Diskuze

Bylinky a koření

Petžel kadeřavá v truhlíku


Janosefa 27.07.11

Dobrý den, mám problém pěstovat petrželku(kade­řavou) v truhlíku nebo květináči. Nevím co dělám špatně ale vždycky mi zajde. Když jí ostříhám za nějakou dobu uhyne,nebo mi uschne, uhnije,někdy je slaboučká ale nikdy mi nevydrží. Vždy jí mám jak na jedno použití. Poradí mi někdo jak správně petržeku pěstovat po celý rok???? :cry: Děkuji.


Reagovat
Re: Janosefa | ZAHRADNÍK 26.02.12

hlavním problémem je to odkud jste si petrželku pořídila , jestli supermarket tak je to ten hlavni důvod proč vám vždy odejde , důvod je ten že je to petržel nahusto zasetá do květináče a vy když ji ořežete tak už nemá tu tendenci obrazit protože nemněla zapěstovaná srdíčka s kterých by znovu obrazila , přiliš velká zálivka taky moc nesvědčí protože odehnívají vlasečné kořeny a co se týče hnojení přes zimu není potřeba vezme si to zásobní živiny které jsosu v půdě a od toho dubna vždy doporučuji vysadit ji ven na jakekoliv stanoviště . v případě že by jste mněla zájem a kvalitní kadeřavou petrželku tak má firma nabizí za 15 kč /ks a ta vam zaručeně obrazí a vydrží i několik let na venkovním stanovišti :D


Reagovat
Re: ZAHRADNÍK | xena 565 08.09.12

Jo to je přesně muj případ vždycky mi odešla už to v krámu nekoupim dík za tip :)


Reagovat
kyti5 27.07.11

já ji nasela do květináče a roste jako blázen stále ji ořezávám, chce asi hodně vody, protože po těch děštích co byly je opravdu pěkná,takže u dveří je vždy připravena do polévky

ještě jen doplním, že když hnojím kytičky zaleji i petrželku, aby měla výživu


Reagovat
zofka2011 22.03.12

Poradila bych vypěstovat si petrželku ze semínek, trvá to sice asi dva, tři měsíce, ale vyplatí se to. Myslím, že na umístění až tolik nezáleží, já si na bylinky pořídila tenhle truhlík na terasu a roste mi jako blázen. Jen pozor, petržel nemá ráda průvan a je potřeba ji hodně zalévat. Když ji střiháte (je lepší stříhat než řezat, jsou pak rovnější „řezy“ a rostlinka lépe roste), tak jí nechte tak 5 cm stvoly, aby měla z čeho znova obrazit.


Reagovat
Re: zofka2011 | MarkyM 02.07.12

Zdravím, prosím jak mám zasít perželku? Mám ty semínka rozesít po celém květináči nebo je mám dát do jednoho místa? Moc děkuji za odpověď.


Reagovat
Anonymni 05.08.19

Dlouhodobě mě to také trápilo, ale teď jsem našel zajímavý článek, kde je to hezky vysvětlené bod po bodu – http://bit.ly/…utne-petrzel , tak doufám, že už uvidím jen tu hezkou zelenou barvu!


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.