Diskuze

Pokojové rostliny

Pokec o všem


Dominik Mik 19.08.13

Toto téma je jako debatní místečko kde se můžete bavit o všem, ale hlavně o rostlinkách pokojovkách.


Reagovat
Re: Dominik Mik | Katuwu 12.02.14

Dobrý den, nemáte někdo nějakou radu, nebo lépe fintu, jak se rychle a efektně zbavit prachu na listech květinek? Anebo, jak mu předejít? U mě je to šichta na půl dne… :nevim: díky :mavam:


Reagovat
Re: Katuwu | emilka12 12.02.14

Já používám lesk na listy. Stříknu na vatu a stírám a nebo rozprašovačem postříkám.


Reagovat
Dominik Mik 19.08.13

Tak se vás zeptám jaké je u vás počasí. Tady na Mladoboleslavsku pořád prší. Jako kdyby někdo tam nahoře na nás lil vodu od nádobí. :lol: :,(


Reagovat
emilka12 19.08.13

Právě se zatahlo a začal vítr. Konečně jde voda. :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :mavam:


Reagovat
Dominik Mik 19.08.13

Aspoň se to zaleje na zahrádce i balkoně. :potlesk: :potlesk:


Reagovat
pucek 21.08.13

Včera jsem si koupila zajímavý fíkus, jmenuje se F. Benghalensis. Má pěkné lesklé listy a roste spíš do šířky. To jsem právě potřebovala, ostatní kytky mám spíš na výšku. Prý se dá tvarovat, když bude něco překážet, prostě to ufiknu :D. A ještě mám zajímavé kapradí. Příště dám fotky.


Reagovat
Dominik Mik 21.08.13

OK. Už se na fotečky těšíme všichni. :)


Reagovat
Dominik Mik 21.08.13

Já jsem si pořídil v pátek 16.8. asparágus, který je hodně košatý a větvičky mají cca 30 cm.Jeho cena byla 18 Kč :! :! :! :! :)Přidám foto.


Reagovat
pucek 21.08.13

A navíc ještě Alokázie. Nechápu tu cenu asparágusu, to byl výprodej? Chci ho taky, ale většinou kolem 150 kč.


Reagovat
Dominik Mik 22.08.13

Byla to sleva jenom 5%. :)


Reagovat
Dominik Mik 22.08.13

Tak, tady je ten asparagus.

Juknete se mi do fotodeníku. Něco tam mám nového. :lol:


Reagovat
Re: Dominik Mik | ludmila60 22.08.13

Ahojky, když ho ostříháš, tak ti krásně zhoustne, já měla asparágus 30 let nádherný, pak jsem ho darovala a kámošce pošel, nesmí se moc zalévat, Lída


Reagovat
ludmila60 22.08.13

Já mám dnes tyhle, tak posílám foto z večera :mavam:


Reagovat
Dominik Mik 25.08.13

Jen tak mě napadlo, kdo někde chováte slepičky. Já bych chtěl ale nemůžu-Bydlím v paneláku. A ptám se z toho důvodu, že ty vejce stojí jako zlato a stará Česká slípka SE OBRACÍ v hlíně. :,(


Reagovat
pucek 26.08.13

Sice bydlím v paneláku, ale nedaleko mám zahradu. Problém je ten, že v kolonii a sousedi to mají víc rekreační, než pěstitelsko-chovatelské. Vadí jim třeba i kompost a ještě tak slepice :zed: To by mě sežrali :twisted:


Reagovat
Re: pucek | zhbobo 27.08.13

Zdravím pucek také bydlíme v paneláku a zahrádku máme na konci města a žádný problém s drůbeží (soused za plotem má 8 slepic)dálší vedle mě má kačeny a morky záleží jen jak se lidé domluvít když dnes je to někdy složité. :nevim: :mavam:


