Diskuze

Pokojové rostliny

Pokojový ibišek - druh


JanouškaIrča 28.10.11

Dobrý den nevíte prosím co je to za druh ibišku a jak mám o něj pečovat?Mám ho po babičce a květ je teda krásnej, aspoň mě se líbí :-)


Reagovat
Tereza5555 28.10.11

Zdravím. O jaký druh jde nevím-my mu říkáme Ibišek plnokvětý. Péče o něj není těžká ani nijak zvláštní. Zálivka: tak aby nebyl mokrý ale ani přeschlý. Světlo dostatečné po celý rok. A v zimě mu dopřejte klid na světle s menším omezením zálivky. Co se týče teploty tak přes léto ho mám na balkóně a od prvních nočních chladných teplot (cca +5 stupňů Celsiových) jsem ho dala do bytu, kde je okolo 23 stupňů. Řez já provádím na podzim a pak ořezané větévky můžete použít jako řízky a zasadit je. Květ je opravdu nádherný ještě mi stále nasazuje poupata. Přeji mnoho zdaru při pěstování a doufám, že jsem Vám alespoň trochu pomohla. Se srdečným pozdravem Tereza.


Reagovat
60 20.11.11

Ahoj,tak vám závidím,jak vám krásně kvetou vaše ibišky a já jsem nešťastná,protože nejdříve mu opadali květy,to bylo asi před měsícem a teď se mu mladé listy kroutí.Zalévám opatrně,aby nebyl přemokřený,ani suchý,je na parapetu na okně,aby měl světlo,tak už nevím co mám dělat :-( :-( :think: Poraďte…


Reagovat
emilka12 21.11.11

Ahoj šedesátko.mě taky opadaly květy.Je to taky vzducem.podívej se jestli na květech nemáš molice nebo mšice.ja ty mušky hubím ahubím a pořad se jim u nas líbí.jdu prohnat psa.Zas me tu kouše do ruky


Reagovat
emilka12 21.11.11

:potlesk: Také ibišky v zimě zalévám zespodu.Raději méně a víckrát.snad se mu bude dařit.


Reagovat
P:M. 24.10.12

Dobrý den, krásný článek o ibišku, mám doma dva, v pěstování jsem nováček. Mě se bohužel stalo si škůdce donést i s ním, na listech dírky, vajíčka, insekticit i Frutaipon na lesk použit. Od půli září pak byl v pořádku, snažím se nepřelévat, z obchodu už byl i trochu sušší, před týdnem se začalo tvořit plno poupat a pak záhy opadaly všechny a listy žloutly. Už jsem nechápala proč, bud že málo pije či moc? když jsme trošku zalila, vypil to, ale dnes jsem se mu podívala do květináče a tak nějaké hnědé broučky zahlédla!! Rychle jsem s tím letěla, oklépavala jeměn od hlíny, ale je už neviděla, co dělat? Namočit se to nedá, to by shnily kořeny, stříkat se insekticidem asi též nesmějí?? Takže absolutně nevím, co s tím. Postříkala jsem aspon listy.. dodala novou hlíny, ale ten střed, to se nedá oddělit, nemáte prosím ještě nějakou radu? Mám ještě jeden, jiný druh a ten je v pořádku, takže tím že se začalo topit, to snad není. Děkuji


Reagovat
ORCHILA 04.03.13

Já jsem je měla taky na ibiškách, můžeš vyzkoušet i mýdlovou vodu- stříkat na listy, ale já používám ve spreji postřik na svilušky PERFEKT PLANT-INSECTICIDE, ale je dobře, že jsi jim vyměnila hlínu, oni se totiž schovají do hlíny a čekají na další příležitost takže pořád hlídat a dej si to kvítko bokem od dalších rostlin velice rádi přelézají a další stádium jsou mušky a ty ti přeletí, tak přeji hodně zdaru při hubení :pocitac: :pocitac: :pocitac:


Reagovat
emilka12 04.03.13

Pm. Já používám tabák, Jestli kouříš tak mužeš používat špačky. Ja jsem si koupila a do vody na odstátí dám trochu tabáku a s tím zalívám kytky. :mavam:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.