Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Poraďte, prosím, co na zahrádku


smajlicek90 07.04.13

Chtěla bych Vás poprosit o radu co dát na předzahrádku kde je stín vůbec se tam nedostane sluníčko. máme tam růže ale nevim co dál a vůbec nevim jak začít. Záhonek je zavedený loni tam měla kytky tchýne, takže ted tam jsou přes zimu růže a je to zasypaný mulčovkou a pod tím jsou daný pytle od mulčovky nevim jestli to tam nechat a zasázet nový kytičky a nebo to musím celý odhrabat a proházet hllínu? poradíte?


Reagovat
Re: smajlicek90 | kyti5 07.04.13

Bude se tam líbit bohyškám a kapradinám, vystřihněte díru do pytlů a prohrábněte a přpadně dosypte zem a zasaďte…


Reagovat
Re: kyti5 | smajlicek90 08.04.13

[citace] @kyti5 píše: Bude se tam líbit bohyškám a kapradinám, vystřihněte díru do pytlů a prohrábněte a přpadně dosypte zem a zasaďte… [/citace] chci se zeptat na ty bohyšky kdy je může vysadit?


Reagovat
Re: smajlicek90 | muškatek 08.04.13

Takže folii nebudete dávat pod kytičky, psala jsem že kolem těch růží to máte kolem dokola nechat tak kolem ní tak 5cm, taky jsem natahovala folii kdy jsem už tam měla kytky a šlo to jinak jak jsem psala natáhnout folii udělat kříže a zasadit do otvoru kytku. Všechny trvalky můžete sázet už teď pokud máte rozmrzlou zem u nás je ještě zmrzlo. ještě k tomu sázení všechny kytičky můžete sázet po celý rok, ale musí být z kontejneru nebo mít dobrý kořenový bal a nezapomenout zalévat. Ty pytle vyhoďte vždyť tam nebude protékat voda, a nebo udělat do nich díry.


Reagovat
smajlicek90 07.04.13

No oni ty pytle tam jsou jen tak položený je to vůbec k něčemu dobrý?


Reagovat
Re: smajlicek90 | muškatek 07.04.13

Pytle vyhoďte, nepropouští vodu. Odhrňte mulčovací kůru kupte černou netkanou folii tu hrubší kolem růží to musíte nějak dát dokola jinak natáhnout udělat do folie kříže a zasadit kytičky ta folie se dává proto aby neprorůstal plevel.Tady je je trvalkový záhon kde mám folii na ní mulčovací kůru, téměř bez práce. :lol:


Reagovat
smajlicek90 07.04.13

No to je krása tohohle bych chtěla dosáhnout :-)a tu folii prosím koupím kde? zas aby mě to nestálo majlant jenom za látku :-D


Reagovat
Re: smajlicek90 | zhbobo 08.04.13

Zdravím smajlícek90,kyselou půdu udržujeme přidáním rašeliny(nebo lesní hrabankou)v zah­rádkářské prodejně se dá koupit sada na zjišťování kyselosti(není to drahé ani složité)sám ji mám. Opačně se postupuje když chcete kyselost snížit(vápněním)pro­tože některé zeleniny ji nesnášejí. :nevim: :potlesk:


Reagovat
lidka15 07.04.13

Dobrý večer, folie není drahá dá se koupit v zahrádkářských prodejnách. :dance: :dance: :dance:


Reagovat
smajlicek90 08.04.13

Tak jsem nadhodila že pytle od mulčovky vyměníme za tu látku už jsem ji i sehnala a dostalo se mi odpovědi, že to nemám dělat že ty pytle máme jenom tam kde nejsou kytičky a že když tu folii dám pod kytičky tak mi neporostou a ty pytle jsou dostačující tak já nevím přece když do tý folie udělám kříže a dám do ní kytičky jak psala muškatek tak mi porostou ne?


Reagovat
HaGr 08.04.13

No nevím, je to boj snacha versus tchýně(teda babička)pro klid v rodině bych jí nechala, ale speciální fólie udržuje optimální prostředí, takhle bych se bála plísní. Sama jsem šetřila a koupila levnější folii pod kamínky a plevel během roku „prorazil“. Zrovna včera jsem ten kačírek hrabala a dávala pod něj fólii více gramovou. Já mám ve stinném koutku azalku, bohyšku, medvědí česnek, oxalis, hortenzii, kamelii, barvínek i kapradinu…teď tam kvetou sněženky, až bude teplo, přijde tam vavřín(bobkový list).Navíc se tam snažím udržet kyselejší půdu(říkám tomu kyselý koutek) a sázím tam ty rostlinky, kterým to vyhovuje :).


