Diskuze

Pokojové rostliny

Pokojové rostliny - fotogalerie


labut 08.03.10

TAK SE POCHLUBTE JAKÉ MÁTE POKOJOVKY?


Reagovat
Re: labut | lucky.666 22.12.12

Mám v obýváku málo slunce, jaké kytky si pořídit? Díky!


Reagovat
Re: labut | Skypka 27.02.16

Zna nekdo tuhle rostlinu dekuji


Reagovat
labut 08.03.10

Tak to jsou moje


Reagovat
labut 08.03.10

další


Reagovat
Lesina 08.03.10

Tak do toho jdu s váma :) Máme doma hodně zeleno :)


Reagovat
labut 08.03.10

další


Reagovat
eva76 08.03.10

jé, taky nafotím a pochlubím se :-) , parádní diskuze :palec:

měla bych hned dotaz, přestěhovali jsme se a žádné květiny mi teď nekvetou :-( – orchidej, vrisea, brambořík, ibišek, prostě nic, jenom jim rostou listy, je tu poměrně suché prostředí, myslíte, že by to mohlo být tím? Nevíte, co udělat pro to, aby začaly znovu kvést?


Reagovat
labut 08.03.10

další


Reagovat
labut 08.03.10

další


Reagovat
labut 08.03.10

další


Reagovat
Lesina 08.03.10

Dala bych jim ččas, pro kvítka je stěhování docela šok… Ale rosení by jim neuškodilo :) Jen pozor, rosit jen tehdy, když na ně nesvítí slunko :)


Reagovat
labut 08.03.10

další ještě jich mám víc ale to nafotím později :-)


Reagovat
labut 08.03.10

ahoj evi myslím si že bys je měla přesadit a mlžit a přihnojovat :-)


Reagovat
eva76 08.03.10

labut, to je dobrej napad ted bude jaro, vyhodim to vsechno na terasu, presadim je a zacnem „od zacatku“ :-) , jinak, az prijde drahy ze zamestnani, tak necham tu nasi zelen nafotit a taky sem prispeju :-)

Lesi, to je taky fakt, asi to tu alespon 2× za dva dny obehnu, je fakt, ze na ne taky od cca 12 az do vecera sviti slunicko 8-)


Reagovat
Lesina 08.03.10

Já dneska zjistila, že se mi probouzejí orchideje, mám poupata na mandarince a kvete mi ibišek… Ale jaro mi chybí fest!


Reagovat
eva76 08.03.10

no, na orchidei mi taky rosou uz jenom listy :-? , ja snad tem kytkam zacnu zpivat :mrgreen:


Reagovat
labut 08.03.10

ORCHIDEJ UŽ MI TAKY VYHÁNÍ KVĚT, FOTO Z MINULÉHO ROKU A JEŠTĚ MÁM NINI URČITĚ CHCU JEŠTĚ ROZŠÍŘIT SBÍRKU :-)


Reagovat
nezkusena_mamina 08.03.10

Jedna fotka z podzimu


Reagovat
janine24 08.03.10

[citace] nezkusena_mamina píše: Jedna fotka z podzimu [/citace]

Takhle bohatě mi nikdy nekvetl. Máš ho ve stínu nebo na slunci?


Reagovat
labut 08.03.10

no tak ten je? jaký má nároky?


Reagovat
vulpes 08.03.10

Dámy, můžu vás tady POUŽÍT/ZNEUŽÍT :wink: jako poradnu? Já mám doma už docela dost kytek, ale kromě ibišku, benjamína, fialky a cykasu vůbec nevím, co to je za kytky a jak se jmenují :think: Když pak potřebuji k té kytce najít nějaké info, co s ní nejlíp, tak nemám šanci bez názvu, že :roll: Tak jestli můžu, já bych je zítra přes den zkusila trochu nafotit a na některé se vás zeptat, ju? :-)


Reagovat
labut 08.03.10

jistě poradíme


Reagovat
eva76 08.03.10

tak fotky jsou nic moc, škoda :-? , nafotíme to přes den a dám to sem pak :-)


Reagovat
Lesina 08.03.10

[citace] vulpes píše: Dámy, můžu vás tady POUŽÍT/ZNEUŽÍT :wink: jako poradnu? Já mám doma už docela dost kytek, ale kromě ibišku, benjamína, fialky a cykasu vůbec nevím, co to je za kytky a jak se jmenují :think: Když pak potřebuji k té kytce najít nějaké info, co s ní nejlíp, tak nemám šanci bez názvu, že :roll: Tak jestli můžu, já bych je zítra přes den zkusila trochu nafotit a na některé se vás zeptat, ju? :-) [/citace]

Jen foť :)


Reagovat
Aspera 08.03.10

Teda ženský co já dělám špatně, že mi většina kytek sice roste, ale nic nekvete. Jen pár takových divných co jsem ani nevěděla, že mají kvést. Zítra to zkusím taky nafotit a přidat.