Reagovat
Dominik Mik 27.08.13

Slyšel jsem, že rostou houby.Kdo jste našel. Chtěl bych vidět fotečky. :D


Reagovat
Re: Dominik Mik | Lanková 27.08.13

…jejku Dominiku, houby opravdu rostou, ale abych je po sběru nafotila, to mě fakt nedocvaklo! Rostou praváci, kozáci, začínají podoubáčci a babky. Také jsem našla jednoho křemeňáka. Ale vše u lesní cesty a sběr nebyl cílený, jen jsme vyjeli s vnučkou do lesíka s pískem, dítě stavělo pasti a my jsme s mužem na střídačku courali kolem cesty…tak hurá do lesů, luhů a hájů! Naďa :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
vlastinka2 18.09.13

Muzu na chalupe do 5st nechat prezimovat afr. fialky, benjamin, monsteru?


Reagovat
Re: vlastinka2 | muškatek 18.09.13

Já myslím, že 5st je málo jsou to pokojové rostliny a ty by měly mít aspoň 18°c.


Reagovat
Re: vlastinka2 | jarka 5 02.10.13

Tak to ne, všechny ti zajdou :)


Reagovat
pucek 18.09.13

Taky si myslím, že by to bylo kruté přezimování. Pokojové květiny jsou většinou rostliny rostoucí v teplých oblastech, proto se u nás pěstují při pokojových teplotách. Některé mají rády chladnější přezimování, ale těch 15–18°C jak píše muškatek, je minimum.


Reagovat
vlastinka2 19.09.13

Dekuju


Reagovat
jarka 5 12.02.14

Když vidím, že jsou zaprášené dám jim sprchu. Prachu nelze předejít. :)


Reagovat
Katuwu 12.02.14

Právěže mě napadlo, jestli třeba to používání lesku na listy neoddaluje nanášení prachu… :think: Malé kytky taky dávám do sprchy, ale co s velkýma…? Třeba do fíkusu se mi moc nechce, mám ho až do stropu… :roll:


Reagovat
Re: Katuwu | pucek 12.02.14

Ale všechny kytky lesk nesnáší, třeba africké fialky


Reagovat
Re: Katuwu | Lanková 12.02.14

Katuwu, tak to nevidím jinak, než postavit lešení, nebo si vzít štafle, co? :think: :think: :think: Naďa


Reagovat
jarka 5 12.02.14

Pokud je kytka velká, tak vlhký hadr a utírat list po listu, to je třeba u fíkusu. Pokud se jedná o benjamín, co má listy malé tak na jaře vynést ven a tam ho zbavit prachu třeba konví s vlahou vodou. Oni jsou kytky za sprchování vděčné, používat vlahou vodu, nikdy ne studenou! :)


Reagovat
Katuwu 12.02.14

Jo, jo, děkuji :) ven by ho museli vynést dva chlapi :D ale lístečky mu určitě otřu :kytka: Ale je to benjamín, budu muset, holt, jeden po druhém…


Reagovat
Katuwu 12.02.14

A ty štafle u toho taky určitě použiju, Naďo :lol:


Reagovat
Re: Katuwu | Lanková 12.02.14

…no jasně, není nad ně!!! Nebo si pozvi nějakého basketbalistu, to jsou čáry… :palec: :palec: :palec: Naďa


Reagovat
jarka 5 12.02.14

No pane jo tak to musí být pořádný strom. Benjamína jsem taky měla, ale napadli mě ho nějaký škůdci a uschl mi. Jinak je to můj nejoblíbenější fikus. Možná že si zas nějaký pořídím, ale všude je mají napadené. Pod listem jsou zřejmě červci. No tak to nevím jak ho sprchnout, to asi nepůjde… :,( :dance:


Reagovat
emilka12 12.02.14

Záleží jaky fíkus to je. Jestlis velkyma listama tak žebřík a Lesk na listy, taky pivo a nebo slupku z banánu. Potírat vnitřní stranou, Ale blbě se to dělá. Ten lesk je jen na tuhé listy. Také je možné dát kytky na déštˇale ne pokud je zima. A poslední vychytávka co mám tak jest smetáček na prach, mám takovy z dlouhou rukojetí a stím ten prach ometám. :mavam:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.