Reagovat
smajlicek90 08.04.13

Tak jsem to pochopila správně a i jsem to tak myslela udělat díry a do toho kytičky jenom tchán mě pochopil špatně, tchýně se právě odstěhovala a všechno zůstalo na mě na začátečníkovi proto se ptám na každou „blbost“:-D

HaGr – jak udržujete kyselou půdu? jak se to děla?:-)

muškátek – pytle půjdou to mi věřte :-D no zem už zmrzlá neni jen nechce roztát sníh ale když jsem ho odhrabala tak jsem tam bez problému dala primulky a už rostou i tulipány – na slunné straně zahrady :-)teď jestli ty všechny kytičky u nás koupim zatím mají jenom macešky primule a hyacinty.

Ještě jeden dotaz – když teď vysadím primulky do kdy vydrží? doma my po 14 dnech odešli :lol: tak mě zajímá jestli vydrží celé léto nebo se v teple musí vyměnit za jiné kytičky? děkuju


Reagovat
Re: smajlicek90 | muškatek 08.04.13

Primulky jsou trvalky vydrží několik let, ty koupené jsou jen na chvíli a to, že už chceme mít doma jaro vždy když si je koupím tak pak jdou na záhon ještě jsem je nezasadila my máme ještě zmrzlo. Kyselá půda je ta kde je právě ta mulčovací kůra a rašelina a v ní roste co píše HaGr, také vřesy vřesovce rododendrony a jiné.


Reagovat
smajlicek90 08.04.13

Tak to já je tam už dám mám místečko mezi tulipánama :-)tchýně dávala mulčovku i mezi trvalky to asi nevadí ne? měla tam růže jiřiny tulipány a astry měla to spís kvůli plevelu než kvůli kyselé půdě :-)


Reagovat
smajlicek90 08.04.13

Muskatku našla jsem vaší fotku u tématu vresovec a chtěla bych se zeptat jak jste udělala tu krásnou predzahradku? něco takového bych chtěla ale nevím jak na to.chci to udelat na místě kde je teď trava takže asi zryt a zasypat novou hlinou? mužů s tím začít uz teď asi jo dá to moc práce že? tak abych to stihla a co prosim mate nasypano mezi kerikami? a dat to radši na slunicko nebo do stinu? a jake vůbec rostlinky koupit? doufám že vám nevadí že se takhle vyptavam ale je to moc krasne


Reagovat
HaGr 08.04.13

Tak to Ti ještě doporučuju mrknout na FOTODENÍKY na celou Moškátkovo zahradu…je to NÁDHERA!!! PS: pro kyselou zeminu do lesa, mulčuju a zalévám to (všechno) s hnojivem na hortenzie(je ho v balení hodně, tak jsem jiné nekupovala). Ale nejsem odborník, jen hobby-kozel-zahradník :P. PS2: jak tak koukám na obrázky, je tam ještě bergonie a denivky 8o


Reagovat
Re: HaGr | HaGr 09.04.13

Zahrádku dělám asi čtyři roky a je to báječný koníček, i já mám fotodeník na těchto stránkách, a jsou tam i moje úplné začátky a malé krůčky vpřed(můžeš se kouknout).Co se peněz týká, je fakt, že některé kousky jsem dostala od známých, ale když jde člověk do zahradnictví, tak se prostě neudrží…ale Ty máš asi nějaký základ od „babičky“ a tak se rozhlídni, co můžeš rozsadit. Zasít nějaké letničky a ono se to časem povede :kytka:.Problém je v tom, že člověk už tu nádheru pak nevnímá a kouká spíš, kde mu roste plevel, nebo co přesadit…a od toho jsou tyhle stránky a fotodeníky. Já si to pak nafotím a on se tu najde někdo, kdo mi to pochválí. TAK TI DRŽÍM PALCE :! :! :!


Reagovat
Re: HaGr | smajlicek90 09.04.13

[citace] @HaGr píše: Zahrádku dělám asi čtyři roky a je to báječný koníček, i já mám fotodeník na těchto stránkách, a jsou tam i moje úplné začátky a malé krůčky vpřed(můžeš se kouknout).Co se peněz týká, je fakt, že některé kousky jsem dostala od známých, ale když jde člověk do zahradnictví, tak se prostě neudrží…ale Ty máš asi nějaký základ od „babičky“ a tak se rozhlídni, co můžeš rozsadit. Zasít nějaké letničky a ono se to časem povede :kytka:.Problém je v tom, že člověk už tu nádheru pak nevnímá a kouká spíš, kde mu roste plevel, nebo co přesadit…a od toho jsou tyhle stránky a fotodeníky. Já si to pak nafotím a on se tu najde někdo, kdo mi to pochválí. TAK TI DRŽÍM PALCE :! :! :! [/citace] no moc základu tady není jen růže jiřiny a muškáty a kaly víc tady toho nebylo na to jak je ta zahrada obrovská. já doufám že mě to nepřestane bavit a rok od roku se budu zlepšovat abych sem taky mohla něco dát :-D


