Diskuze

Růže

pěstujeme růže


petula-30 24.04.10

Dobry vecer ve spolek. Rada bych si na zahradku vysadila ruze,ale po skusenostech sousednich zahradkaru mam obavy ,ze to nepujde. pokazde pomrzly.je nejaky druh ,ktery by vydrzel i silnejsi mrazy :?: :think:


Reagovat
Re: petula-30 | Jalav 22.04.12

Většinou vydrží růže anglické.Věnuji se pěstování růží mnoho let a nejlepší ochrana na zimu je doré přihrnutí krčku.I když lonské výhony pomrznou,po odhrnutí vyraší.A aby byly zdravé,bez postřiku proti černé skvrnitosti se neobejdou.


Reagovat
Re: petula-30 | Alča1989 20.07.16

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak moc stříháte kořeny růží předtím, než je dáte do země. Tady – http://homezin.cz/…et-a-strihat doporučují odstřihnout 10 – 15 cm délky kořenů, ale nějak jsem se nedočetla, jak dlouhé kořeny musejí růži zůstat. Nenajde se tu nějaká zahradnice, která by mi poradila? Díky. ;)


Reagovat
Re: Alča1989 | pckop 21.07.16

Přečtěte si to ještě jednou. Není o 10–15 cm, ale na 10–15 cm. Kontejnerované se nezkracují.


Reagovat
bombastic.1 26.04.10

Petulo,sehnal jsem v KauflanduFolii na ochranu rostlin.[/vel­ke]Soused to používá už dva roky a skvělé.Dá se to koupit ve všech zahradních centrech. V případě zájmu vložím foto z obalu.


Reagovat
amazonka01 07.05.10

Ano, letos pomrzlo spousta růží, ale většinou šlo o starší (ne historické,jen poválečné) velkokvěté (čajové) odrůdy. Tehdy obrovská poptávka po růžích, které dobře a dlouho vydrží ve váze a voní zahájila boom pěstitelů. Bohužel se nějak zapomělo na zdraví, takže jsou to většinou keře citlivé na padlí, černou skvrnitost a taky na mráz.

Většina moderních růží už těmito neduhy netrpí (a když ano, tak to většinou šlechtitel inzeruje), nebo se obrátit hlouběji do minulosti a vybírat z historických růžiček.

Je toho na výběr tolik, že se takhle nedá doporučit. Zkus projet stránky předního českého růžaře p.Šípa, mrazuvzdornost u růžiček uvádí. http://sipruze.wz.cz/


Reagovat
Janaen 12.06.11

máte někdo prosím zkušenosti s růžemi od Starkla nebo Barkera? Mají je tak krásně v katalogu nafocené, moc ráda bych si nějaké zajímavé od nich koupila, ale váhám, kvůli ceně, zda jsou kvalitní a nevyhodím peníze! Děkuji!


Reagovat
Re: Janaen | martina7111 07.06.16

RFUZE OD STARKLA I BAKKERA MAME 15 LET A JSOU UZASNE


Reagovat
60 12.06.11

já bych vám poradila pnoucí červenou,ta je opravdu otužilá,pořád mi kvete 3 rokem


Reagovat
60 12.06.11

podívejte se na můj deník,ty růžičky mám od Starkla,jsou hezké


Reagovat
Janaen 12.06.11

já mám zatím jen žluté a červeno-růžové a v letošní nabídce měl právě starkl žíhané, fialové… prostě pastva pro oči! Vaše růžičky jsou úžasné!


Reagovat
60 12.06.11

žíhanou mám jenom tuhle


Reagovat
bombastic.1 13.06.11

Moje zkušenost je negativní.Většinou šlechtěné růže jsou náchylné na choroby,často vymrzají a po letech degenerují.Pěstuji si je sám i od Starkla pokud seženu květ a mám 75% úspěšnost. :lol:


Reagovat
60 13.06.11

dnes jsem objevila,že budu mít i vínovou i žlutou,tak vám posílám obrázek,ale moc dobře mi to nefotí,tak nevím :lol:


Reagovat
buliznik 13.06.11

je nádherná!! :potlesk:


Reagovat
60 13.06.11

děkuji,jěště tam mám asi 3 co mají teprve poupata,tak vám pak pošlu foto,sama jsem překvapená jaké mají barvy :lol:


Reagovat
Fabiána 15.01.12

Na podzim zasazené růže Richard Strauss od Pelcových. Doufám že těch 18 ks přežije zimu. Už se těším na květy :lol:


Reagovat
Re: Fabiána | 60 15.01.12

určitě krásně pokvetou :palec: :lol: :lol:


Reagovat
Re: 60 | Lanková 15.01.12

Liduško, máš překrásné růžičky, jen tak dál! N. :potlesk: :potlesk:


