Poradíte jaký druh ovocného stromku zvolit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Radka75
12 příspěvků 06.09.11 13:18
Poradíte jaký druh ovocného stromku zvolit?

Ahoj všem,

chtěla bych pořídit jednu jabloň, třešeň a švestku/blumu, možná i meruňku, ale jsem naprostý amatér. zahradu máme orientovanou na jih. Na západ je pole, takže dost fouká. Stromky, ale budou směrem na jih a od pole dál. Chtěla bych nejlépe zákrsky a resistentní vůči chorobám. máte někdo typy na spolehlivé odrůdy??

děkuji moc

Reakce:

60
1930 příspěvků 06.09.11 19:41
Ovocný stromek

Dobrý den,já jsem taky amatér v ovocných stromech,ale taky ráda experimentuji,tak mám 2 roky hrušku,letos meruňku,broskvoň,šves­tku duo,modrá+žlu­tá,třešeň a višeň.Všechno mám na jižní stranu a zatím chvalabohu,všechny hezky rostou,takže držím palce,ať se vám daří :palec: :palec:

BigJim
33 příspěvků 13.10.11 23:47
Ovoce

Co vysázet?
Z jabloní bych doporučil téměř rezistenty na všechno mám odzkoušeno, navíc příjemně aromatické, podle polohy pozimní až raně zimní a to Vandu nebo Selenu samozřejmě pokud chcete zákrsek, tak roubovamou např na JTE-E (tady by měl prodejce vědět na čem je roubovaná - povinností je označi štítkem s odrůdou a podnoží). U třešní je to horší tam asi zákrsek nevymyslíme ale zkusil bych některou z novějších odrůd - Lapins nebo Sunburst. Ze švestek některou v Čačaku doporučil bych Čačanskou najbolju - vděčná velká, ne a meruňku ikdyž nevím odkud jste tak zkusit Harcot nebo Goldrich (Goldrič), ale roubované na švestce.

Radka75
12 příspěvků 14.10.11 15:43

díky za odpověď. Nakonec to necháme až na jaro, protože ikdyž jsme kousek od Prahy, tak relativně vysoko a otevření do pole. Tak mám ještě víc času na shánění informací.

Váš příspěvek