Reagovat
smajlicek90 09.04.13

No tak to je nádhera to je opravdu obdivuhodný tak ještě sehnat penízky místo na zahradě a ještě šikovný ruce :-D já si myslím že hobby kozel zahradník je kolikrát lepší než odborník :-D


Reagovat
smajlicek90 09.04.13

Včera jsem proběhla zahrádku a našla jsem všude rostlinku co je na fotce. chtěla bych ji někde zachovat ale nelíbí se mi ten uschlý střed zezelená nebo se musím o kytičku nějak postarat? ostříhat, přesadit? Děkuju


Reagovat
kyti5 09.04.13

To vypadá na rožec plstnatý mám ho kolem záhonu – to suché vše ostříhejte já vždy zastříhnu úplně do roviny udělám sestřih jak je třeba a ono to obrazí


Reagovat
Re: kyti5 | smajlicek90 09.04.13

[citace] @kyti5 píše: To vypadá na rožec plstnatý mám ho kolem záhonu – to suché vše ostříhejte já vždy zastříhnu úplně do roviny udělám sestřih jak je třeba a ono to obrazí [/citace] ono to právě leží na hlíně a jakmile to suchý ustřihnu tak s sebou vezmu i to zelený to suchý je u kořenu:-(


Reagovat
Re: smajlicek90 | kyti5 09.04.13

Neboj se toho co pujde pryč nevadí je to takový plevel hrozně se rozrůstá a vyrostou nové výhony protože kořeny jsou rozprostřené a prosroste ti to všude podívej na moji fotku – musím to stále usměrňovat a čím víc vytrhávám tím víc roste :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: kyti5 | HaGr 09.04.13

Kyti má pravdu, všechno staré odstranit(na těch mých fotkách je v těch kolech-stačí mu málo)za chvilku bude krásně bíle kvést :kytka:. Já ho mám celkem ráda na zídce vypadá dobře, ale můj chlap ho nesnáší, že se rychle rozrůstá a vypudí to ostatní, tak ho vztekle trhá :cert:.


Reagovat
smajlicek90 10.04.13

Tak ja se na nej zitra vrhnu dneska u nás pršelo :-( HaGr chci se zeptat na ten kyselý koutek ten máte na sluníčku nebo ve stínu? já to mám takový pitomý buď uplný stín nebo přímé sluníčko :(

Muškátek se asi nechce podělit o svoje tajemství :(


Reagovat
Re: smajlicek90 | HaGr 11.04.13

Sluníčko tam jde až večer, ale klidně by snesly celodenní stín, víc než slunko.


Reagovat
muškatek 10.04.13

Já se ráda podělím není to žádné tajemství, je toho hodně co chcete vědět vřesy chtějí slunce, stříhají se na jaře, vřesovce mají rády polostín, ale mám je i naslunci a jsou v pohodě, ty se nestříhají jen upravují a to po odkvětu. Vřesy kvetou na jaře až skoro do podzimu, vřesovce začínají už na podzim kvetou i pod sněhem. Obojí se sází v srpnu dostanou se koupit levně. Hodně informací o kytičkách získate na netu jen si zadejte název kytky a vyjede Vám vše co chcete vědět. Jinak ať se daří. :mavam:


Reagovat
smajlicek90 10.04.13

Az v srpnu? já už vresovec koupila:-/mají jich u nás plno.moc děkuji za rady určite je využijú. ani kolikrát nevím jak se kytky jmenujou muším se hodne ucit:-D


Reagovat
Re: smajlicek90 | muškatek 10.04.13

Tak to jsem nevěděla, že je prodávají na jaře musel být drahý v tom srpnu stojí okolo dvaceti korun i méně vřesovce stojí více, no když jste ho koupila tak zasadit do rašeliny a zalévat.


Reagovat
smajlicek90 10.04.13

Vresovec 56kc 8o


Reagovat
smajlicek90 11.04.13

Tak to je přesně to co potřebuju :-)


Reagovat
HaGr 11.04.13

Na slunko bych dala veškeré bylinky, gladioly, lilie, sléz, lobelky, afrikány, plamínek, krásnoočky, kopratiny…a stovky dalších – větší práci mi dalo vymyslet, co do stínu.


Reagovat
smajlicek90 11.04.13

Ten stín je horší to je pravda musim si to všechno napsat at ty jmena nezapomenu :-D


Reagovat
miriam laskova 21.04.15

Prosim o radu.Mam na zapadni strane jablon ktera ma okolo sebe udelanou kaminkovou skalku. Chtela bych okolo skalky udelat kvetinovy zahon a nevim jak na to.Jake kyticky nasazet Dekuji za radu


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.