Reagovat
Pája 01 08.03.10

Tak mě taky teď asi 2 měsíce kvetou orchidky. Jinak nic.


Reagovat
labut 08.03.10

krásné orchideje


Reagovat
nezkusena_mamina 08.03.10

[citace] janine24 píše: Takhle bohatě mi nikdy nekvetl. Máš ho ve stínu nebo na slunci? [/citace]

mám ho na JZ na parapetu, ale před oknem je ještě lodžie, takže je tam sice přímé slunce, ale ne celé odpoledne. On mi kvetl ještě vícem i na tom spodním namotání, ale to už jsem nestihla vyfotit.

A teda obdivuju množství kytek, které máte doma – zejména postavené na zemi, u nás se nějak nedostává místa :nevim: .

Momentálně řeším, kam s orchidejkama přes léto – mám výběr SV a nebo JZ. Nevíte náhodou, jestli v pohodě kvetou i dál od okna (cca 4 m)?


Reagovat
Pája 01 08.03.10

:-)


Reagovat
Pája 01 08.03.10

:-)


Reagovat
labut 08.03.10

:-) já ji nemám na parapetu taky ji mám dál od okna a jak krásně kvete


Reagovat
Pája 01 08.03.10

:kytka: Ta palma je taky od jara do podzimu venku. Teď je na chodbě protože máme malé dítě a palma má dost špičaté konce listů.


Reagovat
labut 08.03.10

pájo nádhernej zamio i ibišek


Reagovat
Pája 01 08.03.10

A tohle už ani nevím jak se to jmenuje. Mám to asi 4 roky.


Reagovat
labut 08.03.10

to je sloní noha beaucarnea


Reagovat
Pája 01 08.03.10

Aha já myslela že sloní noha vypadá jinak.


Reagovat
Lesina 08.03.10

[citace] nezkusena_mamina píše: Momentálně řeším, kam s orchidejkama přes léto – mám výběr SV a nebo JZ. Nevíte náhodou, jestli v pohodě kvetou i dál od okna (cca 4 m)? [/citace]

Asi bych na prudké léto dala přednost tomu severovýchodnímu oknu. Já měla orchidky v létě na jihovýchod a měla jsem popálené listy… I mi květy dřív opadávaly… Ale já mám druhou stranu na jihovýchod – ovšem tak, že mi tam slunko moc nejde.

Zapomněla jsem ještě na tořivky, začínají mi právě kvést :)

A musím se pochlubit, chlop mi dneska přinesl krásnou červenou kalanchoe (kolopejku), tak ji mám na stole vedle vánoční hvězdy, která letos nějak drží a drží a drží…


Reagovat
Pája 01 08.03.10

Tak kalanchoe jsem měla asi 2× a vždycky mi uhnila :-( asi se nemá tolik zalívat že. A musí být na přímém světle? Tchýně jí měla přímo na okně a vyhnalo jí to dlouhý stonky a zašla jí.


Reagovat
vulpes 09.03.10

Tak se jdu prát na první :-) **Nevíte, co to je???? ** Paní, co mi dala řízek, tak tomu říkala „sloní uši“. Je taková vosková a neustále kvete, bohužel, před necelým měsícem jsem ji hodně radikálně zastřihla, protože se plazila už asi metr po zemi a tak zrovna květy nemá. Ty květy vypadají jako kratší vánoční prskavky, jen bílé a hodně práší…

Příspěvek upraven 09.03.10 v 09:33


Reagovat
vulpes 09.03.10

2. Co to je a jak se o ní starat?

Já vím, že tahle kytka je notoricky známá, ale já fakt nemám doma ani žádnou encyklopedii a prostě fakt nevím, jak se to jmenuje :oops: Přistěhovala se s přítelem. Ještě na podzim byla krásně bohatě olistěná, já jsem jí občas zalila (přítel jí s odůvodněním, že je pouštní, zaléval tak 3× za rok), zdálo se, že ta zálivka jí udělala radost…tak jsem jí ještě párkrát trochu zalila…a asi jsem to po… :-( Nové listy zůstaly velmi světlé a ty starší začaly od konců znědnout…během zimy přišla tak o 2/3 olistění :cry: Co jsem udělala špatně? Je vážně přelitá?


Reagovat
Pája 01 09.03.10

Vulpes tu první neznám ale ta druhá je Nolina Sloní noha. http://www.rostliny.net/…N._recurvata


Reagovat
Mufina 09.03.10

Vulpes, ta první je nějaký pepřinec – Peperomia :wink: To druhé je asi ta Nolina a to bych řekla, že je i kdytka co dávala foto Pája 01 – jen tahle je „bez nohy“.

