošli sem potom fotky ako si dopadla :-) [/citace]


Reagovat
georg 26.09.10

prvni příspěvek byl omyl ,ale teď bych měl dotaz ,jak sevlastně pěstování vzhůru nohama provádi. Je to něco , co neznám a rád bych se přiučil. Dík za poučení.


Reagovat
lukass1 30.09.10

Georg pestovanie hore nohami má svoje čaro z nasledujúcih dôvodov: 1. Rastlinu škodcovia napadajú veľmi málo.2. voda lepšie steká ku koreňom.3. je lepšie prevzdušnená.A ako na to? Potrebuješ len semená vodu, hnojivo, kvetináč hĺbka aj šírka podľa toho čo chceš sadiť a niečo na zavesenie. Ale strukoviny neodporúčam, lebo hrach nie je náročný ale keď by si chcel veľké množstvo treba aj veľa vecí, a finančne sa ti neoplatí :-)Mne je 15, chodilsom k babke pomáhať už od 9 rokov, ale teraz je nato málo čas, tak ja sadím len na balkóne, trochu ovocia a zeleniny. to je odo mňa zatiaľ všetko, prajem veľa úspechov nech sa ti darí :palec: a ked sa ešte chceš na niečo spýtať stačí napísať.


Reagovat
lukass1 02.10.10

Ešte že Georg, keď chceš poradiť bližšie, tak napíš konkrétny druh zeleniny, poprípade niečoho iného.


Reagovat
georg 03.10.10

mi to stačí a děkuji – přeji příjemný den.


Reagovat
lukass1 03.10.10

prajem príjemný deň aj tebe :-)


Reagovat
Anonymni 05.04.24

Jak pěstovat vzhůru nohama? :-D . To slyším poprvé. To si musím najít na internetu, protože si to nedokážu vůbec představit :-D . Třeba by to ale šlo nějak udělat i u nás na balkóně a pak bychom mohli mít alespoň nějakou svoji zeleninu :-) . Já si jinak chodím na farmářské trhy , které mám kousek a zelenina tam není plná chemie jako v obchodech.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.