Reagovat
Lanková 15.01.12

Fabiánko, jak funguje ten svah? Nebere déšť zeminu? Viděla jsem druh růží půdopokryvných, krása! Ale ty Tvoje půjdou určitě krásně a proto držím pěsti, aby nevymrzly! Čau Naďa :palec:


Reagovat
Fabiána 16.01.12

Naďo, na fotce je vidět, že voda stéká. Jenže to bylo zalévaný konví, hadice už byla sklizená.Jsou tam udělaný takový kapsy a v nich jsou růže vsazený. Jestli to k něčemu bude ukáže čas. Zatím není zemina splavená, ale to všechno ještě může být :think: Mě už se na tom svahu nechce balancovat :x Pelcovi poradili právě Richard Strauss,šlahouny jdou do délky, ne do výšky.


Reagovat
60 25.04.12

Pane Jalav.A můžete poradit,když mám omrzlé růže 20cm nad zemí,mám jěště počkat,jestli jěště obrazí,nebo je mám vyhodit,děkuji za odpověď,Lída


Reagovat
Re: 60 | Velvet 26.04.12

Dobrý večer, ještě počkejte, já také ještě čekám. Doufám,že ještě :kytka: obrazí.


Reagovat
PAPI9719 12.09.12

Má někdo skušenosti s očkováním růží?


Reagovat
Margret191075 20.02.13

Dobry den, mohl by mi nekdo poradit. Bydlim v Anglii a rada bych pestovala ruze poradite mi jestli je vhodne je pestovat ve skleniku nebo muzu volne.Za odpoved predem dekuji


Reagovat
Dominik Mik 21.08.13

To se mi zrovna hodí. Díky Karotko.


Reagovat
Petra má růžičku 26.09.13

Dobrý den, prosím o radu na některých růžičkách mi opadalo listí ale stále kvetou a mají i nová poupátka ale roslinka jakoby usychala. :(


Reagovat
Janka86 22.02.17

Dobry den, mam dotaz, obrasi znovu ruze, ktera je sestrihana az k zemi? Dekuji za odpoved.


Reagovat
Zora1346 15.05.17

Hezký den všem, hezky rozepsané druhy růži jsem viděla na http://svet-hobby.cz/zahrada/, my máme šípkovou, ale začali se nám u ní vloni v létě množit mšice, nevíte co s tím? Stříkat to nechci, abych mohla na podzim sbírat pěkné bio šípky. Díky :)


Reagovat
Janec 27.03.18

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s odrůdami vhodnými pro oblouky na růže? Nejradši bych nějakou růži bez trnů, ale ty, které jsem viděla v zahradnictví se mi až tak nelíbily. Nedokážete poradit, jaké vybrat.


Reagovat
Anonymni 31.10.19

taky mam rád ruže


Reagovat
Anonymni 31.10.19

To já růže naprosto zbožňuji, ale bohužel bydlíme v centru města, takže na jejich pěstování mohu zapomenout. Manžel si však plně uvěomuje, jak je miluji, a tak mi objednává alespoň každý týden puget růží z https://www.florea.cz/ Jsem mu za to moc vděčná :)


Reagovat
Anonymni 26.09.21

S tímhle vám asi neporadím. Od doby, co nám naši malí caparti nalítli do záhonků a všechny rostlinky a květinky nám zničili jsme se rozhodli nic nevysázet. Už nesypeme peníze do růžiček ani ničeho podobného, naším hlavním výdajem jsou teď míče, skákadla a hry pro ty malé raubíře. Většinou vezmem nějakou levnou hloupost na https://www.blackfriday-slevy.cz, ale děti z toho stejně mají radost, jako by to byla hračka za milion :-)


Reagovat
Anonymni 29.03.22

Dobrý den všem! S manželem jsme se konečně přestěhovali do domečku se zahrádkou a tak bych si chtěla udělat svůj první záhonek v životě. Představuji si, že bych tam zasadila plané růže, ty vypadají pěkně a navíc prý nejsou moc náročné. Už jsem si koupila zeminu a rukavice. Obojí jsem sehnala se slevou z tohoto webu: http://kuponozdroj.cz/.


Reagovat
Anonymni 20.10.22

Máte pravdu v tom, že růže by na zahradě žádné ženy prostě neměla chybět. Mně se také líbí že se to dá vypěstovat téměř kdykoliv. Hlavně potom na podzim taková bílá růže uděláte velkou radost nejenom ženám. Jsem moc ráda že se o sebe i v pokročilém věku na zahradě dokážu postarat.


Reagovat
Anonymni 27.09.23

Taky miluju růže a mám jich na zahradě plno. Díky nim jsem se naučila nosit na zahradě rukavice , protože bez nich se kolem růží pracovat nedá :-D . Ještě by se mi sem jeden malý záhonek s růžemi vešel, jen nevím, jaký druh si mám vybrat :-) .


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.