Jinak, taky mám pár kvítek i viz fotky v odkazu v podpisu :mrgreen:


Reagovat
Mufina 09.03.10

Vulpes, ještě k té Nolině, je to sukulent, takže jsi ji asi opravdu přelila. Sukulenty obecně líp vydrží sucho než třeba i krátké přemokření. Ta tvoje nevypadá kór zbědovaně, tak bude asi stačit jen omezit tu zálivku a teď na jaře až bude dost světla, tak učitě obrazí :wink:


Reagovat
Lesina 09.03.10

Tak jsem právě ostříhala a přenesla do pokoje na okno klasické muškáty z půdy… No, letos jejich stav opravdu není nic moc :(:(:(:(

Takové ty držáky, co mám léta, drží dobře, ale každoročně mi to odskáče růžový velkokvětý a letos i nový rudý velkokvětý – asi to nebude jen náhoda, zdá se mi, že jsou nějaké přešlechtěné…

No a odskákal mi to i květináč s drobnokvětým muškátkem, ale to byla moje chyba, nechala jsem ho v pokoji na okně, asi měl moc teplo. Truhlík se stejným na půdě přežil, i když stav nic moc…

Zato ty okenní obyčejné potvory drží i když jsem je za zimu zalila jen jednou :o Jsem je chtěla na jaře vyměnit, ale když žijou, asi mi to bude líto…


Reagovat
LeníkDOMO 09.03.10

Holčiny, já má doma „mrtvé hospodářství“, všechny kytky včetně orchidejí mi začaly černat od špiček listů, dala jsem je do místnosti kde netopíme, zalévám tak 1× týdně. Když jsem vyhazovala orchideje, měly v kořenech nějaké broučky. Ted mi černá palama, banánovník a dracena, nevíte co to je?? Díky


Reagovat
Mufina 09.03.10

Leníku a jak ti „broučci“ vypadali – velikost, barva, tvar? Nemáš nějaké jejich foto – nejlíp makro foto, aby na něm bylo něco vidět?


Reagovat
Mufina 09.03.10

Jinak to černání mi přijde jako příznak uhnívání kořenů ať už z důvodu nadměrné zálivky nebo poškození nějakým škůdcem.


Reagovat
labut 09.03.10

:-) ahoj taky si myslím že je to uhníváním, pokojovky máte krásné, chtěla bych si založit koutek s převislými rostlinami ,ale mám jenom ledviník a chtěla bych vás poprosit jestli někdo nemáe nějáké řízky


Reagovat
LeníkDOMO 09.03.10

Fotku nemám ale byly to takové malé mušky jakoby stříbrné..... Uvidím, když tak to všechno vyhážu a seženu nové…


Reagovat
vulpes 09.03.10

Děkuju vám za tu Nolinu a ten Pepřinec :-) Asi by ta sloní noha už taky chtěla přesadit…přítel se na ní bál sáhnout, když bala jen jeho, tak typuji, že je tek alespoň 7let v jednom květníku…o nějakém hnojení ani nemluvě :roll:


Reagovat
sista 10.03.10

Dokázal by mi prosím někdo říct, o jaký strom se jedná? Dostali jsme ho a teď bohužel nevím, jak se o něj starat. Díky! 


Reagovat
Loffda 17.03.10

Ahoj holky,

tak kytičky máte fakt nádherný!

Já se nedávno zamilovala do orchidejí takže těch mám plno ale na ostatní jsem nějak zapoměla a teď si říkám že by to chtělo trošičku omladit.

Nemáte některá od nějakých domácích kytiček řízky nebo mladé malinké rostlinky? já bohužel můžu na výměnu nabídnout jen Zelenec s bílím pruhem a Lopatkovec :think:

Díky


Reagovat
labut 20.03.10

nemátě někdo spathiphyllum-lopatkovec chtěla bych vidět jak vypadá dejte sem prosíím fotky děkuji :-)


Reagovat
Jarek 31 10.01.16

Chci vedet co to je dekuji


Reagovat
pucek 10.01.16

Tchynin jazyk-sanseviera, nízká forma. Málo zalévat.


Reagovat
Anonymni 25.05.22

Mě chytrý dům a veškeré takové technologie opravdu fascinují a libí se mi také, že se dá s nimi opravdu pořádně ušetřit. Snažím se to kombinovat ale i s tradičnějšími postupy, a tak jsme už déle hledali kvalitní designové krby, až se nám podařilos sehnat jeden, který má opravdu skvělou výhřevnost.


Reagovat
Anonymni 08.08.22

It's a wonderful piece. In my opinion, this is one of the best blog posts ever. I admire and am inspired by your work. That's really kind of you. hurdle game


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.